Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

momin
16. únor 2010

Ja varim.. Z toho duvodu ze sklenickam proste neverim! 😉 a je to i financne vyhodnejsi...
Danikovi chutna i domaci strava i sklenicky-sklenicku koupim kdyz jdeme nekam na cely den... tak 1x za mesic. 😉

moravanka
16. únor 2010

proc bych mela preferovat sklenicku, kdyz to muzu uvarit. a ty sklenicky jsou porad na jedno brdo.

sayast
16. únor 2010

ja varim. nejak me to vic tesi kdyz sni jidlo ode me 🙂. ale kupovanou sklenicku taky obcas dam. pro zmenu 🙂. ale to je fakt malokdy. tak 3 sklenicky za mesic

mystique
autor
16. únor 2010

Tak to jsem ráda, že nejsem vyjimka. Začínala jsem mit ten pocit. Chutnala jsem mrkev ze skleničky a chutná uplně jinak než mrkev dělaná na páře. Podle mě to musí uvařit do mrta když to má vydržet a nedát tam konzervant

laska.nezna.hranic
16. únor 2010

vařím nebio. skleničky jsme zatím nezkusili, možná, až budeme v létě na cestách... a i finančně je to nesrovnatelné

momin
16. únor 2010

mystique ja si myslim ze porad jeste vice maminek vari nez sklenickuje.... 😉

mystique
autor
16. únor 2010

Ikdyž vařím bio pořád je to levnější a hlavně to má hrozně moc variant. Můžu kombinovat jak chci a nachystat si porce podle toho mala zrovna jí.

brusinka.pusinka
16. únor 2010

my také čistě vaříme, skleničky nepoužíváme 🙂

aponchie
16. únor 2010

varim z 80procent zbytek sklo

sicinka
16. únor 2010

Ahoj my čistě skleničkujeme, ale původně jsem to v plánu neměla. Začalo to scháněním bio zeleniny - nevím kde ji kupujete zkusila jsem billu, interspar, kaufland bio mají ale vubec se mi nelíbila kvalita, prslo mi to ovodalé a nahnilé. Tak jsem scháněla zmraženu bio zeleninu mrkev a spenát maji v intersparu - pak měl takovou sikovnou smes (ruzne mrkve, krsek, dyne) no a ta byla osolená a ochucená - což je moje blbost, mi nedošlo že bio neznamená neochucené. Takže jsem začli skleničkami a prckovi už pak moje jídla moc nechutnala. Takže kupuji skleničky v bio kvaltě. Chuťově vyhovuji chutnaji jako zelenina a maso, asi záleží na výrobci. Cenově me doma vařené vycházelo dráž, nicméně i díky tomu že přemražené mi prcek nechtěl tak jsem to vyhodila. u doma zavařených mi necvakala víčka opět jsem vyhodila a pak to vzdala 🙂 Strašně ráda vařím, těšila jsem se na vaření prckovi, ale prostě to zatím odloží než bude možnost objednávat čerstvou zeleninu z farem.

beruska2x
16. únor 2010

ja varim doma, malej mel sklenicku 1x a nechtel to... na cesty je to super reseni ale jinak tam jsou mensi gramaze masa i zeleniny nez maji prcci dostat tak pozor na to.. jinak bio neznamena zdrave, chyta to mnohem vic plisni nez normalni zelenina.. myslim ze to je dost precenovane a ve skolůkach jim zboi vari tezko 😖 😉

momin
16. únor 2010

jeste sem chtela napsat ze malemu ta sklenicka ani za nic nestaci.... 😎 zbastil by skoro 2..... 😉

beruska2x
16. únor 2010

momin.. no tak to by byl u nas taky problem 🙂

sicinka
16. únor 2010

Já kupuju ty 190 g a zatím dobré 🙂 vyjde to akorát. Jinak klido bych vařila i z nebio zeleniny, kdybych někde potkala kvalitní a nemusela za ní cestovat do kunratic do stodoly. Zmražená mě moc nebere. Jelikož mu ty skleničky chutnají, kousky mi jí bez problémů, tak to budu podle toho co seženu zkoušet a jinak dál skleničkovat. myslím že v létě ten poměr obrátíme 🙂

aponchie
16. únor 2010

sicinko ja najdu u nas v kaufu fakt krasnou zeleninu a musim rano brzo kdy to neni ochmatane pomackane od duchodcu,ale zatim mam zkusenost,ze nej zeleninu ma kauf 😎

sicinka
16. únor 2010

Tak u nás ne - jezdím tam na týdenní nákup v neděli kolem deváté, mají úžasné čerstvé ryby... Ale ta zelenina je prostě nic moc. Minule jsem koupila bio jablka a byla 2 ze 4 nahnilá. Od té doby dostává prcek normální a zatí žije, tak dobrý 🙂 No abych jm nekřivdila občas mají zeleninu pěknou pak vařím. Minule jsem tvořila králíka s kuskusem, mrkvičkou a brokolicí a to bídné dítě to sice snědlo, ale až po značných protestech a zjištění že nic jiného nebude 🙂 Ztrácím motvaci se přiznám.

rimmel
16. únor 2010

nic proti sklenickam ale chutia nechutno..ja varim z bio zeleniny.

mystique
autor
16. únor 2010

No u nás je právě možnost to objednávat přímo od zemedělce co ma certifikat na bio a maji to namíchane jakoby do bedničky. Je to bednička cca za 400,- a ja mám příkrmy na 14 dni + něco pro rodinu navíc. To co malá ještě nemůže. V obchodě je kvalita fakt bída. A pak ještě na bio je dobré Makro. Malá mi sní klidně 200ml, takže si to chystam podle potřeby.

blucka
16. únor 2010

Ahoj, my varime, niekedy z bio,ale je problem zohnat, tak aj z nebio, teraz neni problem kupit krasnu"normalnu"zeleninu, sklenicky pouzivame len na cestach, pride mi ze vyrobcovia nehladia na to co mozu deti od urcitych mesiacov...priklad jahody od 4mesiaca, sol, biele korenie, paradjkovy pretlak, takze pre mna najlepsie sa spoliehat na vlastnu vyrobu 😅 .

shaula
16. únor 2010

Sicinka - to je právě ten problém, jestli budeš čistě jen skleničkovat, je hodně pravděpodobné, že ti bude vařené odmítat. Měla bys to radši střídat.
Já začínala cca 50/50 vařené a skleničky, teď z 95 % vařím a skleničky mají jen výjimečně, když nestihnu uvařit nebo jedeme na celodenní výlet (to bylo v létě 😀 ). Bio neřeším, stejně jako Beruska2x si myslím, že se příliš přeceňuje. Kupuju normální zeleninu, jen si vybírám plody střední velikosti.

jmisa
16. únor 2010

Já vařím. Kupuju bio a nebio tak napůl, u nás v Albertu mají skoro pořád bio mrkev, dýně, řepu, jablka, brambory.
Maso zatím taky dáváme bio, kuře buď bio nebo aspoń to sedlákovo.
Je jasné, že ve školce bio nebude, ale aspoń teď do začátku nám to přijde lepší. Nám taky víc chutná bio maso než normoš.

Skleničky mi moc sympatické nejsou, ikdyž jsou označené jako bio.

crca
16. únor 2010

Mám dvojčata a vařím prostě ze zeleniny a masa a ne bio 😉 Skleničky občas dám jen,když jedeme k dr. a nestihla bych uvařit,ale to bylo jen ze začátku,teď prostě navařím víc a mám i na druhý den 😉 Ale taky už nemrazím,to nebylo vůbec dobré 😒

jmisa
16. únor 2010

Jo a taky nemrazím, uvařím tak na tři dny, mám krabičky lock&lock a v těch to v lednici krásně vydrží.

sicinka
16. únor 2010

Holky já ty všechny skleničky ochutnávám a chutná mi to 🙂 letěl jen bio hamanek ten byl hnusnej. Já netvrdím, že to nejde, ale stojí to dost energie. Na objednání zeleniny se chystám, myslela jsem že v zimě nelze (já si ji v létě objednávala už dříve). Vaří tak jednou týdně, přbližně polovinu vždy vyhodim, ale ještě jsem to nevzdala 🙂

misicka85
16. únor 2010

Já jsem začla v 6m vařeným a malá to zarputile odmítala,takže jsme přešly na skleničky, dávala jsme je asi 2měsíce a pak jsem se vrátila k vařenému a už to jedla v pohodě. Takže my jsme skleničkovali jenom chvilku, od 8m jí jen vařené a skleničky už vůbec..

beruska24.9.
16. únor 2010

Tak nás teprve příkrmy čekají, počítám, že tak za měsíc. Jinak na bio mám svůj názor, vím jak to tam praktikují, takže bio zamítám.

Jen by mě zajímalo, jak jste to praktikovali ze začátku???
Přijde mi, že vařit půl mrkve, když sní lžičku dvě (a kdo ví jestli) je dost náročné na propálený plyn, elektřinu. Nebo uvařit trochu víc a zamrazit??? To by snad nechutnalo ani mě 😖

Jinak ta zelenina je v okolních obchodech také hrozná 😠 tak nevím, zda nebude lepší mražená...

No a skleničky mám v plánu také vyzkoušet a pokud projdou 😀 tak využívat na cestách.

beruska2x
16. únor 2010

ja varim hlavne z mrazen.. Ardo, Nowaco, Bonduelle a Mochov no uvarila jsem 1 mrkev nebo 1 bramboru a mixla.. nekdy to snedl a nekdy ne.. ale jen parkrat, pak se rozjedl a bylo bez problemu, ja varim skoro od zacatku vzdy na 2 dny...

misicka85
16. únor 2010

Já jsem vždycky navařila víc a zavařila, nadělala jsem si tak asi 20 skleniček a bylo 🙂

jmisa
16. únor 2010

Náš syn byl na plné dávce během tří dnů. Byl to velký jedlík, na jídlo se třepal, takže jsem uvařila prostě dvě tři mrkve a bylo. Vařím mu to v papiňáku,kde dávám pařáček, mám to takový "parní hrnec", takže je to i rychle.

mystique
autor
16. únor 2010

Nevím my hodime zeleninu do parního hrnce a je to za chvilku hotové, takže mi to nepřijde, že byt o bylo nějak časově nebo energeticky náročné. Zamrazena zelenina nechutná nijak špatně. My jsme snědli skoro do týdne hned celou skleničku tak toho zase tak malo není. Tu mraženou zeleninu jsem taky občas použila - hlavně špenát.