Po zavedení příkrmů se častěji budí v noci. Máte radu?

dukie
5. bře 2009

Krásný den všem maminkám. 🙂 Máte některá podobnou zkušenost? Koncem 5. měsíce spával až 9 hodin v kuse... začátkem 6. měsíce to vypadalo na růstový spurt, baštil ve dne v noci co 3 hodiny... ale rozkojila jsem se, v noci se to natáhlo na 4 - 5 hodin, ovšem k těm krásným devíti jsme se už nedostali... naopak... po zavedení příkrmů (ovšem nemůžu říct jistě, že to souvisí právě s tím...) se v noci začal budit zase každé 3 hodiny... dnes dokonce každé 2... 😕

Máte nějaké vysvětlení? Nápad... radu, co s tím?

Je mi jasný, že to může být i tím, že se mi třeba začalo tvořit míň mlíčka (díky zavedení příkrmů je menší poptávka), tak mu to třeba nestačí... nebo to může být jen tím, že si v období toho spurtu prostě jen zvykl na to, že se v noci baští... a nehodlá od toho upustit... těžko říct... 😎

mousunek
5. bře 2009

Myslim si, ze bys mu na noc mela davat spis neco co vic nasyti aby ses vyspala ty i prcek. My davame na noc kasi od sunarku a mame 9hodin klidek.
Tedy bud je hladovej nebo to muzou byt zoubky kdyz chce porad zuzlat kousat, zkus mu v noci misto prsu nabidnout dudlika jestli treba nebude spinkat s nim, ale tu kasi bych rozhodne zkusila byt tebou.
Je mozne ze mlika mas dost, ale muze byt slabe.
Ja teda nekojim davam kazde 4hodiny bebu.

Drzim palce 🙂

kijonkova.k
5. bře 2009

dukie:u nás to bylo to samé-od 6.týdnů spala malá celou noc,někdy i 12 h.Pak s příkrmy katastrofa,budila se několikrát za noc a dělá to doteď,někdy jen jednou na čaj,někdy i 4x a z toho je třeba hodinu v noci vzhůru.Kaše nám nepomohla.Podle mě to byl spurt a něja si na to vstávání zvykla 😠

dnada
5. bře 2009

mousunek - slabé mléko neexistuje! sou to jen fámy a mýty,nic víc . Složení mléka se mění dle stáří mimča😉

dukie - mě malej spal cca od 3měsíců celou noc až do 7mi měsíců. Když sem v 6ti měsících sme se pokoušeli o příkrmy,ale neúspěšně,nechtěl papat a začal se mi v noci budit co dvě hodiny,jakobych ho ve dne okrádala o prsíčko.Tak sem mu je přestala dávat a zas spinkal celou noc. Baštit příkrmy mi začal cca před 14ti dny,taky nám vylez zoubek,proto asi nechtěl papat a vyžadoval prsíčko,asi se tím uklidňoval😉
Mlíčka máš určitě dost 😉 Pokud baští v noci tak se ti přes den dělá více mlíčka😉
Poradila bych to,zkus některý den nedávat příkrm a jen kojit a uvidíš,jestli se v noci bude pořád stejně budit,pokud ano,můžou to být i k tomu jídlu ještě zoubky(ty prý dětičky trápí až6týdnů než vylezou ☹ )

Tak snad Ti to pomůže😉

reynocek
5. bře 2009

ahoj, tak my prožívám zrovna něco podobného. kolem 5. měsíce jsem malého nakojila tak kolem 7 - 8 hodiny večer a spal bez jídla tak do 6 - 7 hodin ráno. začali jsme s příkrmy, večer kaši dáváme, ale stejně se mi vzbudí mezi 3 - 4 hodinou, kdy ho nakojím a spíme tak do 7 hodin. v noci se občas vrtí v postýlce se zavřenýma očima, jakoby ze spaní, tak mu dám dudlíka, pohladím, podržím ručičky, aby se zklidnil a spíme dál ... většinou 🙂 osobně to taky (zatím) připisuji spurtovacímu období. Četla jsem to i v chytré knížce Velká kniha o mateřství. Tak doufám, že se to časem zase upraví.

mousunek
5. bře 2009

dnada: zvlastni ze mi to tvrdila i doktorka, zvlastni fama kdyz to rekne doktor 😀 slozeni mleka se take meni dle stravy matky a pokud ma matka spatny stravovaci navyk mleko diteti proste nestaci!!!

dnada
5. bře 2009

mousunek - no tak to já bych už se svým stravovacím návykem nekojila asi dávno(jim tak 2x za den a snim toho tolik co jiní jen na snídani). A kojila sem plně do 7 a půl měs a malej mi do půl roka přibýval kolem kila za měsíc. A kojim dál a kojit budu dokud malej bude chtít a mlíka pořád dost i mi stačí abych odstříkávala a dělala mu kaše 😉 A třeba zase moje dr říká ,že slabé mlíko není 😝 Tak si vyber... asi se Ti naši Dr neznají 😉

mousunek
5. bře 2009

dnada: nebudem to resit bud rada ze mliko mas...
Ja to resit bohuzel nemusim malel se narodil cisarem, tak uz mliko nemam.
Ono kdyz to tak vezmes tak doktori se v nazorech na mnoho veci lisi

dnada
5. bře 2009

mousunek - v tom s tebou souhlasim,že co doktor to názor 😉 A to si piš,že sem ráda,že mám mlíčka dost,aspoň ušetřim a nemusim kupovat UM 😉 A je škoda,že si o mléko přišla tak brzo ☹

mousunek
5. bře 2009

dnada to si pis ze usetris ja malymu kupuju BEBU ta je o dost levnejsi nez nutrilon a i tak tech 10 baleni na mesic padne....
Dali nas s malym dohromady az treti den protoze na porodnici nebylo misto tak jsem byla od nedele do utery na jipu a on na novorozeneckem a jak mu dali hned flasku tak byl pak problem aby zacal tahat odemne

dukie
autor
5. bře 2009

Holky, díky všem za příspěvky, alespoň vím, že v tom nejsem sama - což nikomu nepřeju, ale zase to potěší, že jo. 😀 Kaše nám evidentně nepomohly. Když ji zbaští, je to to stejný, jako kdyby ji neměl. No a navíc ji občas totálně sabotuje (ať už lžičkou nebo z flašky), jak je utahanej, tak často nechce nic jinýho než to prso... ale jak říkám, když se zadaří a zbaští ji, spánek je stejně ten samej...

K tomu slabému mlíčku... možná mě moderní kojící maminky ukamenují... nicméně souhlasím s tím, že něco jako "slabé mléko" skutečně existuje. Vysvětlím. 🙂 Jde totiž o 2 zásadní věci:
- jednak se může stát, že se tvoří hodně tzv. "předního" mléka (skutečně je rozdíl poznat i při odstříkávání, nejdřív teče takové čiré... teprve po čase to hutné bílé...) a miminku to co do objemu stačí zaplnit bříško, tj. vlastně se jakoby jen napije, na dlouho ho to ale nezasytí. Taky to může být tím, že se sice tvoří ideální poměr předního a zadního mléka, ale miminko třeba nemá sílu vytáhnout víc než tu trošku, která je prostě "řídká"...
- druhak matička příroda je sice geniální, ale ne neomylná... tj. teoreticky by mělo mlíčko vyhovovat dítku jako dokonalá bašta vhodná pro jeho růst a pokrývající veškeré jeho nutriční potřeby. Jak ale všechny víme, ne vždy je v přírodě všechno tak, jak by bylo ideální... (kdyby to tak bylo, tak by všechny matky kojily hned 3. den po porodu, měly by mlíčka dostatek a nemuselo by se přikrmovat, případně krmit jen UM... že ano...). Takže se skutečně může stát, že maminčino mlíčko se prostě nepřizpůsobí tak úplně nejlíp miminku... a je tu problém... 😝 Je to rozhodně všechno o tom, že tělo každé maminky je jiné a jinak se vyrovnává s různými životními nástrahami - stejně je tomu tedy i u kojení. Já třeba vím, že moje miminko dostává přes moje mlíčko málo probiotik. Sice mi naše dětská lékařka tvrdí, že plně kojené dítko žádná probiotika "navíc" nepotřebuje... ale ejhle... mívá šílené bolesti bříška (měl je i jako plně kojený)... a po zavedení přídavku probiotik je to skutečně o poznání lepší. Takže věřím tomu, že ne vždycky to ta příroda zvládne všechno vyřešit sama.

mousunek: Z nekojení bych si nedělala těžkou hlavu, závidím Ti zase to, že takhle máš aspoň přehled o tom, kolik malý vypije. My taky rodili císařem - dopoledne, na přiložení mi ho přinesli druhý den v devět večer. Měla jsem ale štěstí - rozkojila jsem se, byť až pátý den doma. Ale od té doby trnu pořád strachy, jestli má nebo nemá dost... a kolikrát bych nejraději nechala kojení jen pro tu jistotu, že moje dítě nemá hlad... jsem z toho někdy fakt na hlavu. 😝 Nicméně jsem Ti chtěla pro zajímavost napsat, že naše dětská lékařka mi říkala, že vědci dělali pokusy... a vybádali, že prý se dokáže rozkojit i žena, která vůbec nemá děti. Podmínkou je ale časté a pravidelné (a trpělivé, páč je to věc dlouhodobá) přikládání miminka... To mě dost překvapilo, netušila jsem... a připadne mi to zajímavé, proto to sem píšu, abych se podělila o tento poznatek. 😀

cervenakarkulka
25. bře 2015

@reynocek tady prosim pekne 🙂 obnovuji diskuzi

smallinka
14. dub 2015

při zavedení příkrmů má dítě instinkt, aby matka nepřišla o mléko - tak se budí častěji v noci..... říkali to na přednášce o výživě kojenců..... Pokud se chceš vyspat, jediné co ho podle mě pořádně zasytí na noc je UM. Dávát mu ho večer a podle mě vydrží celou noc..... třeba i 200 ml, podle toho jak si řekne.

veverka.terka
14. dub 2015

taky sem měla u dcerky stejný problém. Dočasně mi pomohlo dávat na noc místo mlíčka kaši na dobrou noc Dcerka měla oblíbenou banánovou od Sunaru, zbaštila mi jí docela hodně, bříško ji nebolelo a spala mi po tom lépe. Nenapadá mě asi nic jinýho, co by mohlo v tomto věku dítko víc zasytit.... 😉