Podávání obyčejné vody dětem. Od kdy můžu začít?

p.klara
23. črc 2011

Chci se optat, od kdy dáváte dětem obyčejnou vodu samozřejmě převařenou. Dcerce už bylo 13 měsíců a pořád kupujeme vody v pet lahvích. Už mě ale trošku nebaví pořád odvážet odpad, protože těch lahví je dost a dost. A protože už chce jídlo, co jíme my, tak například polévky stejně vařím z obyč vody. Četla jsem, že existují nějaké filtrovací lahve, do kterých se nalije obyčejná voda a díky filtru je "čistá". Myslíte, že by se to dalo použít, abych nemusela pořád kupovat vodu v pet lahvích.

ve.ruuu
23. črc 2011

Ahoj, já jsem začala dávat obyč převařenou vodu kolem toho roku, taky mě už to přestalo bavit furt lítat pro lahve... a ted od jara cca na 19-20ti měsících sme přešli na štávy s vovou z kohoutku...

gilotek
23. črc 2011

Jestli máte dobrou vodu z vodovodu, tak bych už klidně dávala převařenou. My máme vodu ze studny, špatnou, takže i pro nás musíme kupovat balenou 🙄

andy80
23. črc 2011

Voda z kohoutku je ve většině měst lepší než voda balená, takže my dávali balenou jen do konce šestého týdne, po té na doporučení doktorky jen kohoutkovou, kterou jsme asi do roka převařovali.

wery33
23. črc 2011

Ahoj.my už dáváme obyčejnou s kohoutku převařenou cca od 8 měsíce.dvakrát do týdne koupim dobrou vodu,aby nemusela brát flourid na zuby-bylo nám to doporučeno zubařkou.takže se ničeho neboj a klidně převařuj 🙂

ikarkulka
23. črc 2011

zhruba od půl roku, předtím jsem převařovala kojeneckou, ale pouze na nátlak rodiny. jinak bych převařovala z kohoutku od narození, považuju koj. vodu jen za marketingový tah.

luciebx
23. črc 2011

ja teda prevaruju vodu z kohoutku od prvopocatku.. nikdy by me nenapadlo kupovat lahev vody kvuli udelani UM a maly je zdravi a nic mu nechybi.. mame teda doma ten filtrovac vody... takze vodu mam v tom a tu pak prevarim v konvici..

luciusek
23. črc 2011

Já balenou vodu nikdy nekupovala.Ani mě to nikdy nenapadlo.Od narození převařuju vodu z kohoutku. 🙂

skurinka
23. črc 2011

ahoj ja davala hned od miminka,cajik nechteli tak dr rekla ze klido muzou vodu samo ze prevarenou a vodu pijou dodneska a jsem za to rada

petra.happyday
23. črc 2011

My také od narození používáme pouze převařenou vodu z kohoutku 🙂

bajunka
23. črc 2011

budu za hydru,ale dcery dostávaly od 7-8 mesíce vodu z vodovodu a občas i nepřevařenou . Fakt petkam nevěřím, neumějí to skaldovat je to jen tahák na prachy a na lidi, aby byla stale ok musela by být v chladu a temnu a to jaksi není ani ve skaldu ani v obchoďáku...Ale taky ji občas koupím, když jsme někde na výletě,ale spíš pro to,že se jim z toho dobře pije, ale pak do ní dávám normálně vodu z vodovodu.
A kvuli kašičkám a pjídlu,čajíčkům jsem nikdy speciálně vodu nekupovala jen v konvici převařila...

motylek
23. črc 2011

My dáváme od roka vodu z vodovodu, nepřevařenou. Do té doby jsem kupovala, ale nepřevařovala. Do půl roka jsem převařovala i kupovanou.

anieanne
23. črc 2011

Plánuju tak do roka dávat pet. Vařím z kohoutkové, ale na čajík a UM dávám pet..

berenika39
23. črc 2011

při kojení cca do 5 měsíců vodu nepotřeboval a pak jsem převařovala kohoutkovou,ale jen asi do osmi měsíců, pak pil rovnou z kohoutku

fiallinka
23. črc 2011

Od šesti měsíců dávám kohoutkovou bez převaření. Ptala jsem se několikrát přímo odborníků, to převaření by nemělo být nutné, co se týče samotné vody (problém může být jen v trubkách, kterýma to teče). Máme tu výbornou vodu, takže myslím, že to není problém. Akorát to teda nechce pít 🙂

Balenou vodu, byť kojeneckou, považuju za blbost, a dávala bych ji jen tam, kde si nejsem jistá zdrojem vody (např. dovolená). Naopak díky blbému skladování může být balená voda horší jak kohoutková.

alenv
23. črc 2011

ve 13 měsích nevidím důvod proč již nedávat normální vodu.. jinak tyto konvice se seženou za cca 400 stovky

beruskaveruska
23. črc 2011

dcerka je v květnu 2010 a hned v létě jsem jí v horkách davála převařenou vodu z kohoutku na žízeň,
Koj. vodu jsem vůbec nekupovala jsou to zbytečně vyhozené peníze a hlavně - skladování je hrůza - dělala jsem ve velkoobchodě a v zimě na palety pere slunko a v zimě voda namrzá - myslím, že to stačí jako vysvětlení a i hygienik vždy doporučoval vodu z kohoutku a cca do půl roka převařovat

reruna
23. črc 2011

vodu z vodovodu od 6. měsíce převařenou, od 1 roku nepřevařenou

weri1
23. črc 2011

vařím z vody z kohoutku na pití dávám artézskou....máme tu automat-je stejná jako kojenecká, jen líp skladovaná

zdeniii
23. črc 2011

z kohoutku je voda lepší než kupovaná, jinou bych jí nedala a od roka dávám i nepřevařenou 🙂

cervenec
23. črc 2011

tak od roku dávám z kohoutku,převařuju pořád,ale už mě to neba 😝 v roce a půl jsem se ptala dr a řekla mi,že je lepší převařovat co nejdýl 😒

tkanicka
23. črc 2011

Nejlepší je si zjistit, co vám teče za vodu... někde teče z kohoutku voda pro děti nevhodná, někde je vhodná i pro kojence, podle mě to paušalizovat nejde

sova33
23. črc 2011

Já používám kojeneckou z petek, ale je zatím jsem jí moc nepoužila, jelikož přikrmujeme zatím teprve deset dní. Doporučila mi to doktorka, nemáme tu nejlepší vodu z kohoutku, když hodně zaprší, bývají havárky a voda teče třeba i žlutá, tak nevím, co všechno vlastně pijeme. Pro malého tedy jedině balenou kojeneckou a ještě asi dlouho. Jinak docela zajímavý článek je zde http://www.vak.cz/soubory/kvalita/k.pdf

romana29
24. črc 2011

Od půl roku je na převařené z kohoutku. U prvního jsem se zeptala doktorky a ta říkala, že voda je tu dobrá, takže je zbytečné kupovat.