Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

benjik
9. bře 2010

ahoj,Nel je na příkrmech od 5.měsíce. První příkrmy jsem dělala doma,jenže dlouho jedla jen pár lžiček a vařit půlku mrkve se vážně nevyplatilo,tak jsme najely na sklenky,navíc nám odešel mrazák,tak nešlo vařit do zásoby.
Už měsíc malá jí jak utržená ze řetězu,takže částečně už vařím,hlavně ovocný příkrmy a tenhle měsíc chceme hlavně vařit,vyjma věcí,co se špatně schání např.králík,skopový atd.

cassiela
13. kvě 2010

Udělaly jste mi takovou chuť, že jsem si prostě broskvovýho Hamánka musela vzít 😀

marketa137
13. kvě 2010

ahoj, tak my začneme s příkrmama cca za měsíc 😉 . první syn byl na skleničkách až do roka a pak přešel na domácí. ted chci ze začátku taky dávat skleničky a kolem 8 měsíce že bych začla vařit doma 😉 . jen by mě zajímalo jestli někdo vaří doma a i zavařuje jako třeba přesnídávky 😉 . mrazák máme malej a každý den vařit něco nového se mě moc nechce, už ted vařim něco nám a syn většonou chce něco jinýho 😉

blandik
14. kvě 2010

My jsme neslkleničkovali - hlídali jsme alergeny kvůli ekzému a tak se mi zdálo vaření jednodušší než neustále sledovat skleničky /i co se týče různých olejů, kyseliny citronové../. Navíc mám pocit, že celá ta věc se skleničkama je jeden velky byznys - protože sklenička prvního přikrmu za 20 kaček a v tom je mrkev a rýžová mouka - mě příjde docela úlet. (a pokročilejstí sklenička od HIppu - bio s masem za 39,90 - a malý se toho stejně nedotkl). A na to se mi nechce přispívat, zejména když jsem přesvědčená, že strava o trvanlivosti dva roky prostě nemůže být pro miminka extra vhodná. Pak se mi do ruky dostal Fořt a jeho názor na "konzervy" a instatní kaše mě jen usjistil. Ale původně jsem myslela, že budu částečně vařit a částečně skleničkovat (to co nebude k dostání v obchodě).

brisalek
14. kvě 2010

Blandik moje rec🙂. I kdyz jsem zadneho Forta necetla, selsky rozum mi rika, ze ve varenem doma je tech vyzivnych latek urcite vic. Take mi tam hrozne vadi ty umele vitaminy a navic, proc tam asi jsou🙂. Ale obcas sklenicky kupuju, protoze mala nechce nic moc jist a kdyz vyvaruji a vymyslim a ted ji do toho smazim cibulku....tam me pak "stve " vsechen ten cas, kdyz chce jen prso☹ 🙂. Takze do sklenicky pridam doma udelane maso s necim a bramborem nebo ryzi......a pak zase "trpelive" zkousim varit co by ji chutnalo🙂. Uz aby jedla to co my🙂

anterova
8. čer 2010

Já jsem v šoku po přečtení tohoto fóra... na téma Vařena strava x skleničky pro kojence... bože kdy už se přestanete navzájem poučovat. Stačilo by prostě napsat, že pokud má někdo chuť a možnost kupovat biopotraviny ze kterých by připravil příkrm tak prosím dotoho. Ovšem příkrmem již hotovým nepokazíte vůbec nic. Je to hlídané na rozdíl od vašich mrkviček ze zahrádky. Silně pochybuji, že matky co tu důsledně hájí svoji zeleninku ze zahrádky mají udělaný rozbor půdy....Příspěvek od kocicky mě pobavil ze všeho nejvíc 😀 😀 achjo tak aspoň se šlověk zasměje. Fakt nechápu co ta babička s tou mrkví dělala asi ji pěstovala v hospodě 😀 🤐

collette
11. čer 2010

@anterova - teda pokud zrovna nad některými příspěvky nepláče...

doma "ekologicky" pěstovaná mrkev je fajn a i když si necháte udělat rozbor půdy, můžete se na něj spolehnout jen pro okamžik odběru vzorku, protože nevíte, co vám tam zítra spadne s deštěm... čímž neříkám, že budu malé krmit jen a jen ze skla. ale do 6 měsíců chci mít alespoň jakous takous jistotu, že vím, co jim dávám, respektive nedávám. methemoglobinémie není jistě nic příjemného...

kamenujte mě, lynčujte mě, dejte mě k soudu, neb jsem děsná matka - skleničkuju, nelátkuju a nekojím... sociálku na mně 😠

kocicinka
11. čer 2010

Anterova- pokud jsi měla na mysli můj příspěvěk- tedy babička mrkev nepěstovala v hospodě(tam by asi nic nevyrostlo), jenom doma kouří, takže i jídlo má načichlé.
Hm, zrovna asi před rokem stahovali biohamánek kvůli nadlimitnímu obsahu disičnanů.Asi to blbě ohlídali.
http://www.kontaminace.cz/cs/pribehy-z-praxe/br...

A skleničky od Hipuu obsahují sůl, která se pro děti do jednoho roku vůbec nesmí dávat.
Nemluvím o věpřovém mase, které je diskutabilní i pro dospělého, natož pro dítě!
Celý ten test mi přijde dost tendenční.

Collette, proč by na tebe měl někdo volat sociálku? Copak kojit a látkovat je nějaká povinnost?
Já jsem zase v šoku z posledních dvou příspěvků. Ironii a pohrdání miluju, fakt
🙄

sacramento
11. čer 2010

methemoglobinemia je dnes velmi zriedkava....okrem toho lahko diagnostikovaltena a liecba tiez jednoducha a rychla...
matky by museli fakt cpat svoje deti velkym mnozstvom skodlivych vyrobkov aby im sposobili methemoglobinemiu 😉 zlata stredna cesta je optimalna, aj sklenicky aj klasika obchodova zelenina 😉

collette
11. čer 2010

@kocicinka - myslím, že jsi mně špatně pochopila 😉 jen jsem chtěla říct, že je to každého věc a nikdo nemá právo toho druhého odsuzovat... tady se objevily šmahem odsouzené skleničky i naopak zelenina ze zahrádky, jinde Ti nasadí psí hlavu za nekojení (aniž by se kdokoliv ptal, proč vlastně nekojíš) a jinde zase že nelátkuješ, nebo naopak látkuješ... nikým jsem nepohrdala a ironie byla mířena na mne samotnou... s tou solí v Hippu jsem to zjistila taky, naštěstí není všude. mně se podařilo koupit skleničky kukuřice-mrkev-kuře, kde to je, protože mě to u bio Hippu vůbec nenapadlo. malý to jakýmsi božím vnuknutím nejedl, tak jsem je odložila a když jsem objevila tu sůl, tak to šlo ke psímu žrádlu 😀 teď už všechno pořádně čtu... co se týče vepřového, libový kus z mladého prasete je podle mně lepší než hormony a antibiotiky nadopované kuře... ale zase, je to věc názoru... a Tvoje babi a kouření? myslím, že můžu mluvit i za @anterova, ale nás to opravdu pobavilo 😉 já jsem v tu ránu, nevím proč, viděla babi Yettu z Chůvy Fajn, jen s cigárem, dlouhým popelem, jedním okem přivřeným, jak jí stoupá čoud do očí a při tom krájí mrkev a musela jsem se děsně smát 😀 😀 😀 tak se nečil, nebylo to míněno zle 🙂

@sacramento - já vím, ale už jsem viděla tolik výjimečných záležitostí (většinou jim předcházel komentář typu "to kdyby se vám stalo, tak byste musela mít opravdu velkou smůlu", nebo následovalo "no, to teda máte sakra pech"), že se snažím eliminovat cokoliv ☹

kocicinka
11. čer 2010

Collette- no dobře 🙂 . Jo, moje máma tomu tvému popisu fakt odpovídá....
😀

sacramento
13. čer 2010

@collette no, to ti verim ze je obcas pech, ale na methemo by to bol megapech 😉

anterova
21. čer 2010

@kocicinka sry já si vážně to načichlý jídlo od cigaret nedokážu představit 😀 collette já myslím, že žádná z nás nemá nikdy jistotu co dítěti vlastně dává a pokud tvrdí že ano je to hlupák. Jednoduše řečeno každá z nás své dítě miluje nadevše a nemá v úmyslu mu škodit. Je dobré si počíst a posbírat zkušenosti, ale je také dobré brát od každé rady trochu a né se striktně řídit jedním pravidlem 🙂

anterova
21. čer 2010

@collette jj pláču, někdy smíchy 😀

collette
21. čer 2010

@anterova no proto taky píšu "jakous takous jistotu" 🙂 my jedeme z 90% ve skleničkách od Alnatury. Ne, že bych na tom výhradně trvala, ale je v BIO kvalitě a cenový rozdíl šul nul nic, někdy i dokonce levnější, než "normální" skleničky. Co do složení je skvělá (pokud je na skleničce napsáno, že tam jsou brambory, dýně a kuře, tak to tam taky je, navíc maximálně voda a trocha rostlinného oleje kvůli omega3, žádné jiné srágory navíc). Také je velmi dobře hodnocená v OKO testu, a tomu dost věřím, protože němci jsou svoji důsledností známí a jednou na ní zajdou, ale v tomto případě mi to zrovna nevadí 😀 U nás je prodávají v DM a také máme to štěstí, že občas jezdíme do Německa, protože u nás je ten sortiment poněkud okleštěn ☹

Možná jsem i líná, ale tak nějak mě neoslovuje vaření pidi porcí a na mražení taky nejsem. Nemrazím ani pro nás hotové jídlo. Neptejte se mě proč, já to nevím, prostě mi to nesedí. Nedokážu si vybavit žádnou nepříjemnou zkušenost ani žádný racionální důvod, jako že bych někde četla, že je to nezdravé. Prostě to tak je 😅

anterova
23. čer 2010

collette tak to mě zaujalo, bohužel u nás tutu značku nevím kde bych sehnala ☹ já kupuju Hami . Můžeš mi prosím poslat odkaz na ten test ať se můžu mrknout? díky moc jinak důvody máme asi dost podobné a nevidím v tom nic špatného 😉

collette
23. čer 2010

@anterova ten test Ti nepošlu, protože ho nemám, ale ty skleničky mají na sobě takové to OKO logo a pod ním buď "gut" nebo "sehr gut", podle toho, co jim bylo uděleno 😀 Troufám si tvrdit, že Němci se svou štábní kulturou by si netroufli to fixlovat 😎 Občas se objeví i na privátní značce DM Babylove. To je taky všechno Bio. U vás DMko není? Promiň, jsem rozmazlená Prahou. Ale na Německo nemáme. Tam jsme na 200 metrech narazili na 3 😀

kocicinka
23. čer 2010

Já taky dávám docela často skleničky. Malý je má prostě raději. Mrzí mě to, protože jsem byla nachystaná vařit, schánění surovin, vymýšlení kombinací a vaření mě baví. Ale prostě vařené nějak nechce. Je to jak kdy, ale skleničkového sní třeba celou skleničku, kdežto domácího jen 5 lžiček a dost. Kupuji taky hodně Alnaturu, mrzí mě jen, že mají tak úzký výběr a taky je hned vyprodaná...Docela by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi Babylove a Alnatura- obě jsou to jejich privátní značky....
Já jsem si myslela, že DMka jsou Rakušáci.... A oni Němci

collette
23. čer 2010

@kocicinka Nevím, jestli jsou to Němci, nebo Rakušáci, ale my jezdíme do Německa, bo to máme blíže (Drážďany nebo Cham). Jinak Alnatura není privátní značka DM, je to samostatná firma, dělají i hračky a oblečení. Ale dodávají jen do DMka a Globusu, ale pokud vím, tak do něj u nás ne. A ten sortiment se vážně nedá srovnávat. Teď jsme si přivezli takové perly jako pastiňák+brambory+kuře/hovězí, zahradní zeleninu, brokolice+brambory, jablko+mango, hrušky+meruňky... Nechali jsme tam 130 Euro za skleničky, ale zase máme minimálně na tři měsíce klid. U nás se v regálech ustrašeně krčí sklenička mrkve, dýně v mixu (ale díky bohu za ní, je skvělá, ale zase v Německu jí mají i sólo, což je na začátek lepší), nějaké hrušky nebo v horším případě jen cenovka 😝

hanka10
24. čer 2010

Ahoj, já jsem ze začátku používala skleničky. Dala jsem na radu svoji starší sestry, která mi řekla, že je tam lepší zelenina než tu, co bych koupila v obchodě. Začali jsme přikrmovat koncem května, kdy bylo malému 6 měsíců. Snědl vždycky pár pidi lžiček a pak nechtěl a teď se také rozhodně nepřejí. Docela jsem zkoumala, které lahvičky jsou nejlepší a vyšel mi HIPP první karotka, kde je největší podíl mrkve (hrozně špatně se shání), mrkev a brambor. Celkem dobrá byla alnatura mrkev. A i sunárek má podle mě docela dobré složení. Jenom si u všeho musí člověk dát pozor, že někdy tam přidávají rýžovou mouku a třeba v HIPP špenát a brambor je i plnotučné mléko, a to je tam napsáno, že se může od 4. měsíce. Hami do všeho dává rýžovou mouku. Teď už mají rodiče na zahradě nějakou zeleninu, tak vařím. Pojedeme na dovolenou a tam si skleničky vezmu.

anterova
24. čer 2010

ja si bohužel myslím, že Hipp je jeden z těch horších příkrmů :- Jinak collette budu muset v Praze sestru 🙂 u nás v křupanově asi neseženu 🙂|

anterova
24. čer 2010

pověřit jsem zapomněla napsat 🙂

collette
24. čer 2010

@anterova pověř, jen jí ale řekni, že možná bude muset hlídat dodávky ☹

Dneska jsem Kubovi dala poprvé Alnaturu jablko-mango. Je asi blbý takhle mluvit o vlastním dítku, ale sežral skoro celou velkou sklenici. Já ten zbytek. Mňam 😵

anterova
28. čer 2010

@collette tak jsem nakonec sehnala i u nás 😀 jaké dodávky ? zatím jsem koupila od každého něco a všechno šmakovalo 🙂

collette
28. čer 2010

@anterova no, u nás se musí sledovat závoz DM, protože jinak je to všechno hned pryč ☹ Jsem ráda, že chutná 😉

blueapple
28. črc 2010

ahoj holky,
snažím se doma vařit, jen když někam jedeme, tak je praktičtější vzít si skleničku.

Existuje nějaká masozeleninová, která nesmrdí jako konzerva a aspoň trochu chutná ?

Když z těch samých surovin uvařím doma (vařím v páře) a rozmixuju to, voní to, chutná mi to, ale jen co otevřu skleničku, smrdí mi a chutnají skoro všechny podobně.
Domácího jídla mi můj malý sní celý talíř, některé skleničky - jen pár lžiček. Vyzkoušela jsem víc značek, ale žádná mi ještě "nevoněla" a nechutnala. Ochutnávám vše , co mu dávám.

p.s. ty ovocné skleničky jsou ok, sama jsem si je kupovala a kupuju doposud, ty mi chutnají i malému, i když rozmačkanému banánu s piškotem nebo třeba broskvičce nebo jablíčku s mrkví se to stejně nevyrovná 😉

collette
29. črc 2010

@blueapple Nám vyhovuje ta zmiňovaná Alnatura. Je fakt dobrá. Tuhle jsem omylem otevřela dvě skleničky, tak jsem udělala bujón (taky Alnatura 😉 ) a rozmíchala v ní skleničku a měla jsem k obědu výbornou polévku 😀

strouzek
29. črc 2010

tak já jsem se ještě jako těhule těšila jak budu vařit, koukala jsem po mixérech, parních hrncích, kuchařkách s příkrmy a výsledek? nejen že se mi teď nechce vařit když je hezky a radši jdu ven, ale hlavně malá mi ty doma vařený věci moc nechce. když jí dám doma uvařenou mrkev tak to sní nebo spíš do ní musím narvat 3 lžičky a víc ani ťuk, mrkev je všude jen ne v žaludku, zato když dám kupovanou mrkev tak tu sní vcelku dobře a kupované přesnídávky ty baští na jedničku. hlavně toho nesníme zatím tolik takže nám sklenička stačí na 2dny což když jsem si spočítala že jsemminule musela obejít 2 obchody než jsem sehnala pěknou mrkev a brambory, doma to vařila, mixovala, špinavá půlka kuchyně, mixér malou probudil a pak jí ještě ani nejedla tak jsem si nakonec řekla že budeme zatím skleničkovat a hotovo. akorát před rodinou se to snažím tajit, protože už slyším ty kecy že ani děcku neuvařím a rozhazuju peníze 😀

romana29
29. črc 2010

Nikdy jsem malýmu nevařila nic extra - volný čas jsem trávila radši venku na procházkách , navíc bych musela hledat x receptů, takhle měl jeden den tuhle skleničku, další tamtu a taky přežil 🙂.
Kamarádka vařila malé každý den, trávila tím hafo času a malá nakonec snědla dvě lžičky, to by mě odvezly...no ale pak já si nestěžovala, že nestíhám, kdežto ona měla pořád co dělat :(.
Ale každý ať dělá, co považuje za správný.