Ovocné příkrmy, jaké bych měla vyzkoušet?

pavlusa01
27. kvě 2014

Dobrý den,mám dotaz,já loni na podzim navařila naší malé cácorce domácí přesnídávky,domácí jsou nej 🙂 ...Ale, všechny je už spapala,tak se chci zeptat jakou bych měla vyzkoušet?Která chutná vašim ratolestem?Já mám zálusk na ovocné příkmy sunárek ,co jsem četla,tak tam je hodně ovoce...Máte nějaké zkušenosti? 🙂 Děkuji 😉

valik
27. kvě 2014

@pavlusa01 Já mám dobrou zkušenost s Hipp Bio 100% ovoce.

kvakuska
27. kvě 2014

@pavlusa01 nechápu proč chceš teď, v podstatě už začátkem léta, kupovat skleničky? Pro roční dítě bych koupila kvalitní velký bílý jogurt a vždy do trochy jogurtu bych mu rozmačkala/rozkrájela/nastrouhala sezónní ovoce (teď zrovna třeba jahody) ... za chvíli budou třešně, jablka, hrušky a banány jsou po celý rok, postupně broskve, meruňky, blumy ... žádná sklenička nemůže být lepší, než čerstvé ovoce ... moje holčička má 9 a půl měsíce, ovoce jí tímto zbůsobem dávám asi třetí měsíc a jen si pomlaskává ... pokud ji zrovna potřebuji trochu více nasytit, rozdrobím jí do toho ještě dětskou sušenku 😎

valik
28. kvě 2014

@kvakuska
@pavlusa01
Já jsem třeba malé do jogurtu taky ovoce dávala, ale kromě denní porce jogurtu jsem dávala ještě porci ovoce zvlášť. Takže tvůj dotaz chápu. Navíc nám ještě žádné ovoce neroste - nepočítám-li dvě jahody, které včera uzrály. Podle mne je lepší domácí přesnídávka z domácího ovoce, než kupovaná čerstvá hruška z Lidlu... 😉 Zatím tedy podle mne žádné sezónní ovoce není (ani hrušky, ani bluby, ani maliny a borůvky, ani třešně, ani letní jablka...nic). Takže já jsem (než začalo zrát ovoce na zahrádce) dávala bio 100% přesnídávky. Takže tě chápu a vzhledem k tomu, že ti zatím nikdo moc názorů nenapsal, tak radím vybírat hlavně podle obsahu ovoce. Neměly by tam být zbytečně škroby a neměly by přesnídávky být doslazené - to je asi taková obecná rada.

kvakuska
28. kvě 2014

@valik nevím co přesně myslíš domácí přesnídávkou, ale pokud to má vydržet, tak tam snad musíš přidat nějaký konzervant ne? ... není teda lepší samotné ovoce? .... podle mne je lepší kupovaná hruška z Lídlu než kupovaná přesnídávka ve skleničce ... neb to ovoce ve skleničce musí obsahovat nějaké konzervanty a jiné sajrajty, když má vydržet kdovíjak dlouho v regále obchodu, kde je teplo a ještě na něj svítí naplno světlo ... tohle je můj názor 😠

valik
28. kvě 2014

@kvakuska Každá máme svůj názor, já ho nikomu neberu. Klidně dávej čerstvou kupovanou hrušku, já ti to nevymlouvám. Ale zakladatelka chtěla vědět, jaké máme osvědčené značky přesnídávek... Proto jí odpovídám. Každopádně to co píšeš o konzervantech není pravda!!! Přesnídávku dělám tak, že povařím ovoce, rozmixuji a naplním do skleniček, které zavařím. Toť vše. Nevím, kdo tě přesvědčil o tom, že se tam musí dát nějaký sajrajt, jak píšeš. Takhle to dělali i naši předkové, kteří neměli k dispozici hrušku z Lidlu mimo sezonu, jak je tomu dnes. Měli hrušku, kdy jim plodila hrušeň - některé druhy se dají pravda chvíli uskladňovat... Každopádně hruška (plod) v květnu v ČR prostě prostě nevyroste. Takhle se jedlo sezonní ovoce a přebytky se zužitkovaly například jako zavařeniny - kompoty či přesnídávky atp. Mám domácí přesnídávku třeba i rok-dva starou a nic jí není. Ty si neslyšela nikdy o zavařeninách??? Stejným způsobem se vyrábí přesnídávky kupované - alespoň ty kvalitní.

danarovenska
28. kvě 2014

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se k vaření a dělání domácích příkrmů dokopala, teď ale převážně všechno dělám čerstvé, jen výjimečně dám skleničku. Vím co v tom, hlavně žádný přidaný cukr. Na co ale nedám dopustit je přesnídávka v takovém uzavíratelném obalu/pytlíčku/kapsičce. To zachrání každou situaci, hlavně na cestách mhd. Vycucne to raz dva, nemusí si mít ruce a dokonale ji to zabaví, kupodivu tím "neprasí" kolem. A složení je většinou překvapivě lepší než skleničky.

mysonek
28. kvě 2014

@pavlusa01 Ahoj, já kupuju přesnídávky od Hami, protože nejsou slazené. A jsou teda dobré, chutnají i mě. A pokud koupíš Hami 100% ovoce, tak je to jen ovoce a nic jinýho. Sunárek podle mě bude doslazovaný cukrem. Alespoň co jsem koukala na jejich kaše tak ty doslazují.

kvakuska
28. kvě 2014

@valik zavařeniny jsou dobré na zimu, proč ne ... ale proč dávat dítěti 2x převařené ovoce, když už je ovoce čerstvé? ... kolik myslíš, že asi v tom zavařeném zůstane těch vitamínů? ... je to dobré chuťově, to jo, ale to je asi tak všechno ... myslela jsem, že nějakým způsobem konzervujete ovoce v čerstvém stavu ve skleničkách ... to už bych raději některé zamrazila, než 2x převařila ... a pokud chceš dítěti dávat místní sezónní ovoce, tak jablka a hrušky se dají konzervovat celý rok v přirozeném stavu ... a na farmářských trzích můžeš koupit ovoce už teď, zrovna zrají jahody, tak se prostě jedí jahody .... navíc roční dítě přece může dostat do ruky kousek jablíčka a hryzkat si ho samo, nepotřebuje dostávat ovoce lžičkou ... případně pro méně šikovné děti jsou "dudlíky" se síťkou, kam se dá kousek ovoce a dítě si ho v pusince samo zpracuje 😉

kajalka
28. kvě 2014

@kvakuska Jak se dají konzervovat jabka a hrušky v čerstvým stavu? Jinak když dělám domácí přesnídávky, tak to rozhodně 2x nepřevařuju, jen horký dám do skleniček a uzavřu, horkem se to zakonzervuje samo. Rozhodně bych řekla, že je v tom víc vitamínů (a žádná chemie - pokud je to domácí), což o hrušce z Lídlu říct nemůžu, když k nám jede jakou dobu, x dní se válí po skladech, x dní v chlaďáku, x dní na pultě. O chemických postřicích ani nemluvím. Samozřejmě není třeba se přít o tom, že domácí čerstvé ovoce je to nejlepší, spíš je debata jestli domácí přsnídávka nebo třebas hruška z Lídlu.
A třeba ten dudlík bych dítěti nedala ani náhodou, cokoliv plastovýho pro dítě, co přijde do styku s potravinou, u nás doma nemá místo.

daneka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
valik
28. kvě 2014

@kajalka
@kvakuska A hlavně, ovoce z Lidlu je sklízeno někde v Maroku nebo jinde v podstatě už v květu... Tak kolik těch vitamínů asi má, když mu není dovoleno zrát přirozenou cestou... 😅 A jak píše Kajkalka, horkou rozmixovanou přesnídávku můžeš zavíčkovat a přicucne se sama. Konzervovat čerstvé ovoce opravdu nejde. A ještě jedna mýlka - ani hrušky a ani jablka po celý rok skladovat opravdu nejde - kazí se. Například teď je hluché místo - staré už nejsou a nové ještě nejsou. Možná, že v Lidlu mají nějaké speciální nezralé odrůdy v mrazírně, ale v domácích podmínkách je to nereálné. A o obsahu vitamínů rok skladovaný "čerstvých" jablek by se taky dalo dlouze diskutovat.... Maši předkové zavařovali a žili.... Já jsem raději pro nižší obsah vitamínů v přesnídávce než pro vyšší obsah chemikálií v čerstvé kupované hrušce... Ale to je jen můj názor, nikoho nepřesvědčuji...

eva2bb
28. kvě 2014

Přidám moji poslední zkušenost, taky řeším něco podobného, navíc můj malej má alergii na mléčnou bílkovinu, takže ovoce u nás jede docela dost. Nějak jsem se nabažila domácích jablečných přesnídávek (mixla jsem vždy banán) a rozhodla se vyrábět podle skleniček 🙂 Okoukala jsem jablko-jáhly, dobrej nápad!Takže rozvařím jáhly, do toho jabka (ještě jich pár zbylo), mixnout s banánem a na chvilku zavařit. Je to výborné!Jinak taky čekám na sezónu, uvidím, jak snese jahody.

kajalka
28. kvě 2014

@valik No ono je opravdu nejpřirozenější jíst zrovna to, co dozrává a jinak ovoce a zeleninu buď tepelně opracovaný (zavařený) a nebo zeleninu kvašenou. Tak jsme v našem pásmu naprogramovaní. Já se teda vyhýbám přes zimu i exotickému ovoci, neb organismus ochlazuje, a to včetně banánů. Takže teď třebas dělám hodně polívky a do toho nacpu natě, co zrovna mám, medvědí čenek, libeček, pažitku, listy česneku, kopřivy,..

valik
28. kvě 2014

@kajalka Souhlasím moc, i když úplně se kupovanému banánu či pomeranči nevyhnu. Stačí si popovídat s babi a dědou, pokud je ta možnost... Od nich je třeba se učit, dělali to dobře... Oni rozhodně nejedli jahodu v březnu a denně šunku... Já zavařuji a budu. Zahradu máme plnou stromků a zeleniny. A co nemáme, měníme za naše plody se sousedy... 🙂

gwennie
28. kvě 2014

@kvakuska dudlíky se sitkou? to zni zajimave,nemas nejak odkaz? 🙂 diky

deniska24
28. kvě 2014

@gwennie http://www.slune-cz.cz/canpol-babies-krmici-sit...
Viděla jsem jí i v Kauflandu 😉 od kámošky vím,že je to super věcička,také už jí mám doma koupenou 🙂

A s tím ovocem,zrovna teď je to i pro mě aktuální téma,nebudu se vyjadřovat,co je a není lepší,to je každého věc názoru,stylu a přesvědčení.
Tento týden jsem koupila meruňky na trhu a uvařila je a dala jsem tam i trošku hroznového cukru- a fuj teda!!! 😖 koupila jsem dnes skleničku a malá to zblajzla a to jinak krmím s řevem 😅 takže za mě,dokud není naše čerstvé nebo nebudu mít domácí zavařeniny,což zatím nemám,dám kupované. 🙂
@pavlusa01 Prý jsou kvalitní od Hami a Hippu,vlastní zkušenost mám zatím minimální,ale dobré téma 😉 Také budeme v létě dělat s tchýni nálet na ovoce až bude a pak hezky doma zavařovat 🙂

gwennie
28. kvě 2014

No jinak Hami nevim nevim, podle ceny usuzuju, ze upe tak super nebudou... Ja kupuju v DM babylove nebo alnaturu

pavlusa01
autor
28. kvě 2014

@kvakuska jo,to jo 🙂 já ji dávám krájené čerstvé ovoce,bíly jogurt mi taky papinká, 🙂 ale já jí to prostřídávám,a když jsem si jí naučila na ty moje přesnídávky,tak jsem myslela,že jí nějaké koupím,aby měla trochu změnu,ale nedávala jsem jí to každý den,ale oni malé hodně chutnají,udělala jsem hruškové,jablíčkové,merunkové..... 😉

pavlusa01
autor
28. kvě 2014

No právě holky,já si našla super recept na internetu,a tak jsem je malé navařila,když byli letní jablka,pak hruška atd. žádný cukr se tam nedává a nic na zavařévání 🙂 Prostě povařené a rozmixované ovoce a pak jsem je zavařila v troubě,i přítel říkal,že toho dělám moc,že to třeba jíst nebude,ale malá to má ráda,a fakt jsou dobrý a já myslím,že jsem jí dávala dobrou chutovku,jen ted nemáme a chci jí něco zkusit dát 🙂 ale aby to bylo právě hodně podobné těm domácím 🙂 a jak jsem hledala,tak ten sunárek to má samé ovoce a bez cukru 🙂 Já si myslím,že i to čerstvé ovoce v krámu,jak dávám a je to v pořádku,ale také se neví,jak je pěstované.Tak to střídání my vyhovuje...Malá je fat šikovná,vše skousne a na všem si pochutná,jak ovoce tak zeleninku 🙂 Jo a jinak děkuji za rady a vaše názory 🙂

valik
29. kvě 2014

@pavlusa01 Tak aby to bylo podobné, jak píšeš, že bys chtěla, tak musíš zvolit opravdu přesnídávku 100% ovoce. Já mám zkušenost, že klasická přesnídávka (ty levnější typy) obsahuje většinou škroby nebo nějakou rýžovou moučku. Potom je ta přesnídávka díky tomu úplně hladká. Je to poznat, že je nastavovaná. Ale jak znám z okolí, tak i ty škrobové děckám chutnají... 🙂 Ale ty stoprocentní mají podobnou konzistenci jako domácí - prostě dřeňová ne tak hladká a jemná...

niski
29. kvě 2014

Mohla bych poprosit o recept nebo o odkaz na tu stránku s recepty, chystám se letos také něco zkusit. Díky

pavlusa01
autor
30. kvě 2014

@valik Děkuji za radu,tak jdu koupit,ty přesnídávky,aby nebyli tekuté a byli samé ovoce,zkusím ten sunárek a pak písnu,jak jsme byli spokojené 🙂

@niski Ahojky tady posílám odkaz,na ty přesnídávky,byly moc dobré a žádná se nezkazila 🙂 a už ted se těším až budu zas chystat pro malou nové přesnídávky 🙂

http://jituli.blogspot.cz/2012/09/domaci-presni...

pavlusa01
autor
6. črc 2014

Tak sem se rozhodla,napsat,jak nám chutnají a vyhovují přesnídávky,tak jsem koupila ty sunarka a jsou moc dobré a hlavně chutnají po ovoci... 🙂
Ale musím se pochlubit,už jsem malé udělala asi 40 skleniček domácí přsnídávky 🙂 Jahodovou,také broskvovou a i merunkovou 🙂 Mám z nich velkou radost a těším se na další ovoce až bude...Hlavně malé tak šmakují 🙂

slavicek14
17. led 2018

Ahoj maminky, chtěla bych znát váš názor na ovocne biokapsicky od nestlé. Dostala jsem vzorek hruškových a jablecnych. Malé ze začátku moc nechutnaly, ale teď je ji. Přijdou mi méně sladké oproti jiným. Je fakt že hruskova má větší úspěch a chodí po ni krásně na záchod ☺ jablickovou sní, ale když si může vybrat da si hrušku.