Polívčičky. Můžu začít i s nimi? A jak je připravit?

terezkaaa
18. pro 2007

Holky, všude se většinou uvádí od 4. měsíce začít dávat zeleninku, ovoce, ale co třeba polévky? Malému je půl roku. Myslím, že už jen kvůli tekutinám by to bylo dobré... Ale sama polévky nejím, takže nevím absolutně jak je připravovat pro miminka. Omlouvám se za svou demenci 😅

anatanka
18. pro 2007

Terez, to jsi na tom jeste dobre... 😉
Ja budu radsi Miriam vsechno kupovat, at to rane detstvi precka bez uhony 😀

terezkaaa
autor
18. pro 2007

anatanka,já jinak všechno poctivě vařím 😀 , ale každej se diví a ptá, jak to, že nedáváme polívčičky...,ale ani dětská o tom teda nic neříkala, tak já nevím...

viona
18. pro 2007

Terez,já sice taky nejsem kuchta a s příkrmama jsem ještě nezačala,ale já bych to viděla tak,že bych k zelenině přidala při vaření víc vody a pak bych to mixla 😕 😝
Ale nevim,jestli to tak má být,tak se taky ráda přiučim 😀

anatanka
18. pro 2007

Jinak ja ti neporadim, jak uz jsi asi zjistila 😉 , ale podle znamych vim, ze polivky davali az dyl.

terezkaaa
autor
18. pro 2007

anatanka,klasický polívky to až dýl,to máš pravdu,ale co třeba nějaký vývary?

lendy1
18. pro 2007

terezkaa, mrkni na toto, je tam pár receptů:

http://www.mojedite.cz/recipe.php

http://www.vasedeti.cz/receptar.php?sekce1=all&...

a ještě jeden rozcestník na recepty pro děti:
http://www.odetech.cz/katalog/recepty-pro-deti/

terezkaaa
autor
18. pro 2007

dík lendy,je to pěkně srozumitelný-i pro mě 😀

niega
18. pro 2007

Chápu to jako Vionka. Ukuchtím kolečko mrkvičky a mixnu to s tou vyvařenou vodou. A jestli to není dobře, je Edík smolař - bude to mít takhle, až přijde čas 😀 .

kristi
18. pro 2007

moje tchyne dela Mie polivky vzdycky,kdyz tam jsme..jenze Mie to nestaci,takze se stejne doji. Jinak mixovany zeleninky atd jsou super. Nevim,jak s vyvarem,ale myslim,ze uz by Adam klidne mohl..

sylvar
18. pro 2007

já zatím jen kupuju a do roka kupovat budu, pač jsem zkoušela rozmačkanou hrušku a Sofi e e,zeleninu skoro nejí,tak vařit nebudu,až od roku
moje dr o polívčičkách taky nemluví...tak nevím

niega
18. pro 2007

Terezko, já bych jako inspiraci využila sortiment firem, jako jsou Hami a Hipp - na sklínce je napsané složení a věk. Tak to v obchodě nebo v lékárně omrkni a doma to pak spáchej 😵 .

kristi
18. pro 2007

jinak v klidku to delam z mr. zeleniny a pak to mixnu s troskou vody..pridam bud kus sunky, syra a tak..

zany
18. pro 2007

Prcek zatím z mých výtvorů jí hlavně polívky, zbytek zatím odmítal (dneska mi ale udělal radost 🙂 ) a je zhýčkaný skleničkami... 😒
Polívku dělám klasicky skoro jako pro nás. Nebo spíš odeberu vývar od nás (nesolím, nekořením!), nastrouhám mu do toho zeleninu (mrkev, celer, petržel), povařím a dostane tu buď s nudličkami nebo nějakou těstovinkou... A moc mu to chutná 😵 😵 😵 Dala by se dát i jiná zelenina, mixne se a hotovo...
Jinak ve skleničkách se dělá asi jen polívka od Hamánku... Jinou jsem neviděla... 😕

paolin
19. pro 2007

tak my jsme zacinali na klasice - povarene bramburky, mrkvicka a do toho treba kousek kureciho nebo sunku a pomixovat. postupne jsem delala ryzovou se zeleninou, vlockovou s bramburkama a zeleninou...pak taky kureci vyvar s nudlickami, spenatovou, kvetakovou, brokolicovou, rajskou z domacich rajcatek a proste co dum dal 🙂
ted obcas kupim polivky od Maggi Ze zahradky.