Používáte na příkrmy bio zeleninu a ovoce?

ja123456
9. pro 2011

Jakou používáte zeleninu a ovoce na příkrmy pro miminka. Obyčejnou ze supermarketu nebo bio?

veruska007
9. pro 2011

Pokud mozno od znamych ze zahradky, rok jsem kupovala v zelenine, ale z domaci zahradky (podpultove zbozi od otce prodavacky 😉 ), na trhu (vybirala jsem maloprodejce), jinak v beznych obchodech. Bio je drahe, mam to tam daleko a cetla jsem, ze s tou kvalitou to u nas taky neni zadny zazrak.

denousek
9. pro 2011

bio nééé nic se nemá přehánět 😀 normál přikrmy a zeleninu bud ze zahradky a kdyz neni tak z obchodu...

marketnieuw
9. pro 2011

tak ja jedine bio nebo z trhu ... a nezda se mi, ze bych neco prehanela 😕

nae
9. pro 2011

My sme davali obycajnu zo supermarketu (pokial mozno, tak cesku) a zatial vsetci uspesne zijeme.

kkomtesa
9. pro 2011

Tak tenhle týden poprvé "u Moraváků" v zelenině (můj oblíbený obchůdek s normální zeleninou), předtím jsme měli bedýnky (nebyla jsem s tím spokojená - nedalo se to moc ovlivnit, co přiveze a bylo to drahé, a stejně jsem musela dokupovat, třeba okurky, rajčata, papriky.. , tak to naše dodavatelka krom asi dvakrát takových jednohubek vůbec nevypěstovala - skleník nemá a na poli se neurodilo..) a taky jsem kupovala 2x poštou ze Zdravíčka.cz, ale rozhodli jsme se, že je to příliš drahé, abychom někoho takového podporovali - byla bych ochotná dát za zeleninu třeba o polovinu víc, když bych věděla, odkud je, ale 3x taková cena (např. mrkev za 49Kč a v obchodě za 15) mi už přijde spíš jako mafie.
Mimochodem v Itálii zrovna odhalili obrovský podfuk s "bio", vydělali si přes 5 mld euro!
(viz novinky.cz - ekonomika, gang padělatelů biopotravin si v Itálii vydělal přes 5 mld).
Jinak vařím mrňousovi od necelých 6 měsíců každý den zeleninu k obědu, už ochutnal všechno možné - mrkev, pastinák, Hokkaido, okurku, červenou řepu, cibuli, květák, brokolici.. (udělám na páře a dám do termoobalu na kojenecké lahve, tam vydrží teplé ještě hodně dlouho, protože nikdy neodhadnu, kdy bude hlad🙂), a večer dostává kaši z bezlepkového obilí s malým přídavkem lepkového, to vařím jednou za tři dny (nejlepší je dát to do tlakáče - viz recept na mém profilu), a poslední týden i ovoce - dušené jablíčko zatím - k snídani (mám nasušené zásoby ovoce na zimu, takže příště už budu dělat ze sušeného, s agarem /taky rcp/).

monivo
9. pro 2011

Já výrobkům BIO moc nevěřím. Jak může být mrkev apod. bio, když je půda za desítky let prohnojená skrz na skrz, pak různé spodní vody apod. Nejsem o tom přesvědčená. Kupovala jsem a kupuji vše normální. Jakmile ti začne dítě chodit do školky a do školy, myslíš, že mu někde budou dávat BIO?!

arianka
9. pro 2011

Zatím se úspěšně snažím držet BIO, docela se daří shánět od osvědčených dodavatelů, někdy i v běžném obchodě se sežene. Nesouhlasím tak úplně s příspěvkem, že bio nemůže existovat, protože je půda špatná..., není to tak zcela pravda, v tom případě by naše voda (studna vlastní), musela mít závadnou vodu, přitom podle pravidelných rozborů, které děláme, jde o vodu "kojeneckou", tzn. nejvyšší kvality.. Takže bio zcela jistě funguje, je to trochu o shánění a hledání, ale dá se to a není to taková práce 🙂

wendelinek
16. únor 2012

arianka: souhlasím, i když dítě ještě nemám, ale čekáme 🙂 a taky sháním info o příkrmech a bio zelenině. Když je půda špatná, tak je to jasné, že to není dobré pro dítě, nesouhlasím s monivo v tom, že sice ano, ve škole už třeba bio nebude, ale od narození se dítěti vyvíjí ještě ledviny a játra a to je důležité, v tomto věku mu podávat tu správnou stravu, nejlepší pro něj. 🙂

sebestka
16. únor 2012

Buď ze zahrádky, nebo normálně z obchodu. Já tomu bio taky moc nevěřím. Aby to nebylo ještě horší, než normál.A hlavně nechápu, jak může být Bio tak krásný a neposkvrněný(alespoň tady v každém obchodu u nás) . Fakt tomu nevěřím, že je to Bio, akorát je to dražší.

aja9
16. únor 2012

No já normální zeleninu i ovoce. Jako tak jak píše Monivo chci vás potom vidět,jak dítě bude chodit do školky. Tam žádné bio nic takového není. Vaří tam z normální zeleniny z obchodu.
Starší holka od mala jedla normální,pila vodu z vodovodu a je zcela v pořádku. Jednou jsem jí dala kojeneckou vodu a ta se my tak poblila,že jsem tu kojeneckou vodu vyhodila. Už nikdy bych jí tohle nedala
A ty naše půdy věřím jsou pěkně prohnané a prohnojené,takže nevěřím,že by to mělo takový účinek. Bio je jen drahší a dříve hnije než klasika.

kachen
16. únor 2012

Pokud dobre vidim, tak otazka se tyka prikrmu tzn. prvnich jidel pro kojence. Proto mne unika smysl odpovedi, ze ve skole nase deti taky nebudou jist bio. Takze ano, ja varim z bio mrazene zeleniny nebo kupuju sklenicky. A taky si nemyslim, ze bych neco prehanela.

sofieanna
16. únor 2012

normální ..a taky myslim si ze u nas bio není bio .. je to tam jen napsany.

ciernavila
16. únor 2012

normalnu, bio neverim, je to len drahsie a mnohe kontroly dokazali ze aj na farmarskych trhoch niektori farmari nakupili hromadne v hypermarkete a potom to predavali ako svoje. Este tie v sklenickach su mozno naozaj bio, ale aj to mozno nie kazda znacka...ja uz ani tym certifikatom neverim.

evulina77
16. únor 2012

já jsem starší dceři do roku roku a půl dávala buď skleničku (tam to myslím dost hlídají na různé dusičňany a jiné "sarjajty"), nebo jsem kupovala bio zeleninu (u prověřených zdrojů) a později i bio maso, nebo jsem dávala zeleninu z naší zahrádky, kde léta nehnojíme a je to vlatně taky bio. U mladší to plánuju udělat taky tak...
Jinak prý právě mrkev vytahuje z půdy všechny ty dusičňany apod. Proto mi i doktorka říkala, ať rozhodně nekupuju zeleninu v supermarketech apod. zejména v období, kdy normálně neroste na našich zahradách a ať raději používám na první příkrmy sleničky.
Co se týká vody, tak jsem taky zastánce vody z kohoutku, kojeneckou vodu jsem nikdy nekupovala.
Jasně, že až bude dítě chodit do školky a do školy bude jíst normální věci, ale bio věci nejsou nenormální 😀
Navíc u miminek se prvními příkrmy buduje trávicí systém, je potřeba začít pomalu a když vím, že můžu dát lepší věc, tak ji prostě dám. Nemá cemu zatěžovat organizmus víc, než je potřeba...

irulina
12. črc 2013

jedině skleničky,jsou přísně kontrolované (tchán pracoval jako vedoucí ve výrobě,tak vím,jak přísně se to hlídá) a pro miminko je to bezpečný začátek stravování.

salomee
12. črc 2013

Já jak kdy, ne všechno, ne vždy, ale že bych tomu vůbec nevěřila, to zas ne, nesouhlasím s tím, že je to jen drahé, jinak stejné. Asi do 10m jsem jen dávala skleničky...ale tam se mi nezdá, že je v nich třeba jen 85% zeleniny atp..a ne vždy odpovídají věkovému určení...hlídané sice jsou, ale občas proletí zpráva, že se v tom našel střep, či něco..tak nevím, no. Ničemu nelze otrocky důvěřovat a nic není jen černé nebo bílé.

wang_dang
19. zář 2013

Malé zatím vařím z toho co máme doma na zahradě nebo od babiček. Bude jít 5 měsíců. Zatím jedeme v bramboře, mrkvi, cuketě. Dnes nás čeká rýže.
Se starším synem jsem to ze začátku měla stejně a nebo kupovala bio.
Například když zkoušel špenát tak byl ze skleničky (prý na sebe váže hodně dusičnanů a tak jsem dala raději skleničku, kde by to mělo být pod kontrolou) u malé na to půjdeme stejně.
Zatím jí baštění moc nejde, ale snad se to brzo podá.