Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

strouzek
5. srp 2010

olgo fakt jo? to je paráda tak nevím co ta skvělá matka mlela že to škodí 🙄 i když dle ní škodí i čaj sunar, pampersky, vlhčené ubrousky a všecko 😀

zelvatko
5. srp 2010

tak dneska jsem se vážně rozhodla, že budu vařit.. byla jsem ve městě a jako za malou skleničku mrkve chcou 19,9Kč!!!!to se snad zbláznili!!!za 20Kč budu mít květák na celý týden.. to je maso!!A zařekla jsem se, že budu kupovat jen takové co doma neděláme - takže s masem - králík, telecí.. jinak vše doma..

strouzek.. ono takových skvělých matek na diskuzích potkáš hafo!! by mě zajímalo, jestli doma praktikují vše co napíšou na diskuzích..

blueapple
5. srp 2010

ahoj holky, myslím si, že je dobré nastudovat, co se doporučuje dávat a nedávat v jednotlivých měsících, ale striktně se toho nedržet, prostě poslouchat selský rozum. My prý jedli omáčky a guláše od 6. měsíců a přežili jsme to bez následků...to bych tedy osobně asi nedala, ale proč nezkusit hned od začátku třeba špenát - jak psala olgaj.

CO se týká tématu - osobně většinou vařím (v páře), jen pokud někam jdeme (návštěva, lékař), tak skleničkuju. Musím se pochválit, mého doma uvařeného náš malý sní i 2x víc než ze skleničky, no, ono když ochutnám třeba stejnou kombinaci surovin ve skleničce a to samé uvařím a rozmixuju doma, nedá se chuť srovnávat. Skleničky - ty amsozeleninové jsou chutné jako konzervy...

Ovocné jsou ale báječné, sama si je kupuju a mlsám.

V roce věku dítěte by měli pomalu být dětičky schopné jíst to, co dospěláci (samozřejmě moc nesolené a nekořeněné), tak je fajn, když skleničkáři pomalu, ale jistě přejdou také na domácí stravu.
Ale neodsuzuju, když někdo doma nevaří, prostě na to nemá čas nebo chuŤ. Mám kamarádku, které tu domácí stravu malá nejedla, skleničky ano, tak proč by se s s tím vařila.T

collette
7. srp 2010

Jak jsem se tu holedbala, že jsem uvařila rýži, tak šla psovi, protože náš mladý pán mi to začal plivat 🙄 Otevřela jsem další skleničku a tu zbaštil. Tak nevím...

bufina
8. srp 2010

Holky, můžu se zeptat s číma vaříte rýži? Možná to tu někde je na předchozích stránkách, ale malej má dnes řvací den (asi zuby), tak nemám čas to hledat. Díky

lidiab
8. srp 2010

Holky, mam dotaz....mimi sice jeste cekame, ale babicka nam uz chce koupit parni hrnec abych malymu mohla varit prikrmy. Ty hrnce mi ale prijdou vsechny strasne obrovske. Zadny mini jen s jednym patrem jsem neobjevila. Ty kombinovane pristroje od Aventu se mi zdaji premrstene drahe. V cem varite zeleninu vy? Ma smysl si klasicky elektricky parni hrnec jen kvuli prikrmum porizovat?
Pred nejakou dobou jsem se jedne zname co ma 9mesicni holku ptala proc ji kupuje jen sklenicky a stezuje se jak jsou drahe, proc alespon kdyz je s ni doma neco neuvari. Odpovedela ze nevedela ze se to smi doma varit 🙂 Myslela si ze to ve sklenickach je uvarene nejakym zvlastnim zpusobem, ktery nam neni dostupny. A to pred porodem stihla vystudovat 2 roky na medicine... 😝

mataharyy
9. srp 2010

@lidiab no já bych za parní hrnec dala nevím co, taky plánuji že až budou nějaké penízky navíc tak ho koupím, ale teď není tak si poradím i jinak, více méně podobnou složbu ti udělá i obyč pařák na knedle, hrnec a trocha vody 😉 Já v tom malému vařila brokolici, brambory, mrkev, maso, no prostě kde co 🙂

pampalini
13. zář 2010

Ahoj,
tak jsem malýmu zkoušela zavařit jablíčka do skleniček od jihočeských jogurtů (v troubě tak na 120 v plechu s vodou asi tak 1h) a po dni, co to bylo zavařené mi to jakoby začalo u všech skleniček hnědnout odshora, jakoby tam šel vzduch a všechno jsem to vyhodila. ☹ Zbytečná energie, peníze a bordel v kuchyni..........přitom bych to tak ráda zavařovala. Mám ještě hrušky, ale nevim nevim, jestli to mám znova absolvovat s nejistým výsledkem 😒 Do čeho a jak zavařujete?

naty
13. zář 2010

Zavařuju do skleniček se šroubovacím víčkem...třeba rozvařím jablka, ještě horký dám do skleniček, zavřu, postavím do vroucí vody a nechám tak 45 min. ...po zchladnutí zkusím, jestli se zatáhly víčka...zatím se mi nic nezkazilo...ale vždycky to dávám do skleniček horký, nevím, jak je to se syrovým.. 😒

pampalini
13. zář 2010

@naty právě, že jsem to do nich dala ještě horké, když jsem to dělala, tak ty jablíčka měly takovou krásně žlutou barvu a potom to začalo hnědnout a už to nebylo ono ani chutově.......no uvidíme ještě to nevzdám 😀 ale dá to docela práci 😒 Díky za radu, Zítra zkusím ty hrušky 😉