Ovocný příkrm - jak na to?

hanivasi
20. led 2015

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak chystat ovocné příkrmy, banán je jasný, to jen rozmačkám, ale co jabko, meruňky, atd, může se to dávat čerstvé nebo musí být povařené?

alcar
20. led 2015

Ja davala zpocatku povarene a rozmixovane, bez slupek, ted uz, co je mekke, tak mackam. Jablko a hrusku stale bez slupky a merunky uz se slupkou treba rozmixuju na pyre. Spis musis vyzkouset, co ti bude ditko jist. Treba jablko jsem zkusila na mini kosticky, ale spis se tim davila. Takze ovoce uz moc nepokousim a davam spis rozmixovane nebo pomackane, neco se slupkou, neco bez. Hrozno treba taky loupu, protoze jsou slupky z neho pry nadymave.
@hanivasi

alcar
20. led 2015

Jsem se do toho nejak zamotala... Zpocatku povarene a ted uz vsechno cerstve. Cerstve jde taky rozmixovat. 😉

klaire22
20. led 2015

Může být i čerstvé, já dávala jak čerstvé, tak povařené. Když čerstvé, tak jsem jej vždy rozmixovala na hladké pyré, které nedělalo malé problémy.
Spíš bych zkusila v jakém stavu dítku víc chutná - jestli syrové nebo povařené a podle toho podávala 🙂

lv
21. led 2015

Taky jsem prvně vařila, jablka a hrušky bez slupek, sem tam s vlockami + rozmixovat. Meruňky jsou dost kysele, ty jsem dávala az v 10m