Pití z láhve a 6m mimčo. Jak ho to naučit?

moba
23. zář 2010

Ahoj, prosím o radu. Náš malej odmítá pití z lahvičky, už jsem jich vyzkoušela dost, ale zatím žádný úspěch, nechce ani mléko ani čajíky, stále je plně kojen a začínáme příkrmy. A to ani když je opravdu hladovej. Poradíte?

evita_ij
23. zář 2010

Ahoj, taky jsme to tak měli, lahvičku vůbec nechtěla nebo si s ní hrála v pusině. Chce to zkoušet, dávat a dávat, až na to přijde, že z tama teče něco dobrého, tak flašku přijme a zvykne si. Tak to aspon bylo u nás 😉

evena
23. zář 2010

ahoj, já začínala v 6ti měsících zkoušet přímo netekoucí hrneček, ze začátku se nedařilo a pak jsem ho zkoušela dávat na hraní ať si ho víc osahá a pomohlo to 🙂

pampalini
23. zář 2010

Ahoj,
my jsme to měli také tak. 🙂 Do 6 měsíců jsme jen kojili a pak mi nechtěl z flašky ani náhodou. To samé máme i s dudlíky a pod. Nedávej už zpět flašku ale opravdu zkus ten hrneček. No záleží na tom, jestli umí sát? Ten můj to tak různě kousal a hrál si s ním, ale moc nepil. Zkusili jsme nakonec hrneček od Nuku, ten nemá takovou tu zarážku na vylejvání(takže trošku teče) ale má krásný měkký dudlík. Pomalu na to příšel...ale trvalo nám to měsím a půl 😠 a ještě teď nepije úplně zprávně, ale už se napije 😀

http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrn...

Ještě mají s obrázkama, ale tam je cena asi 250 ☹ Nejlepší by bylo, kdyby ho třeba někdo známý měl na zkoušku, protože nikdo ti nezaručí, že zrovna z tohohle bude pít 😒

mates22
24. zář 2010

Ahoj, já u prvního dítěte zkoušela radši hrnek, no nepila ani náhodou. Pak měla salmonelu (chytila od sestřenice) a musela hodně pít, tak jsem jí dala flašku a ona najednou pila, v tom problém nebyl a to tam měla jen vodu. Ovšem teď jsou jí čtyři roky a před spaním stále vyžaduje flašku s vodou. Takže pokud to půjde, jděte rovnou na hrnečky s pítkem, ty snad tak návykový nejsou.
Já to tak udělám, malej se začal přikrmovat, ale pořád ještě kojím i po příkrmu, takže zatím pití nedávám, ale chystám se co nevidět. Tak doufám, že to zvládne 🙂

...a možná taky zkusit různý tvary dudlíků a pítek, to je docela důležitý, každý dítě má rádo jinej tvar

kubaka
24. zář 2010

Jakmile jsem dala první tuhý příkrm, dostal na zapití trochu převařené vody dudlíkem s nejmenší dírkou. Pocucával si, během dvou dnů na to přišel, ale vypil třeba 20 ml.. pak si cucal vodičku i sám. Nevidím důvod dávat hrnek tak malému miminku, když sání je pro ně pořád nejpřirozenější. Malý dudlíček je jako přechod od prsa nejmíň stresující a mnohem lépe ho přijme. Od kojení se neodnaučil - to ani omylem, zvětšovali jsme průtoky a v roce jsme přešli na sosák z Aventu, protože tekl už mnohem více.
Nejde o návyk, prostě pít potřebují, náš taky pije sosákem z Avent hrnku před spaním - prostě chce pít, o hrnek mu nekráčí. A jsou mu 3,5 roku - nevidím v tom nic divného ani nezdravého. Ostatně přes den pije z čehokoliv - i z kohoutku 😀
Dopřejte těm miminům pohodlí a rozmazlujte je 😉

andelka
24. zář 2010

Náš Dany teda flašku nechce, neumí to a zatím nebyl důvod ho to nějak na sílu učit. Dudlík taky pluve, různé druhy, tak jsme prostě bez nich. Počítám s tím, že bude mít rovnou z kouzelného hrnečku a flašku prostě přeskočí. V 6m bude ještě převážně kojený, doufám, že tak do 8m, takže nějaké pití navíc bude potřebovat až potom. Kdyby bylo léto, tak je to jiné, ale bude zima, to zas taková potřeba pití není. A v létě už mu bude přes rok a to už by měl pít z hrnečku.

spaagetka
24. zář 2010

U nás byl problém stejnej 😅 Plně kojenej do půl roku, kojím stále. Flašku odmítal a většinu hrnečků taky. Mám jich 6 a nakonec zabral ten samý, co dávala odkaz pampalini, jen my máme hezčí - s Krtečkem 😀 On totiž teče, takže jakmile dal pítko do pusy, hned měl tekutinu na jazyku a potáhnul. Teď už pije z jakéhokoliv, tak užijem i ty ostatní 😅 Ale musím dodat, že už od těch 6 měsíců byl schopný se napít normálně z hrnku. Pořád se mi sápal po ruce, když jsem něco pila, tak jsem zkusila dát vodu a on pil a ještě se u toho smál. Má to jen jednu nevýhodu, že musím asistovat a ne vždycky jsme po pití oba suší 🙂 Na ty netekoucí se ho snažím naučit hlavně z pohodlnosti 😔 😀

kackaaaa
24. zář 2010

U nás také tak - plně kojená do půl roku, pak nic nechtěla. Tak jsem koupila od aventu netekoucí hrneček, ale vyndala jsem to silikonové netekoucí kolečko, aby to teklo samo, a během 2 týdnů už to uměla. Na dudlíka už nezvykej, je to zbytečné...

dana3262
26. zář 2010

Nas ma takovy zkoseny hrnecek a taky pije brckem (dudlik take odmita).