Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

andykov
16. únor 2010

hodně dr. říká, že hlediska kvality je prý lepší sklenička-jsou přísně kontrolovaný a neobsahují dusičnany jako některá zelenina... Já tak ze 60% skleničkuju, ale i vařím, mně to neva 🙂 Kikče chutná oboje, vařený možná víc. Akorát teda máme zdruřelý prsní žlázky a zapřičinilo to kuřecí maso po doma dělané, tak bacha na to. Kuřecí je lepší z té skleničky. Pak asi taky záleží, kde se třeba maso kupuje. Já když někdy vidím v supermarketech ty blivajzy, tak bych to nejradši nejedla ani já ☹

jmisa
17. únor 2010

No já stran skleniček a hlídání dusičnanů bych doporučila třeba tenhle článek
http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...

Co se týká kuřecího - myslím, že postačí kupovat prostě kvalitní maso. Nám s manželem taky nechutnaj ty obyč kuřata, chutná to spíš jako bláto a ne jak maso. Tak to nekupujeme ani pro prcka. Navíc, jak tak pozoruju, tak malej bude po nás a dává přednost hovězímu, telecímu.
Naštěstí máme maso - králíky, drůbež od rodičů z venkova, tak to alespoň trochu uleví.

Osobně mi vadí složení na skleničkách od 6 příp. 8 měsíců, běžně se tam vyskytují např. rajčata, různé koření, občas i cukr nebo to dosladí hroznovou či ananasovou šťávou, pak dítě nepozná chuť potravin. Ale to je spíš o stylu rodiny. Někdo dělá např. rajskou klidně z kečupu, do jídel používá masox atd., což by třeba u nás rozhodně neprošlo.

brisalek
17. únor 2010

Myslim si to co jmisa...kdyz si prectete obsah tak akorat mrkvicka je opraavdu mrkvick, pak uz je tam ryzova mouka, skrob, jablecna stava...a v tech s masem je tak 10-12g masa a mimi ma mit 20-35g na den....a pak uz sul, koreni....Mam pocit, ze to asi nekteri nectou, co je napsano ve slozeni. Plne souhlasi s clankem v odkazu, ze uz ty dusacnany nejsou takovy problem, navic v ostatnich clancich z testu bylo jasne napsano, ze vitaminu ma varene mnohem vic, v kupovanem to dodaji umele a to mi prijde take dost hrozne,cpat jim uz od ted umele vitaminy....
Mala jen varenou zeleninu moc nechtela, tak jsem po asi 3,5 tydnu papani koupila take mrkvicku a doma uvarim a pridam tam tak 1/3 z kupovaneho a postupneto budu snizovat, aby si zvykla jen na doma varene

beruska2x
17. únor 2010

me hlavne zarazilo ze ta koúpovana sklenicka - mrkev obarvi silikonovou lzicku ze jsem to neumyla nai po nekolika dnech 😅

ava
17. únor 2010

brisalek - je treba to slozeni cist. V nekterych koreni ani sul neni, v jinych ano. Napr.perzel mi ale nevadi, maly ji miluje, kdyz varim, skoro vzdy pridavam.
Co se tyka doporuceni na sklenickach, nevim, ktery ...pip...to vymysli, nekdy se desim toho, co doporucuji od 4. nebo 6.mesice...

lucenek
17. únor 2010

berusko to je co???mrkev at ve skleničce upravená tak syrová obsahuje betakaroten, barvivo, to bude asi tím 😀 😀 😀

beruska2x
17. únor 2010

lucenek tak to samozrejme vim ale kdyz si doma uvaris mrkev nebo polivku s mrkvi tak ti obarvi lzici? me teda ne.. a navic to barvivo na silikonu drzelo fak nekoli dni!!! no hnusny.. jak kdyz jis barvu 😝

lucenek
17. únor 2010

když mám salát tak jo, v polívce ji mám na kousky a kovovou lžíci to neobarví

sicinka
17. únor 2010

Holky já trochu víc než článkům na internetu věřím odborným testům - třeba ten Dtest ho dělal v kombinaci s několika odobnými institucemi a byli tam samozřejmě skleničky, které nebyli skvělé, ale všechyn měli uvnitř to co bylo na obalu jako složení a ve až na výjimku dodrželi obsah dusitanu a sodíku. Proto mi v zimě přijdoui ty zeleninové skleničky dobré a moc neřeším, že mu domácí nejede a že mě se nelíbí z čeho bych měla vařit. Kdyby se narodil v zimě a příkrmy vyšly na léto podzim, tak to vidím obráceně. Lžičku mi mrkev obarví i domácí pokud do ní přidám olej 🙂 jinak ne ale mimču pak ničemu není. Jinak kupuji babylove bio, almaturu a hipp bio polévky a nic závadného jsem ve složení nenašla. Doufám že se tu ted všichni nezačnou hádat kdo je lepší matka jestli ta která vaří nebo ta která kupuje 🙂

sicinka
17. únor 2010

Jo ale je pravda že dávám dopuručený 4 a 5 měsíc, ztřeba u těch od 7 a 8 měsíce se mi to složení nelíbí.

beruska2x
17. únor 2010

lucenek ja davam polivki i malymu a neobarvi to taky, nikdy, ale ta sklenicka jo... dostali jsme to jako vzorek, byl to myslim Hipp, no des, chemie na prvni pohled...

lucenek
17. únor 2010

beruska tak to nedávej když ti to barví lžičku 😀

meleri
17. únor 2010

jo tak to mě právě zaráží že ten Hipp má být bio a já nevím co ale chuťově fakt nic moc a jednou jsme tam našli černý chlup fuj...navíc jsem to pak dojídala a chutnalo to jak konzerva.
fajn věci má ta Alnatura, a to je levnější..chutná to jak podomácku.
jinak já kupuju jenom když cestujem a dojde mi moje.

beruska2x
17. únor 2010

taky nedavam, nastesti ho z toho na prvni pokus natahlo a nechtel to.. nejsem pokusny kralik 🙄

moravanka
17. únor 2010

ten hipp co se prodava v cesku je jiny jak ten, co prodavaji v nemecku nebo rakousku. ten nemecky je vic kvalitni a chutnejsi. asi to nepochazi ze stejne vyrobny.
ja nesklenickuju, ale kamoska dava hipp, ty kelimky a pry super. jednou jsem ji dovezla nejake z ceska a ona pry vsechny vyhodila.

dagina
17. únor 2010

Ahojky, když jsme začínali s příkrmy, vařila jsem domácí, měla jsem hrozně dobrý pocit, jaká jsem "poctivá" mamina. Pak začalo období masa a to malá teda odmítala domácí, kupovanou žblazla na posezení. Pořád jsem však zkoušela vařit, bez úspěchu. Kolikrát se mi stalo, že jsem jí neměla co dát k obědu, bo jsem doma skleničku neměla, tak jsem to přestala lámat přes koleno a najeli jsme jen na skleničky.
Do dnes si vybírám jen ty nesolené, bez koření (hlavně pepř- některé skleničky ho obsahují), petržel, porek, rýžová mouka mi přijde v pořádku, tu bych dávala i do domácího. Mrzelo mě to, ale na druhou stranu můžu být ráda, že mi malá dobře jí, bez žádného šprajcování a honění po bytě. 😅
Pomalu začínám uvažovat, že jí budu dávat normální jídlo, ale to bych musela i nám upravit jídelníček 😅, ale to si ještě pořeším v jiné diskusi.

Když vaříte na 3 dny, to tedy dáváte 3 dny to samé jídlo????? Nebo třeba obden dáte jiné???

meleri, Alnaturu v ČR asi nekde neseženu, viď. Ráda bych ji zkusila, jedeme na Hami a nějaká změna by nebyla na škodu 😉

Jinak když jsem vařila mrkev, též mě barvila plastové nádobí, ale jen některé, takže to spíš bude povrchem a kvalitou plastu

dagina
17. únor 2010

Meleri, k tomu chlupu..., už jsem si to kolikrát také myslela, ale jedná se o vlákýnka masa. Někdy to vypadá opravdu jak chlup. Ale třeba jsi opravdu měla štěstí na nějakou chlupatou skleničku 😀 😀 .

jakoubka
17. únor 2010

My byli dlouho na skleničkách,až se okolí divilo,ale měl to raději než domácí 😲
No a ted ,už je velký ,tak baští to co my a už mu chutná.Komu by taky nechutnal řízeček s bram.kaší 😅

dagina-Alnaturu mají v DM drogerii 😉 nebo ve zdravé výživě 😉

a ted ,když chci malýmu jednou za čas nebo když jedeme na výlet dát ty těstoviny v plastové misce od Hippu,tak už to nechce

shaula
17. únor 2010

Skleničky jsem zásadně kupovala podle složení, ne podle věku, protože máte pravdu, že výrobci jsou schopni tam nacpat neuvěřitelné věci. Nechutnaly nám Hamánky (takové umělinové), nekupovala jsem Hipp (sůl), nejlepší byly Sunárky nebo Hami. Ty chutnaly i mně 😀

jakoubka
17. únor 2010

jj,sunarku jsem dojídala taky 😀

dagina
17. únor 2010

Jakoubka, šmarjáááá, do DM chodím, ale spíš jsem o tom nevěděla, takže zkusím 😉 . Dík.Do kdy byl malý na skleničkách????

Shaula, právě v Sunárku je pepře dost, dokonce tolik, že to pálilo i mě, ale jinak by byl dobrý. Nevím nač ho tam cpou 😠 . Neřádi 😀 .

jakoubka
17. únor 2010

dagi-do roku a půl,ale prokládala jsem to domácí stravou ,ale víc mu chutnali skleničky 🙄 já totiž to dé domácí nedala ani špetku soli a chutove to teda nebylo žádný pošušňáničko 😝 😀

ale třeba přesnídávky mi nechce od roku 😒

mě spíš u Hami překvapovalo,že dávají do skleniček houby 😕 a to se,že prý do 3 let nemají jíst 😒
Ještě půl roku a těším se jak malýmu udělám roštěnky na houbách 🙂

dagina
17. únor 2010

Jakoubka, jj, ty houby dávají asi do jednoho druhu, omylem jsem také jednou koupila a to teda letělo 😝. Vůbec nekupuji 250g skleničky, jsou už solené a také některé i s pepřem, a malá sní zatím jen 200g.
Naše zase odmítá čerstvé ovoce, zkoušela jsem jí to dát i do oblíbeného jídla(jogurt, přesnídávka) hned to pozná a nechce to. Občas si žmoulá kus jablka, ale spíš si s ním "brousí" zuby 😀 - místo kousátka. Banán nemůže ani vidět. Takže jedem jen na přesnídávkách, ale také jen frutapury a Sunárky.

jakoubka
17. únor 2010

tak ovoce jako takové malý jí,teda kromě banánu.hlavně mandarinky,hrozny a jablka má rád.

achalteke
17. únor 2010

tak já malému vařím, zatím pořikrmuju jen zeleninu, ale vařím v páře zmraženou z obchodu, sem tam sklenička od Alnatury

dagina
17. únor 2010

Mě řekněte, že jsem se té alnatury nikdy nevšimla...., není náhodou hodně rozmixovaná????

shaula
17. únor 2010

Dagi - bohužel pepř tam opravdu je, ale bílý, ten mi přijde jemnější, a mně se nezdálo, že by to bylo moc přehnané... A to já zrovna moc nepepřím 😀 Kromě toho to mívali jen občas, tak jsem si říkala, že to přežijí 😅

lenulle81
17. únor 2010

Já myslím, že skleničky mají i své výhody. Já jsem ze začátku používala skleničky hodně, tak z 80% určitě. Malému to chutnalo a mě to nezabralo žádný čas🙂))) Ale teď už pár měsíců skleničky nepoužívám vůbec, snad jen, když se jede na celý den pryč a není možnost nějakého kvalitního stravování. Navíc přechod ze skleniček nebyl žádný problém. Přestože byl na ně Lukášek zvyklý, okažitě se mi přeorientoval na domácí stravu🙂 Ale hlavně pro mě byly skleničky obrovským pomocníkem přes léto. To jsme trávili venku celé dny, domů se chodili max vyspat, takže místo toho, abych seděla doma a vyvařovala, tak jsem ušetřený čas trávila s malým venku🙂))) Jinak vařím z úplně normálních surovin. Lukášek půjde brzy do školky, kde mu určitě žádné bio připravovat nebudou;)

sicinka
17. únor 2010

Ahoj já všechny výše jmenované kupuji v DM. Chutově mě a většinou i prckovi jede to babylove bio, almatura a hipp tak nastejno. Jen pro info složení dnešní skleničky od HIPP kuřecí polévka bio: voda, kukuřice, brambory, hrášek, kukuřice, vařená rýže, kuřecí maso, olej z klíčků a petržel. Sůl tam není slaně nechutná, aktuálně stojí v DM 20 Kč. Tak tip pro toho kdo potřebuje třeba na cesty. MY máme vyzkoušeno asi 8 druhů a více zatím nezkouším.

poletucha
17. únor 2010

tak my mame malej mrazak,tak zatim prevazne sklenickujem...kupuju tady v Italii HIPP bio a slozeni je jenom zelenina a voda...zadna sul a jiny srac.. 😉 ...co me ale stve,ze tu maj vzdycky zvlast zeleniny a zvlast maso
😖