Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

zuzankast.
17. únor 2010

ava ani mrkev nevaris? Ta kdyz je tepelne zpracovana, tak lip pousti betakaroten.

zuzankast.
17. únor 2010

ted koukam ze sem se premackla a cetla jen do strany dve 😔 to je moje reakce trosinku opozdena

ava
17. únor 2010

tu varim, ja myslela co se tyka ovoce. Mrkev varim vzdy s olejem, ale zkousela jsem mu davat isyroviu na chroupani v takove te sitce-kousatku. Moc ho to nebralo..

mystique
autor
17. únor 2010

Vždy mě napadne když někdo říká, že dítě domací stravu nechce - Jak to dělali dřív maminy když skleničky nebyli? nemyslím to zle a nechci se dohadovat. Jen mě přijde, že jsme jako generace pohodlnější a věci dřív vzdáváme.

rimmel
17. únor 2010

mystique uplne mas pravdu..kebyze mamicky sklenicky nikdy neponukli, dieta by to nepoznalo, rado by zjedlo cokolvek-varene. 🙂

petkula
17. únor 2010

nepřijde mi, že jsme pohodlnější, spíš se snažíme, aby to dětem chutnalo a ne jim narvat jídlo za každou cenu, i když jim to nechutná...kdysi tu stravu ani moc neřešili 😒

rimmel
17. únor 2010

petkula ja si myslim ze len treba vediet dobre a chutne navarit a chutit bude vseeeecko 😀

mystique
autor
17. únor 2010

Tak to že to někomu chutná neznamená, že je to nejlepší. Já myslím, že vždy měli maminy děti rády. Nemáme ty děti radši. 🙂

shaula
17. únor 2010

A dříve nebyly zase automatické pračky a přesto ji dneska každá máme doma. Jde o to, proč si neusnadnit práci, když to jde? 😉

mystique
autor
17. únor 2010

Samozřejmě nemůže jim chutnat vše,ale asi se to musí zkoušet. Pubertak si dá taky radši hamburger a rozhodně není pro něj lepší.

moravanka
17. únor 2010

rimmel, tobe se to lehko rekne, mas jedlika. to ja vyvaram jak blazen a nechutna vseeeecko. teda co vyvaram ano (kralik, teleci, zeleninka), ale jogurt a ovoce nechce, a tam se nic vyvaret a vymyslet neda.

petkula
17. únor 2010

rimmel, to je pravda...náš malý jí to co my, jen mu to nesolím a rozmačkám a asi mu chutná...
mystique...nepsala jsem, že kdysi měly mamky své děti méně rády 😉

mystique
autor
17. únor 2010

Shaulo za chvilku mam pocit, že si zjednosušíme uplně vše 🙂 Nádobí umyje myčka, pradlo vypere pračka, vysaje robot. Někdy mě přijde, že už toho je moc. Jídlo koupíme v lahvičce a děti nevědí jak chutná domací strava. Mámy skoro nepečou. Mě tohle nějak nostalgicky chybí 😉 Neříkám, že je někdo lepší když vaří nebo peče, ale nějak to mám spojene s rodinou.

shaula
17. únor 2010

Já myslím, že toho vaření a pečení si ještě mámy užijí až moc, do puberty určitě děti skleničky jíst nebudou 😀 Každá ušetřená chvilka je dobrá.

shaula
17. únor 2010

A propos, to je totéž jako látkové x papírové plenky... Taky většina používá papírové, protože to šetří čas a práci...

mystique
autor
17. únor 2010

No já bych do látkových i šla, ale pořizovací hodnota látkových plenek a energie s tím spojená když je budu prát mě o tom nepřesvědčila.

tymothy
17. únor 2010

Já stejně většinou každý den vařím, tak už je jedno, jestli mám na sporáku o jeden kastrůlek navíc...a to oloupání a nakrájení zeleninky mi zabere tak minutku.

tymothy
17. únor 2010

A u těch plenek - dá se látkovat i levně. Ale je to o pohodlí.

mystique
autor
17. únor 2010

No jasně levně se asi dá, ale upřímně jak do toho člověk pronikne tak chce čím dál větší vychytávky a už to levný není 🙂 Vidím to u věcí jako Manduca a podobné 🙂

tymothy
17. únor 2010

Jo jo, to je přesně ono. Potom to chce buď zatnout zuby (což moc dobře nejde) a nebo zrušit internet. 😀

kubaka
17. únor 2010

prvnímu jsem vařila, pač nic moc nebylo, druhý odžil většinu kojeneckého věku na skleničkách. Kupovala jsem skleničky s tím , co bych normálně nesehnala - jehněčí, králičí, telecí maso. Obyčejné rýže, brambory se zeleninou měl doma vařené. Snědl všechno.
Je to úspora času a není na tom nic špatného. Složení je OK. Naopak mi přijde nevhodné krmit kojence "naší stravou" - poku teda neoddělím a vhodně neupravím dospělácké jídlo. Knedlíky, omáčky bych děcku nedala.
. Co zjednodušší a ulehčí práci kolem dětiček se vítá 🙂

mystique
autor
17. únor 2010

Kubako oddělovat stravu od naší opravdu musím a to ještě hodně dlouho 🙂

evabelk
17. únor 2010

Jen přihazuju, jak to děláme my 🙂 snažím se vařit, ale vždy udělám tak na dva dny a půlku schovám do lednice. Pár skleniček mám ve skříni, když nestihnu uvařit, nebo se mi nechce 😀 je pravda, že vařené chutná jinak než slkeničky, ale právě to je o té rozmanitosti chutí...jen mě nedávno překvapilo, že je ve skleničkách pro 8-mi měsíční bílý pepř, vejce, celer...někdy mi to přijde až moc kořeněné, chutná to jak pro dospělé, akorát bez soli- třeba těstoviny se zeleninou od Sunárku. Víc mi osobně chutná ta domácí strava. Dělám třeba králík+brambor+mrkev nebo brambor+mrkev+brokolice. Nic složitého.

dagina
18. únor 2010

Ahojky, maminy které skleničkujete, v Albertu mají akci na Hami 😉 .
evabelk - jj, právě je hodně důležité sledovat složení a pak i výrobce, Sunárek je opravdu hodně pepřený 😒 . A pak ty 250g skleničky jsou většinou solené i od mé oblíbené Hami. Ale pokud vaříš doma, tak je pro tebe bezpředmětné tohle info 😉 .

brisalek
18. únor 2010

kubaka to prave nechapu, kupujete sklenicky se skrobem, peprem, jablecnou stavou...vejcem, dokonce plnotucne mleko a msetana tam je(kterou vsichni tvrdi, ze se nema d 10mesicu vubec..) a treba svickovou udelanou tak, ze je tam jen maso s mrkvi, petrzeli a je to upecene ...bys mu nedala???? knedlik = voda, mleko , vejce, mouka(lepek je ted uz doporucovan mezi 4-6mesicem)???jaky je rozdil ve sklenicce a tomhle????fakt nechapu???

A nikdo mi neodpovedel na to, ze vam nevadi, ze tam je nedostatecne mnozstvi masa, ktere je pro mimi nepostradatelne!!!

Nechutna mu varene tak mu dam sklenicku, takze kdyz nebude ve 2 letech jist maso ze zeleninou dam mu cokoladu a salam???

dagina
18. únor 2010

Bris, doby, kdy nám mámy držely hlavu a ruce, aby do nás násilím nacpaly jídlo jsou dávno v čudu, naštěstí. 😉

Sayast, mě ta stránka nic neukázala 😕 ???

dagina
18. únor 2010

Už to šlo, přečetla jsem, a je mě víc než jasné, že zde bude zmiňované testování napadané za podvodné. 😝

beruska2x
18. únor 2010

brisalek mluvis mi z duse... 😀

davat jako zaklad jidelnicku "konzervy" coz sklenicky jsou mi stastne nepripada... jednou za cas na cesty prosim ale zit bych na tom nechtela ani ja, tak proc dite 😲

ja malymu doted nekdy varim zvlast, nekdy ji s nama "osizenou" normalni kuchyni (hlavne o koreni, sul atd)
hlavne vidim co a kolik tam toho davam...

beruska2x
18. únor 2010

kubaka a ja si doted myslela ze hlavni naplni na MD je starat se o dite 😕 co jineho je tak dulezite abych tohle sidila 😕 to nevim...

jinak varim vecer kdyz malej spi, takze cas s nim mi to urco neubira 😉