Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

beruska24.9.
16. únor 2010

beruska2x - a jak jsi skladovala ten zbytek na druhý den?? Jen v lednici nebo zamrazit??

misicka85 - zavařila jako se zavařují např. okurky, přesnídávky apod.? A jak dlouho to pak skladuješ?? Myslím jako ´´trvanlivost´´

mystique
autor
16. únor 2010

My navaříme cca 10 skleniček naraz ruzných kombinací a večer si to vždy vytahnu z mražáku a dám do ledničky na příští den. Jinak myslím, že den uvařena zelenina určite ten jeden den v lednici být může.

beruska2x
16. únor 2010

v lednici v plastove uzavrene doze 😉

mili84
16. únor 2010

Tak my to máme tak půl na půl, ale více dávám asi domácí...kupuju bio, když není, neřeším akoupím normální. Dělám to tak, že má třeba brokolici ze skleničky a k tomu dýni a bramboru domácí 😉 A takhle různě kombinuju 🙂 vyhovuje nám to oboum a Toníkovi snad chutná 🙂

misicka85
16. únor 2010

Beruska - pokud ji pořádně zavaříš tak vydrží hodně dlouho, ovocné máme ve špajzu i rok a nezkazí se.Ale po otevření je třeba je do 24h spotřebovat,tak jako ty kupované. Zavařuju jednoduše - zeleninu povařím, rozmixuju,ještě horkou dám do skleniček,zavíčkuju a za 24h dám do zavařovacího hrnce a nechám 30min na 80°C zavařit.

leonik
16. únor 2010

já jsem dávala ze začátku malýmu jen skleničky, pak jsem mu začla vařit, a naštěstí nebyl problém, že by vařený jídlo nechtěl 🙂 teď už mu kupuju skleničky jen vyjímečně, a hlavně když někam jedeme 🙂

ava
16. únor 2010

holky, já taky vařím, ale se svačinou mám problém - v tomto roč.období je málo čerstvého kvalitního ovoce, takže pro pestrost doplňuji čerstvé banán, hrušky a jablka skleničkami. Jak to děláte vy s ovocem?
Oběd je bez problémů, ten vařím.

beruska2x
16. únor 2010

my jen cerstve skoro - hrusky jablka, banan, meloun, obcas mu prilepsim kompotem broskve ale jinak nic, me se po vsech presnidavkach osype

shaula
16. únor 2010

Ava, taky problém ☹ Většinou dostávají jablka nebo banány, občas přidám hroznové víno, pomeranče, mandarinky, (ale na ty jste vy ještě malí), zkoušeli jsme ananas (nic moc). Skleničky dostanou občas, když jsme pryč. Ono i v nich jsou stejně většinou jablka a jenom část dělá jiné ovoce 🙄

beruska2x
16. únor 2010

jeste taky hrozno a kaki davam...

shaula
16. únor 2010

Beruska - a jaký je teď meloun? Já ho v zimě nekupuju vůbec, podle mě musí být úplně bez chuti. Je to tak? Nebo je dobrý? Kde kupuješ teď hrušky? U nás v Albertu mají víceméně jen to ovoce, co jsem psala ☹ Jo a ještě jsme zkoušeli kiwi, taky moc úspěch nemělo a to bylo slaďoučké 😵

beruska2x
16. únor 2010

zkousela jsem taky blumy ale jsou desne tvrdy a doma nedojdou 😝

beruska2x
16. únor 2010

no my mame AE, ananas a kiwi vubec ne a po citrusech se osype taky, meloun jsme meli tak 6x a 4x byl fajn jak v lete fakt super, 1x nic moc a 1x uplne hnusnej, meli je v Kaufu a v Penny a hrusky v Kaufu a Tesco

zluty meloun je taky dobrej ale Sima ho nechce 😕

sicinka
16. únor 2010

Já dávám ovoce čerstvé to samé jako ty občas oloupané hroznové víno, ale trošičku, někdy vařené většinou čertvé rozmixované. Střídám s hipp ovocným, když nejsem doma. Skleničky a přesnídávky považuji za kvalitní, ceny jsou vyšší, ale to mi nevadí. Jen za ním nechci běhat ve dvou letech se skleničkou, tak se snažím občas vařit 🙂 zatím se moc nedaří, tedy zelenina. Co jsem četla dětem prý jednotvárné chuti nevadí, ale taky mám pořád pocit že mu to musím něčím ozvláštnit. Jen k bio věřím na něj a tím pádem věřím i bio skleničkám, minimálně mi bio věci více chutnají 🙂

jmisa
16. únor 2010

Já ovoce dávám hlavně jablka, banány. Občas hrušky, meruňky, hrozno (neba mě to moc loupat), avokádo, už měl i mandarinku a kousek pomeranče, kiwi. Náš madej sní cokoli.

Z kupovaných používám jen ty kelímky 100% ovoce - sunárek, frutapura apod. Jsou vždy 4 v balení, akorát synátor zblajzne dvě naráz a dal by si i třetí.

beruska2x
16. únor 2010

jo a mango ale hodne zraly jeste 😉

zuzankast.
16. únor 2010

Taky male doma varim. Sklenicky beru taky jako konzervy, jak uz se tu nekdo zminoval, takze po nich saham jen v nouzi, kdyz uvarit nemuzu.Za celou dobu sem ji dala asi dvakrat - barvilo to jako blazen. Zeleninu doma pestujeme, takze je bio. Na zimu delam zasoby do mrazaku. A k svacinam davam taky presnidavky jen obcas jako zpestreni. Ona Julinka stejne radsi domaci - treba jen povarit jablicko a pridat piskot. To je namka 😀 😀

ava
16. únor 2010

takže jsme na tom všechny podobně. Moc lituju toho, že jsem si nenadělala v létě konzervičky ze švestek, hrušek apod.
shaula - hrušky má Kaufland, min.týden měli i BIO a v akci.
sicinka - já se snažím BIO skleničky zkoumat, protože větš.je tam přidaný cukr - tedy skoro vždy v Hipp. Raději neBIO a bez cukru. A jelikož jsem pracovala v potravinář.firmě a jezdila na BIO veletrhy, vím, že někdy je to příliš velký humbuk a zboží stejné jako konvenční...bohužel...jinak se mi idea BIO moc líbí a když jsem byla v USA měli to ještě lepší - BIO bylo od místních pěstitelů a chovatelů - to mi připadá smysluplné jako podpora těchto lidí, ale to je na jiné téma...

ava
16. únor 2010

zuzankast. - jablíčka na všechny způsoby 🙂 taky to u nás tak je. Proto dávám ty přesnídávky, aby měl švestky, meruňky - kvůli železu hlavně.

sicinka
16. únor 2010

No kupuju ty 100 % ovoce co psala misa dělá je i hipp, jsou tedy sladké, ale to ovoce taky. U nás v ovoci problém není, tam je máme jen když někde jsme nebo nejsem já 🙂 Stavíme domeček a všude v okolí jsou sady tak se taky těším jak budu vařit z toho, ted jse jen o to překlenout tu zimu. Jinak na ty skleničky jsem se dívala i do testů (DTest) a podle výsledků v nich nejsou žádné sajrajty. Takže doufám že postupně ten poměr otočíme, ale nebojím se, že bych mu zatím škodila.

ava
16. únor 2010

určitě jsou skleničky přísně kontorlované. Já se jich nebojím. Jen mám lepší pocit, když mu to ovoce dávám čerstvé, bez tepel.úpravy

sicinka
16. únor 2010

Dáváš to ovoce i syrové? MY hodně, zatím jsem problém nezaznamena, vařím jen pro změnu. Má to nějaký smysl převařovat ho?

ava
16. únor 2010

nevařím nic. jen někdy smažím banán na kousku másla, aby měl extra luxusní pochoutku. Ale ne příliš často. Myslím, že to převařování už u větších dětí, jako jsou naše, nemá smysl a ničí vitamíny

sicinka
16. únor 2010

Děkuji za inspiraci, já tedy vařila puding a nějaký úspěch to nemělo. Když vás čtu tak mám ještě hodně co vymýšlet 🙂

leonik
16. únor 2010

my to máme stejně s tím ovocem 😒 Pořád dokola jablka, banány a hrušky. Občas kousek pomeranče, nebo meruňku. Blumy, jak už někdo tady psal, jsou moc tvrdý, a bez chuti 😒

kocicinka
16. únor 2010

Od místních pěstitelů lze na www.biospotrebitel.cz
Nebo kupovat http://www.freshbedynky.cz/

aponchie
16. únor 2010

ja nedavam nic co nevyroste v nasi zemi krom bananu ten jsem zkusila jako super svacinku na cestu zabalenou ..ale nechce to takze dostava holt sklenickove presnidavky zatim +jablka idaret od nas z nikama jinama zadne hrusky a jine ovoce jelikoz je to tahane buhvi z kama ty zeme na napisu me fascinuji je to trhane nezrale chem.osetrene a uskladnene v hangarech aby to vydrzelo takze to ne to radsi jablicko jen ..to vydrzi za chvilku bude lip 😎

ja mam clanek o Bio na stole zrovna jdu to prelouskat a napisu..je to v Respektu

leonik
16. únor 2010

já jsem zrovna nedávno narazila v článku na otázku pro doktorku, jestli je lepší kupovat jen "naše" ovoce a zeleninu, nebo i z ciziny, a prý že je to jedno odkud, hlavně záleží na tom, aby dítě dostalo to ovoce, nebo zeleninu každý den. Taky jsem radši za naše, ale u nás v obchodech je to všechno odněkud dovezený 😒 Občas zajedem na ekofarmu, nemáme ji daleko, ale výběr taky nic moc 😒

ronja27
16. únor 2010

Mi jsme na prikrmech teprve mesic a chutna mu oboje doma uvarene i kupovane takze varim z toho co je v obchodek dobre dostupne a cerstve (bio ne) . Sklenicky nezavrhuji proc taky malemu smakuji tak neni problem. DAvam to tak pul napul aspon budeme mit vetsi vyber z masa doma varim vetsinou jenom kureci..a s tou zeleninkou je to fakt problem mrazenou nechci samotne mi nechutna a cerstva moc k mani neni uz aby bylo jaro jsem z vesnice takze pak to nebude problem..

ronja27
16. únor 2010

a s ovocem teprve zacneme ale pocitam tak jablicko banan a uz se tesim na presnidavky zavarila jsem si z nasi zahradky hrusky, jabka, svestky tak jak budou prckovi smakovat.. priznam se nevydrzela jsem to a dala mu uz parkrat ochutnat a jen se olizoval 🙂