Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

sicinka
19. únor 2010

No na našem pozemku 700 m fakt ne 🙂 proto jsme tam měli zahradní architektu, aby nám to vymyslela. Bude to tzv. ekozahrádka - to není nadávka jen to znamená miniální údržbu, místo trávníku louka, české stromy a keře pod nima trvalky a bylinky, aby tam nerostl plevel. Tak to je teorie, praxi zjistím za pár let. Můj sen je spíše než ekofarma nejaká pěkná restaurace. Ale jelikož pracuji já i manžel v IT, tak to vidít dost utopicky.

mystique
autor
19. únor 2010

Tak jako jsme každá jiná, tak i naše děti jsou originály. Někdo jí maso, někdo sladké. Ono stejně ikdyž ty děti jedí skleničky, tak asi težko je budou jíst i ve školce 🙂 Prostě se to naučí. Já jsem vděčná, že mi malá sní co jí navařím. Vařím ráda a mam ráda kontrolu nad tím co jím já a co jí moje děti.

mystique
autor
19. únor 2010

Taky jsem si říkala mrkev na zahradě nechci ani vidět.Jsem totiž původně z vesnice. A jak mám děti uvažuji už trošku jinak a začínám hledat kam co upíchnu 🙂

mystique
autor
19. únor 2010

Sici všichni známý co si otevřeli hodpodu nebo restauraci zhodně říkají, že už by to nikdy neudělali 😀 Je to řehole a asi to není ani velké terno

aponchie
19. únor 2010

slyselajsem,ze cemu holduje matka v tehotenstvi neboli celkove jako,ze nekdo miluje sladke korenene jidla ostre atd tak to dite ma zdedeno cast techto bunek tudiz muze take vyzadovat takova jidla

hospu mame a muzu ti rict,ze to neni na vydelavani penez 😎

mystique
autor
19. únor 2010

🙂 no taky si myslím, že se na tom nezbohatne a hlavně tam je člověk od rána do večera.
Tak pokud by měla mít Sára ráda to co ja v těhotenství tak to bude mazec. Chutnali mi pálivá jídla 😅 ale fest

sicinka
19. únor 2010

Já nemohla nic jen zdravé věci, takže jogurty ovoce zeleninu. Sladké jsem zvracela (bez vyjimky), po mase mi bylo zle a to do cca 30 tt. Tak nechápu, že mám žravce 🙂 Ale je pravda že mu mnohem víc chutnali prikrmy bez masa, to mi jedl i ty domácí. Holky já mám sen takovou menší restauraci, vařit tak cca 10 jídel a mít speciální dětské menu a dezerty. Ale né že bych tam vařila nejsem profík 🙂 No je to takovej můj sen až budeme bohatí...

moravanka
19. únor 2010

zrovna jsme doma meli diskusi na tema bio. muj muz tvrdi, ze je to nebezpecne, protoze se to strika medi a hnoji fekaliema. hrozi pry velke riziko infekce a nekolik lidi (i kdyz malo) pry uz zemrelo.

sicinka
19. únor 2010

A tvuj muz pracuje někde v oboru nebo odkud má ty informace? Já osobně znám pár lidí, kteří získávali bio certifikaci a není to legrace. Kromě té samolepky jde i o dotace a dost se to hlídá. Obecně se ví o větším riziku plisní u bio věcí, což je logické když se nepoižívají protiplísňové prostředky. Ani nechápu jak by hrozili infekce - přeci hnůj se na hnojení používá století, ovoce i zeleninu omeju nebo oskrábu. Já se prostě řídím svým rozumem bio věci mi víc chutnají, líbí se mi odpovědnější přístup k zvířatům, ale neberu to jako dogma. Prostě když mám možnost to koupit tak super, když ne jíme "normální". Možná více napíše někdo, kdo se o bio více zajímá nebo pls upřesni zdroj.

moravanka
19. únor 2010

ja kupuju bio, verim tomu. ale on mi tvrdi toto, tak jsem myslela, ze me tu treba nekdo podpori.

moravanka
19. únor 2010
sicinka
19. únor 2010

Tak na jednu stranu bud ráda že se muž zajímá. Můj muž umí akorát otevřít skleničku, i intantní kaše je problém. Ale jelikož si neumí uvařit ani pro sebe tak to neřeším 🙂 On rozlišuje chutná nechutná a né původ. Je spousta webů na toto téma, ale stačí se podívat na ministertvo zemědělsví co všechno znamená získat bio certifikaci. Já ráda čtu Hanu Zemenovou mám její kuchařku, vlastně u nás s bio začínala a je to moc hezké čtení. Jo a peče skvělé bio sušenky.

sicinka
19. únor 2010

Ja německy neumím tak mi odkaz nepomůže, mě pro moje přesvědcění stačilo navštívit pár bio farem. Ono nic není dokonalé, i bio má určitě svoje mínus, třeba cenu. Na druhou stranu pokud to pro mě bude dostupné tak prcek bude dostávat spíše bio potraviny. Ale že bych mu něco nedala protože to není bio to né.

kocicinka
19. únor 2010

Ahoj,mám možná úplně přihlouplej dotaz, ale stejně se zeptám. Máme tady od babičky zmraženou nakrájenou mrkev v sáčcích, ze zahrádky, ekologicky pěstovanou. Problém je, že babička kouří a když se ten pytlík otevře a čuchne se k němu, je z toho cítit kouř a to docela dost. Prostě to smrdí. Když jsem to uvařila v páře, tak už to nesmrdělo, ale vonělo a chutnalo normálně po mrkvi. Teď otázka zní, jestli mu to můžu dát, jestli to třeba není nějak závadné, jestli v tom nemůže být nikotin( i když asi né, ale stejně se ptám.) Babička ty pytlíky má v šupleti v kuchyni, kde kouří a když tu mrkev zpracovávala, tak taky možná kouřila. Daly by jste to svým dětem?
Díky moc za odpovědi

mystique
autor
19. únor 2010

Kocicko pokud to načichlo kouřem tak to fakt u toho hulila 😀 to bych dětem opravdu nedala. Kouřem něco nenačichne za pár vteřin.
Moravanko si myslím, že bio je u nás docela hlídané. Myslím, že třeba v Makru jde dobře nakoupit a čerstvé. Dodává jim Deblín a těm věřím. Hnůj se používal staletí a rozhodně na něj nikdo neumřel a kde došel manžel na měď fakt nechápu 🙂 Obdivuji, že z toho můžeš vařit, když je manžel tak težce proti. To by u nás neprošlo.
Bio samotřejmě není vše a normální zahrádka splní stejný učel.

moravanka
19. únor 2010

o te medi se dost pise v ruznych clancich, to bio je tady dost diskutovane. kdo umi nemecky, tak jsem sem dala nejake odkazy, v obou se pise o te medi. jinak je toho po internete zverejneneho dost.
ja kdyz jdu nakupovat, tak kupuju bio, kdyz neni, tak normalni. jinak kupuju zeleninu a ovoce prevazne to, co nebylo dovezeno z jinych zemi, ale co bylo vypestovano tady (rakousko). banany mi mala neji.
co se masa tyce, kurata nekupuji, vezmu krutu, teleci a kralika. pokud mozno bio.
a muz nad tim krouti hlavou.

moravanka
19. únor 2010

muz pry netvrdi, ze bio je vylozene spatne, jen si pry nemam delat iluze, ze je to lepsi jak normalni.

kocicinka
19. únor 2010

No ono možné je, že jsou načichlé jen ty sáčky. Ale stejně. Manžel říká, at mu to nedávám. Je mi to docela líto ☹ . Já to kouření tak nenávidím 😠

mystique
autor
19. únor 2010

Koci mrkev za par korun fakt za to nestojí 🙂

julie123
19. únor 2010

...necetla jsem celou diskuzi tak se omlouvam zda jste to uz probiraly ... jake sklenicky prckum kupujete? Myslim jake konkretne? Znacku a jake slozeni? Co jim nejvic chutna?

Me malej totiz vse bojkotuje... no a domaci, to je jeste horsi ☹ Dik!!! 😵

mystique
autor
19. únor 2010

Myslím, že pokud se kupuje Bio se značkou taková ta zelená zebra tak ta je jediná certifikovaná. U Bio zeleniny jedine co hrozí , že jak není hnojená tak jdou na ni dřív plísně, takže opravdu dobře vybírat a jak říkáš myslím , že volba zeleniny a ovoce místní produkce je nejlepší.

jmisa
19. únor 2010

Dagino, to jsem psala já o těch kaších. Dělám vločkové, pohankové, jáhlové. V podstatě všechno na jedno brdo - spařím vločky nebo uvařím pohanku, jáhly, rýži a pak do toho přidám trochu vody a rozvařím na kaši (jako bych dělala krupičku, ale s vodou), když se mi to zdá akorát, tak tam přihodím 3 odměrky UM a zamíchám. A hotovo.

Nejdřív jsem do toho přidávala ovocné kelímky 100% ovoce, ale synek to teď jí i bez ovoce, tak se nenamáhám.

mystique
autor
19. únor 2010

My skleničky nekupujem, takže neporadím. Nám bojkotuje jen kaše Hami.

mystique
autor
19. únor 2010

Jmsi díky za typ. Zkusím tu rýžovou. Mě ta Hami taky nechutná. Banán to ani nevidělo

kocicinka
19. únor 2010

No, ono nejde o peníze, spíš o to, že je to mrkvička domácí bez chemie(až na ten kouř, teda 😠 ) Schovávala jsem to schválně pro mimi a ted toto 😠

kocicinka
19. únor 2010

Co vy ostatní, taky by jste ji nedali?

mystique
autor
19. únor 2010

Fakt bych tu mrkev nezkoušela, budeš o tom pořád přemýšlet jestli jsi udělala dobře.

kocicinka
19. únor 2010

Díky moc, to máš pravdu. Tak já mu jí nedám.

kacerka
19. únor 2010

Vařila jsem a dávala i skleničky - vždycky jsem měla doma zásobičku - hlavně z DM od Alnatury. Naštěstí naše dítě spase všechno, takže jsme problémy neměli. U vaření se mi osvědčilo uvařit v papiňáku kousek masa (telecí, králičí, krůtí) k tomu přihodit různé druhy zeleninky + kuskus, rýži, ovesné vločky, povařit, rozmačkat, rodělit do mističek, zchladit a šup do mrazáku - takže jsem vařila třeba jen jednou týdně a postupně střídala ty várky, aby ta strava nebyla tak jednotvárná 😉