Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

meleri
18. únor 2010

Dagino,

právě že Alnatura v česku je a je to super! mají fajn i různé jiné věci ze zdravé výživy..zajdi si do toho DM..sakra ted se mi to plete bud Rossman nebo DM, ten řetězec drogérií.

no přísahám že to byl fakt chlup, jako z nějakého kartáče nebo co..l..a taky se nám stalo že v Nestlé Naturness přesnídavce byly dokonce chlupy červené..fuj.

dagina
18. únor 2010

Hm, tak Rossman nikde v okolí nemáme, ale to DM skouknu 😉 . Tak chlupatou skleničku rozhodně nebrat 😀 😀 , 😝 😝

meleri
18. únor 2010

hele asi to bylo to DM mají tam takové heslo zde jsem člověkem zde nakupuji...tak je to myslím to DM.
jo! na to že jsme jich moc nekupovali, tak těch pár co bylo bylo fakt chlupatých.. 😀 😝
ale co narobíš...

mystique
autor
18. únor 2010

Jojo alanatura je v DM. Mají kaše i skleničky. Jako jedni z mala tam nemají sůl a podobné věci. Četla jsem ten článek o testování v MF dnes. Nikdo si netroufne na rovinu říct tohle je špatné a používejte jen jedno. Jen mě zaráží, že i salát na zahrádce pokud neni hnojen může mít víc dusičnanů než třeba ten z hypermarketu. A kde tu zeleninu teda ti výrobci berou? asi na Marsu, aby se tam ty dusičnany nedostali. Pokud používaji Bio všude to reklamují. Když ho nepoužijí tak to nikde samozřejmě dávat nemohou. Myslím, že když člověk použije zdravý rozum a nakoupí kvalitní suroviny zeleninu a maso, ovoce tak tak ta strava musí být vždy lepší. Když si to vezmu z mého pohledu nikdy by mě nenapadlo říct, že třeba kupovaná paštika je lepší než ta domácí 🙂
Rozhodně ten test nenapadám, ale zrovna Mf Dnes bych moc nevěřila. Pracuji v reklamní agentuře a vím jak se dělají testy na zahradní techniku. Takže už moc věcem nevěřím a snažím se použít selský rozum.

meleri
18. únor 2010

Mystique,

vzalas mi to z pusy...

dobré jsou takové ty služby v německu a jiných zemích kdy sepíšeš takovou jakoby smlouvu s biologickou farmou třeba na rok a každý týden ti posílají koš čerstvé zeleniny, s tím že si ale nemůžeš vybrat co tam bude, prostě tam dají co se v sezoně vypěstuje..
jinak ty skleničky jsou podle mě fajn když člověku dojdou suroviny a nebo někde na cestách..ale myslím že to musí vyjít fakt hodně draho to kupovat furt..

dagina
18. únor 2010

Mel, a zrovna Almatura byla chlupatá 😀 😀 ????

kristi
18. únor 2010

nase byla dlouho jen na sklenickach, vareny doma proste nechtela. 🙂

dagina
18. únor 2010

Meleri, nejlevnější to není, ale vem si, kolik prožereme my, pardon za ten výraz, my si to nepočítáme, ale u miminek máme ve zvyku počítat každou pročůranou plenu, každé sousto... 😅 . Kamoška pořád lamentuje jak draho jí vycházejí kaše, mléko a nevím co ještě, ale sami si žerou jak lordi 😀 .

mystique
autor
18. únor 2010

Dagi myslím, že je lepší ušeřit za tohle nějaké korunky a jet za to třeba na výlet. 😉

jmisa
18. únor 2010

Jsem ten test kdysi četla, pro mě třeba zarážející, že na prvních místech (druhé nebo třetí) se objeví skleničk, která má míň sacharidů a bílkovin, než je pro dítě doporučeno.
Celý test mi tak vyzněl, že se zaměřil jen na jediné - dokázat, jak málo je v konzervách dusičnanů.
Četla jsem pak test v nějakém časopisu, který se zaměřil na složení těch konzerv a doporučení, co děti v určitém věku jíst nemají a te¨n dopadl podstatně hůře.

Ale každý ať si krmí děcko, jak ukzná za vhodné.

Jo a ušetřený čas - nakupovat musím i pro nás, takže to není čas navíc, nakrájení zeleniny a masa do hrnce mi zabere 5 minut, pak zavřu papiňák a nestarám se o to. Následné rozmačkání mi zabere pár minut a mám jídlo na dva až tři dny. Ať nežeru, tak je to otázka 20 minut, plus tedy dobu, kdy se stará kastrol. Pro mě tohle prostě ztráta času, kterou bych mohla věnovat malému není. Taky si občas hraje nebo spí nebo máme taťku atd.
Navíc jedna sklenička malému na oběd nestačí a masa je v nich opravdu málo.

Meleri, ono i tady v Česku si můžeš nechat dovážet ty BIO bedýnky.

meleri
18. únor 2010

Dagino,
né alnatura byla super, a hlavně dobrá chut, prostě jako bys to uvařila...byl to ten Hipp.
někdo tady psal že v německu je dobrý, my ho právě kupovali v německu na letišti kde jsme uvízli na pár dní, tak nám nic jiného nezbylo než kupovat flašky a fakt nic moc chuťově...jak ty přesnídávky tak ty příkrmy.

jo to je fakt, člověk to tak nesmí brát..já teda nepočítám nic jen u těch flašek by mi to bylo líto, zvlášt když si to navařím doma z lepšího..jo tak to je drsné na co pak to miminko chtěli..teprve flašky co pak řekne až bude chtít hezké oblečení v pubertě.. 😅

jmisa
18. únor 2010

Ale já se doma patlám i s kašema, protože mě nebaví neustále studovat, kde dal výrobce cukr. 😀

mystique
autor
18. únor 2010

No ve všech konzervách je vždy nějak málo masa 🙂 Kamarádka ted poprvé male vařila kuře a schválně vážila kolik je 30g masa a byla překvapená, že je to opravdu hodně.

meleri
18. únor 2010

jo taky mě to překvapilo, dřív jsem to fakt poctivě odvažovala, je to dost!
třeba syn měl období že nechtěl domácí kompoty chtěl jen přesnídávky tak jsme je kupovali právě od nestlé..i ty jogurtky byly fajn, pak zas nechtěl přesnídávky a chtěl domácí kompoty, ale ty příkrmy mu moc nejely..

třeba i na těch kaších mě odrazuje kolik tam navalí všelijakých vitamínů a já nevím čeho všeho jako proč?

dagina
18. únor 2010

A máte některá spočítané kolik třeba vyjde domácí strava pro batole se vším všudy?? Čistě pro zajímavost by mě to zajímalo.
Teď jsem si všimla, že většina z vás má teprve cca půl roční mimi... 😲

mystique
autor
18. únor 2010

Dagi vařím malé skoro měsíc. Dáváme zatím jen zeleninu. Malá sní cca 200ml. Vařím vše z bio zeleniny a sklenička nevyšla víc než na 10,-Kč. Hlavně mě přijde, že člověk může víc experimentovat. U prvního kluka jsem taky vařila.

meleri
18. únor 2010

Dagino

tak s jídlem fakt nevím to jsme nepočítali..já už ale vařím hodně pro všechny, a míň zvlášt..

akorát jsem se zezačátku snažila zjistit jestli se opravdu vyplatí ty látkové pleny (když jsem už do toho chtěla jít) ale nikdy se mi to nepodařilo vypočítat..ale to je jiné téma..

dagina
18. únor 2010

Abych pravdu řekla, musela jsem pořádně zašrotovat že 200ml = 200g 😀 .
Mys, tak to ti malá sní opravdu hodně, ještě nedávno naší malé stačilo cca 120g k obědu a to jí je přes rok. Naše je taková ťopka, obzvláště když jí zlobí zuby 😠 , ale aspoň že jí tak jak jí. 🙂

meleri
18. únor 2010

prý je rozdíl mezi kluky a holkami? jakože kluci sní víc? ale třeba kamarádčin synek toho sní opravdu málo..
j

aurecon
18. únor 2010

dagina: Jak přesně to myslíš?

Já jsem koupila květák (15,-), brambory svoje, brokolici (15,-), mrkev (10,-), maso (asi 40,- Kč). Vše uvařila, porozdělovala do skleniček a jedna sklenička mě vyšla asi na 6,- Kč.

mystique
autor
18. únor 2010

Dagi na misce co mám na příkrmy je napsané je 200ml. No vím, že ta co je od mrkve 125g ji nestačí, že ty zvládne někdy i dvě když je po plavání 🙂
V sezoně už se dá kupovat zelenina daleko levněji a normální.

dagina
18. únor 2010

Mel, nevím nevím, právě ta kamoška co nadává kolik dá za kaše atd, její malá toho sní opravdu hodně např. k snídani dva bíle jogurty s jablkem a prý by si ještě něco dala, je jí také přes rok.

tak 6kč je opravdu málo..., a to maso si porcujete a uchováváte jak??? Ještě když jsem vařila, tak jsem ho měla normálně smíchané s pokrmem a celou porci zmrazenou. Ale teď když bych jí už nechtěla vyloženě dělat "míchanici", ale třeba maso a přílohu zvlášť, tak nevím, jak a včem zbytek masa uschovat.

aurecon
18. únor 2010

dagina: Tak pokud nechceš dělat míchanici, tak si naporcuj maso na malé kostičky a dej je do rozdělovače na led. A zamraz. Pak budeš vytahovat jen tolik kostiček, které malá sní.

pavcik
18. únor 2010

my bohužel skleničkujeme protože cokoli uvařím tak mi to nejí. A to jsem ho zkusila ošálit že mé uvařené jsem dala do skleničky a i tak to plive a brečí u toho 😠
jsem z toho nešťastná ☹

dagina
18. únor 2010

Aurecon, ale rozdělovač na led je otevřený, včem ho máš??? Jen v pytlíku?? To pak načuchne 😖 .

Pavcik, jj, také jsem malé zkoušela dát uvařené do skleničky a ani sousto. 😲

niki2
18. únor 2010

Ja si maso porcovala, kazdy kousek zabalila do potravinove folie a pak to naporcovane maso dala na tacek a do mikrotenoveho sacku. Pak jsem vzdy odebirala jen tu jednu miniporcicku.

sicinka
18. únor 2010

Dnes jsem měla štěstí a nakoupila čerstvé telecí a jehněčí maso, tak zkusím uvařit a uvidíme. Mě na tom štve že pokud chci aby to dlabal, tak to musím rozmixovat do mrtě a tam pak nevidím moc rozdíl mezi kvalitní lahvičkou a domácím. Cenově taky ne, pokud nepočítám co vyhodím, tak mě vyjsou suroviny cca 15 kč na porci. Nicméně pořád doufám, že když jí bez problémů kousky ovoce, kůrku z chleba nebo křupky, tak do něj ty kousky časem propašuju 🙂 Pavcik nebuď neštastná určitě skleničky vybíráš, aby dostal to nejlepší a u takového nedonošenečka je super, že pěkně papá aspoň něco 🙂

aurecon
18. únor 2010

dagina: Existují i zavřené rozdělovače na led. Ale když není uzavíratelný, tak to stačí dát do sáčku. Nic nenačichne a i kdyby, tak to je jedno.

sicinka: Teď přes zimu to vyjde asi dráž (i když až že o tolik?), ale v létě a v období, kdy jsou levné potraviny, mě to vyšlo opravdu suprově 🙂

sicinka
18. únor 2010

Tak já kupuji ty dražší skleničky, takže levněji to vyjde - když nepočítám energii a čas. Mě jen štve pracně schánět suroviny a pak to vyhazovat. Zeleninu budu tak od května taky objednávat z farem a do té doby to budu zkoušet, tak jednou týdně vařit doma, hlavně kvuli těm kouskům, kdyby mu to začlo chutnat nic složitého na vaření nevidím. Takhle mě to neba 🙂

brisalek
19. únor 2010

sayast diky za odkaz. prave tenhle jsem myslela, kdyz jsme psala , ze v domaci je vice vitaminu....🙂. To, ze tam je mene dusicnanu neresim, my mame zeleninu svoji ze zahradky od obou babicek...-a hlavne u 7mesicniho to neni tak podstatne a tak skodlive -a kdyz ne da se koupit bio( i kdyz dnes se neda vereit ani tomu). To, ze zkontrolovali to, ze slozeni odpovida popisu jeste nic nemeni na tom, ze nekontrolovvali z jakych potravin jsou "konzervy" vyrabene🙂 a tak tedy jine skodliviny, ktere se tam mohou nachazet.

Dagina nechapu o cem mluvis. Kdyz ti nevadi, ze tvoje dite uz od 5-6m cpes prumyslove vyrabenou potravinou se vsema nerestma co k tomu patri a umelyma vitaminama misto treba jablka... je to jiste tvoje vec. Moje mala sni ted k obedu 100-150 zeleninky s masem a vecer tak 40-60 kase...nic do ni necpu. Ma 9.80kg do 6 mesicu plne kojena...ale nikdy ji nenecham jist hamburgry, marshmelouny, bonbony a suche salamy MISTO poradneho jidla.
Nechapu, co je za slozitost a ubirani casu oskrabat 3 mrkve, petrzel, brambor, oprat kvetak...zabere to jen chvilicku casu a mimi musi take videt, ze se doma pracuje ne si s nim jen hraje...i kdyz si s malou hraju xxxhodin denne.
Samozrejme pri cestovani