Po skleničce zeleniny chce ještě 150ml mléka

alishia
26. říj 2008

ahoj,

co si o tom myslite??? on my pokazdem obede (sklenicka mrkve) strasne hystericky rve, dokud nedostane jeste davku mleka.

gabinaf
26. říj 2008

Alishia,

tak by to snad i mělo bejt ne? Ze ho pak dokrmíš mlékem... 🙂
nevím, tak mi to na začátku říkala doktorka, já to ale dělala jinak. Není důvod mu to nedat 🙂
Prckové mají i dost období, že o dost víc jí, tak tím možná prochází a rychle roste

sisstin
26. říj 2008

alishia: já jsem sice mlíkem nedokrmovala..stačila mu ta mrkev..ale spousta holek po mrkvi dokrmuje..pže to je jak nic..tak jestli máš žravější mimčo, tak mu to klidně dej 😉

janaboris
26. říj 2008

My máme taky 5 měsíců,no myslím že je to docela asi normální,kolik vážíte?My jsme drobci,máme 6kg.Asi potřebuje už víc papat aby rostl.Náš malej sní tak 1/3 té malé skleničky hami a třeba za hodinku mu dám ještě 150 mlíčka.My nejsme velcí jedlíci 🙂

maart
26. říj 2008

....Alishia, jasne dej mu....co ja bych za to dala, kdybych mela trochu zravejsi mimino. Rano vypije stezi 90 mlika, pak nejake to ovoce, trocha prkrmu, 120 mlika....vecer kase - sice ze 180 mlika, ale nikdy nesni vsechno, jako "spravna dama" nechava vzdycky zbytky. Je i mrnava 😒 .

alishia
autor
26. říj 2008

jenze muj drobecek vazi 8, 300g....takze prave nevim jestli by bylo dobre ho jeste dokrmovat mlekem...ono kdyz mu dam jen mleko tak ho to zasyti, ale kdyz dam zeleninu, tak pak na to klidne vypije jeste tu davku mleka....:/

sisstin
26. říj 2008

alishia: fíha..tak to my měli v roce 8,4 😝 ale zas nějakej rekordman to není... 😉 ona ta mrkev fakt nemá žádný kalorie skoro...takže hlad mít musí 😉 já když přikrmovala mrkví, tak vážil ani ne 5kg..takže to bylo o něčem jiným 😉

amatula
26. říj 2008

alishia bud len rada ze papa 😉 mi sme zacali dokrmovat a nespapa ani kvapku zeleniny ☹ starsi mi robil to same a ostalo mu to dodnes.takze bud rada.

alishia
autor
26. říj 2008

tak ja sem rada ze papa, ale prijde mi to prehnane, s prikrmy sme zacali ve stredu, a kdyz vidi ze uz nesu jeho talirek tak sili at si pospisim...pak zase rve ze sem pomala nabirani, a kdyz to sni tak zacne hystericky plac, jako ze by si dal jeste mlicko. Pro me to ztraci vyznam mu davat prikrm kdyz by mu stacilo jen mleko, takhle ho jeste vc prekrmuju.

alishia
autor
26. říj 2008

musim se poradit s doktorkou.

sisstin
26. říj 2008

ali: ta mrkev..celá sklenička má asi jen 60kcal..to je fakt jak nic 😉 určitě ho přikrmuj, at si zvyka..nemůže bejt přece na mlíku furt 😉 my zas měli opačný problém..chtěl jen příkrmy..a mlíko vůbec...to jsem do něj musela tlačit..a ted už je asi 3m úplně bez mlíka 😉

petul.a
26. říj 2008

Alishia, přijď k nám na květnovky (Undatry květen 2008 😀), tam je plno holek, co dávají UM a příkrmy, určo ti některá poradí. A někteří kluci jsou myslím i těžší než ten tvůj. Jak to tak počítám, Vojtíšek je květňátko, ne?

A vůbec, kdo máte květňátka a chcete se přidat, budete na Undatrách vítány 😉

alishia
autor
26. říj 2008

PETULA, da smi nejaky odkaz? ja vubec nevim o co go.)

panterka
26. říj 2008

u nás se sní miska zeleninky (vařím teda doma), je to pěkná porce, větší než sklenička 😅 a pak to zapíjíme 60ml mlíka, dal by si i víc, ale já mu víc nedám 😅

bashka
26. říj 2008

alishia, my podobne...ibaze ja jej to mliecko davam az po hodine. Na obed zje cely velky vyzivovy pohar zeleniny a este by chcela, myslim ale, ze to je dost...len ona to velmi rychlo spapa a tak sa pocit nasytenia nedostavi tak skoro. Vtedy ju zoberiem zo sedacky, jedlo schovam a zabavim niecim. Potom je vpohode. No a po hodinke dostane to mliecko, pred tym ako ide spat. Nieze by som jej nechcela dat papat, mam to odskusane, ze ked hned za tym vypije to mliecko tak jej este hodinku potom vybieha...aj so zeleninkou. Tak ocividne to prehanala.

alishia
autor
26. říj 2008

bashka: me se to zda taky moc....zitra ho zkusim krmit co nejpomaleji, aby ho to vic zasytilo, to bude zase rev, on je hrozne nedockavy.

nasesara
26. říj 2008

Alishia,já myslím,že je to v pořádku,zvlášť v tomhle věku 😉 Já jsem malé dávala po obědě 250ml mléka až do osmi měsíců 🙂

matru
26. říj 2008

Alishia: já teda přikrmuju první týden, ale malá sní půl lahvičky(125ml) a pak jí vždy dokojím, kolik vypije nevím, ale dá si s chutí...a přeci se taky potřebuje napít, ne? nebo zkus po jídle čaj 😉

sisstin
26. říj 2008

alishia: fakt bych to neřešila..spousta holek od nás dávalo po příkrmu ještě mlíko 😉 čím bude jíst toho příkrmu víc a sytějšího...tak vypije mlíka mín a mín 😉 co já bych za to v tu dobu dala..aby mlíko pil 😉

daluri
26. říj 2008

Mi malá sní misku příkrmu a vždy chce i mlíčko, takže nakojím.
Začala jsem večer s rýžovou kaší a taky pak dokojím. Tak jsem zvědavá, kdy jí bude stačit jen ta miska jídla 😉 , ale je to jedlík, rozhodně 3 hodiny bez jídla nevydrží! Někdy kojím i co hodku.

kili
26. říj 2008

alishia, nerieš, daj mu. takéto buclatejšie deti väčšinou sú v dospelosti štíhle. neboj, keď sa začne hýbať, tak to vybehá. keby si mu odmietala dať a on mal nedostatok, tak v neskoršom veku by mal v hlave naprogramované, že musí jesť, pokiaľ nie, lebo čo ak raz nebude

radka.m.
26. říj 2008

alishia-na stránkách kojení radí,že by se už dokrmovat mlékem nemělo,spíš by se mělo zvýšit množství příkrmů,malý se může postupně dostat na 250ml příkrmu,protože prý by si časem zvykli na to,že po příkrmu dostanou to mlíčko a mohli by zaČÍT flákat ty příkrmy,nebo je dokonce odmítat,tak nevím,já bych raději přidala množství toho příkrmu.

yesno22
26. říj 2008

alishia...skus to, co ti poradila bashka ale ak to nepojde, ta sa netrap a kludne ho dokrm mlieckom...pripadne mu daj len 120ml alebo este menej, mozno len potrebuje mat pocit, ze vypil mliecko...inak, moj drobec mal ako 6m skoro 9kg 😀 ...a aj teraz, ked je velmi hladny je nervozny a pojedol by aj klince...vtedy ho musim stopnut nech mu dojde do hlavicky, ze uz papal lebo potom sa zbytocne prepchava /btw. mame cez 13kg 😀 /

daluri
26. říj 2008

Yesno,my máme 9,60 kg takže jsem ráda, že nejen my jsme jedlíci 😀

alishia
autor
26. říj 2008

daluri : Obdivuju te, ze mas 4 DETI.) ja nezvladam jedno natoz kdybych jich mela vic.)

blau
26. říj 2008

Aj nas doje prikrm a zapije mlieckom, ale trosku neskor mu dam tak za polhodku, lebo potom mu to vybehuje hore....A odmalicka je papkacik, prikrmovat sme zacali v 7mesiaci a teraz ma skoro 11kg a tiez len kojim...Doktor povedal , ze to je v poriadku. Ked ho smadi, tak mu mam dat. Niekedy sa ale aj stane, ze nechce staci mu par kvapiek vodicky 🙂

daluri
26. říj 2008

Alishia, díky, ale určitě přeháníš a Vojtíška zvládáš dobře 😉

emita
26. říj 2008

nám trvalo viac ako mesiac kým sme sa boli schopní najesť len zo zeleniny a mäska a tiež som bola z toho nešťastná ale chcelo to len čas. Najprv sme museli piť mliečko hneď po obede, potom o pol hodiny, o hodinu, hodinu a pol... teraz vydrží 2-2,5. Len nestresuj, on si zvykne 😉

anke
26. říj 2008

ahoj, tak ted jste me dostaly ... ja prikrmuju tyden, mrnous uz sni sklenicku mrkve a pak jeste dokojim, aby to zapil (pauza s ocistou papuly a tak je cca 15-30 min) a docetla jsem se ruzne nazory, ale i ten, ze mam diteti jeste nabidnout kojeni a je na nem, zda si vezme ... vy resite i kojeni nebo jen dokrmovani UM?

jinak my mame 9,5 kg v 6M a nechtela bych, aby z nej byl moc velky cvalda mou vinou 😅

daluri
27. říj 2008

Anke, tak my máme takovou váhu teď v 7m. 😉 první dcera jí měla až v roce.
Určitě to pak ty naše děti vyběhají, asi fakt tak papat potřebují. Jak už jsem psala výše, taky jsem zvědavá, kdy po příkrmu nebude chtít kojení. Teď poslední týden ho chce dokonce před tou zeleninou, jinak nejí.
A jak často kojíš? Protože já teda často, jak si řekne, někdy i co hodku.

anke
27. říj 2008

daluri, taky kojim jak si rekne ... pres den je to 2,5 - 3,5 hodiny, v noci 2 nebo i 1 hodina, ale to si tak jen cucne na zizen ... nam nastesti ted posledni mesic zacala vaha stagnovat, asi jak se vic hybe ... on hodne jedl uz od narozeni ... asi budu kojeni po zelenine nabizet dal, dokud si nerekne, ze uz nechce, protoze kdyby byl prejedeny, tak zacne skytat nebo blinkat, tak je to asi ok 😅