Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

mystique
autor
19. únor 2010

Kacer tak to praktikuju uplně stejně 🙂

dagina
21. únor 2010

Ahojky, tak jsem zkoušela tu "domácí" kaši a super. Zatím jen z pohanky, tu jsem měla doma, jáhly budou určitě také dobré. Zítra si pro ně pošupajdím. Fakt super postup s tím UM 😉 .
Naprostý propadák je u nás Alnatura ☹ , snědla je dvě lžičky, nezdá se mi v tom ta bazalka, je dost aromatická, možná to jí vadilo, a nebo se prostě šprajcla a příště si dá. Manža koupil jen dvě sklenky, z toho jedna od 4. měsíců do mrtě rozmixovaná, takže až někdy příště vyzkoušíme 🙂 - DM nemáme u nás 😒 .

Někdo se tady ptal jaké skleničky podávat...., určitě Hami, a jedině ty 200g skleničky, jsou bez soli a koření, ty větší 250g už trochu koření a soli obsahují. TAkže ze začátku číst etiketu a později už budeš vědět počem sáhnout. 😉

Jinak s tím papiňákem to je fajn, že se může vařit vše najednou.

beruska24.9.
25. únor 2010

Maminky, které máte zkušenosti se skleničkami,
jsou nějaké skleničky (první příkrm), které neobsahují rýžovou mouku, rýžový škrob......prostě cokoliv připomínající rýži?????
Chtěla jsem, až začnu přikrmovat, vyzkoušet i skleničky, jenže musíme vynechat rýži pro příp. alergii. A teď zjišťuji, že rýže proběhla snad kolem každé skleničky 😀
Děkuji za každý typ!

rimmel
25. únor 2010

beruska poradim na zaciatku sklenicky nedavat este sa ti nato namota a ine nebude chciet, stazovali si tu nato mamicky. a na zaciatku to varenie je ozaj jednoduche 😉

momin
25. únor 2010

A jeste pokud si potrbujes by 100% jista slozenim.. neni nad domaci vareni.....

zzuzca
25. únor 2010

dagina,

no ale nie kazdemu 200 g sklenicky stacia 😀 nas zje kludne aj 350 g 😀 ja by som na sklenickach skrachovala 😅

200 g su vacsinou ak sa nemylim do roka, preto neobsahuju sol,korenie, 250 g su pre starsie deti, ked sa uz trosicku soli a korenia moze pridavat

beruska24.9.
25. únor 2010

rimmel,
momin:
já nemám v plánu skleničkovat. Jen jsem je chtěla vyzkoušet a využívat na cestách. Jinak tuhle diskuzi jsem četla celou večer místo spánku 😖 V pondělí jdeme k Dr. na očkování, malá se na sunaru rozjela ve velkém 😀 tak se zeptám na příkrmy.
Tak tedy ještě jedna otázka - pokud budu vědět, že druhý den někam jedeme, tak to mám uvařit den předem, uložit do ledničky a pak mít od rána sebou?? Jak to převážet, aby to vydrželo od rána bez ledničky??

momin
25. únor 2010

zzuzca u nas uplne to same.. maly mi sni 1a pul sklenicky... 😉

rimmel
25. únor 2010

no beruska...ked sme my zacali s prikrmami tak to ozaj sa jedlo raz denne takze ked ides von da sa to, vies ze das doma, von nemusis nic brat, potom ked uz je nauceny na domacu stravu a papa 3-5krat denne a idete von, kludne daj sklenicku alebo banana alebo take daco...ide o to ze ak das sklenicku este ked sa iba uci tak to moze dopadnut zle, no nemusi!! jedna sklenicka za mesiac ..sak to ani rozdiel nespozna.. 😀

beruska24.9.
25. únor 2010

rimmel - když já řeším tu rýži (rýžovou mouku) v těch skleničkách 😖 4m.jsem plně kojila, pak 14 dni v pohodě kombinovala kojení a sunar, pak problémy v rodině a o mlíčko jsem přišla. A během kojení jsem nesměla jíst rýži, protože malá pak příšerně blinkala ☹ Proto i u příkrmů nemůžeme rýži (prý možná alergie) a nevím, zda a v jakém věku budeme moct zkusit. A navíc, pokud někam jedeme, tak to je na většinu dne. Dřív to bylo bez problému - mlíčko stále sebou 😀 teď tahám sunar, flašku atd. a tak zjišťuji, co s příkrmy, když skleničkám se budem muset nejspíš úplně vyhnout. A večer dám flašku, aby malá spokojeně spinkala (do dalšího nočního krmení) a nebudu jí trápit papáním na lžičku 😉

sicinka
25. únor 2010

Ahoj almatura, baby love bio určitě neobsahují rýžovou mouku. Na začátku jsou to malé skleničky jednodruhové stojí asi 14 Kč a mají 140 g což ti stačí na 2 dny 🙂 Jinak ta alergie je zvláštní - zrovna rýže je většinou jedna z mála snášených. Uvidíš časem až trochu porostete, třaba pak vadit nebude.

katka82
25. únor 2010

Sicinko no ona je rýžová mouka i v Alnatuře(na 100% je v dýně+brambor+fenykl a dýně+brambor) a v Baby love bio(cuketa s bramborem) 😉 chce to prostě poctivě pročítat etikety 😉

beruska24.9.
26. únor 2010

sicinka - hledala jsem i na netu a alergie na rýži existuje. Jen u nás není tak rozšířená nebo se o ní pořádně neví. Alergen na danou potravinu se nejvíce vyskytuje tam, kde je daná potravina hlavním zdrojem obživy, všude jinde se vyskytuje málo nebo téměř vůbec. To jsem se dočetla.
Od sunárku jsem našla 2 skleničky zeleninové a pak nějaké ovocné a od hami také ovocné. Ty měli složení na netu.
Jiné druhy skleniček se pokusím zjišťovat přímo v obchodě.

berunka
26. únor 2010

beruska - ja ti reknu nasi zkusenost - ze zacatku jsme sklenickovaly,protoze jsem odmitala varit pulku mrkve a bramboru.mala snedla pulku te male sklenicky.takze vareni se nevyplatilo.ve sklenickach mela jidlo cerstve a kontrolovane.postupne jak zacala jist vic jsme davali pul na pul - sklenicka a do toho varene brambory,ryzi (vim ze vy ji nesmite,ale jen pro priklad) nebo kuskus,jahly atd.no a ted uz dlabe jidlo s nama - min solime a korenime,my si to pak dochutime na taliri.a sklenicky mame jen na cesty nebo treba kdyz ji chci dat teleci nebo jehneci maso.aby nemela porad to same.ja bych se toho dat obcas sklenicku nebala.ditko si na domaci stravu zvykne neboj.a hlavne-jak bude starsi uz bude chtit rozlicne chute a ty sklenicky,uprimne receno jsou na jedno brdo.

beruska24.9.
26. únor 2010

berunka - když já budu muset chtě nechtě 😀 vařit půlku mrkve už od začátku nebo to mrazit 😝 Pomalu do všech skleniček cpou tu rýžovou mouku. No, až najedeme na ovoce (počítám tak měsíc po zavedení zeleniny?) tak ovocné skleničky se přeci jen dají více sehnat bez té rýžové mouky. To bude mít na cestách obídek - ovocnou řesnídávku místo zeleniny 😀

sicinka
26. únor 2010

Ahoj já mluvila o jednodruhových skleničkách 🙂 těch malých, tam rýžová mouka nebyla. Když vyrazíš do DM a projdeš to tak jich tam pár druhá najdeš.Bylaurčitě v Hami první lžička, ve všech co si pamatuji. Já to nymyslela tak že neexistuje jen bude asi dost vzácná, jelikož rýže se doporučuje relativně brzo i u dětí ohrožencch alergií. V ovocných přesnídávkách co zatím dávám tak není také, jsou označeny jako 100 % ovoce.

beruska24.9.
26. únor 2010

sicinka - hledala jsem od uk.4.m. (máme 5m.) a našla jen sunárek mrkev 135 g, sunárek kukuřice s bramborami 135 g. Takže opravdu široká paleta chutí a výběru bez rýže (rýžové mouky) 😀 U hami - první lžička je rýžová mouka. Jinak od sunárku ovocné jsem našla 3druhy a od hami ovocné 4 druhy a 1 mix jablko mrkev.
Takže až pojedeme do města, podívám se do DM a zkusím ještě něco najít.

katka82
26. únor 2010

Sici aha tak to jo 😉 🙂 já se právě byla kouknout ve špajce kde máme pár skleniček "pro strýčka příhodu" 😀 😀 a právě jednodruhové už tam nemáme nic 😉

sicinka
28. únor 2010

Jo jo na to Hami radši upozornuji opravdu hodně chutná po rýžové mouce. Ono ty první příkrmy všechny dost staví, tak jsem hledala ty bez rýže 🙂 u alergie je to o dost horsi. Almatura má mrkev a mrkev brambor, babylove mrkev a cuketu. Tyhle si pomatuji byly bez mouky. Ovocné přesnídávky co jsou balené po 4 jako jogurty, tak obsahují jen ovoce (mám vyzkoušeno HIPP a sunárek). My ted řešíme opačný porblém takže mačkám rýži do všeho 🙂

blandik
1. bře 2010

tak já jsem anti-skleničková. Vařím. Má zkušenost je, že jídlo ze skleniček chutná diametrálně odlišně (tedy zeleninové, masozeleninové) než stejná kombinace doma vařená. Fořt skleničky naprosto zavrhuje, jakožto konzervy, které mají trvanlivost dva roky a že přeci toto nemůže být správné - dávat dětem něco, co má tak dlouhou životnost. Navíc jsem dostala od kamarádek varování, že určitě nemám zvykat dítko pouze na skleničky, jelikož jejich chut' je specifická a dítko pak bude odmítat domácí stravu.Vařenou zeleninu jsem na začátku mmimnku pasírovala přes sítko. pak jen mačkala...na kousky jídla si postupně zvykal. Doporučuji tedy vždy skleničku ochutnat sama a posoudit, jestli jejich chu't je reálná...

lucy.l
3. bře 2010

ahojky, já dávám skleničky i vařím, klidně i smíchám skleničku s něčím uvařeným a malá jí všechno v pohodě

sicinka
3. bře 2010

Tak prcek dnesk azblajznul 200 g domácího jídla a ani nebylo moc rozmixovaný 🙂 Nicméně s ohledem na výslednou chuť jsem vzdala bio suroviny a povařila hovězí, čerstvou mrkev a rýži arborio (rizotová). No a nakonec tam přidala relativně dost bazalky. Trochu pomixovala a dlabal celou misku. Časem se ze mě stane odborník na mimi blivajzy 🙂 Buď je to věkěm nebo se zlepšuji.

dagina
8. bře 2010

Ahojky,
Sicinka, dobrýýý, a jak pokračujete??

U nás Alnatura absolutní propadák, ani mě to nejede, asi tam malé vadí bazalka či co. No Hami je Hami 🙂

blandik
8. bře 2010

koupila jsem nějaké příkrmy od Hippu, když jsme jeli na víkend pryč. TEdy stály ty sklenky téměř 40,-/ks a když jsem je otevřela - tak chu't byla příšerná. Malý to vyplivl a ne a ne to jíst. Myslím, že to byl poslední skleničkový záškub.

sicinka
8. bře 2010

Ahojky, vařím jak divá nicméně jsem vzdala bio a vařím podobná jídla jako nám. Měli jsme dnes krůtu, těstoviny, listový špenát a česnek a sýr. Prcek totéž bez čeneku, sýra soli mírně pomixováno a miska byla pryč 🙂 Takže nehrotím když nemám čas nebo suroviny je sklenička, jinak vařím. Ale maso klidně dopředu krátce opeču atd... Ted je to vařené x skleničky 50:50 a tento poměr mi vyhovuje. Jinak u ná almatura chutnala jen bezmasá os té doby nic moc, vede babylove jak mlíko, kaše tak sleničky.

aponchie
8. bře 2010

dneska vyjimecne babylove a zaprasilo se 😎

dagina
9. bře 2010

Blandík, tak až příště někam pojede a budeš toužit po skleničce, tak jedině Hami.
Jinak když jsem ještě vařila, tak jsem skleničky i zavářela, takže to šlo vzít i na cesty.

Sic, jj, míchané 50:50 také Lůca někdy vzala.

jmisa
9. bře 2010

Tak jsem dneska musela dát skleničku, nebylo vařeno a zdrželi jsme se na prochajdě, malej už hulákal, naštěstí nám sem tchán nosí a já to nepoužívám,protože se mi tam věčně něco nelíbí.
Nakonec jsem použila Hami telecí a zelenina, když vynechám, že nechápu proč je tam rajčatový protlak, proč tam je hroznová šťáva, tak mě překvapilo, že ve sklence od 6 měsíců jsou docela tvrdé kousky zeleniny. To že jsem tam nenašla ani kousek toho telecího je věc jiná.
nám to tedy nevadí, malej je na kousky zvyklej, ale myslím, že se Hami trochu předběhlo 😀

dagina
9. bře 2010

Jmisa, hm, to je divné, opravdu se mi ještě nestalo, že by jsme měli tvrdší zeleninu, právě naopak, já musím takto vařit zeleninu hodně dlouho, aby byla měkká jako ve skleničkách.
Maso jsi tam opravdu vidět nemohla, mají ho do mrtě rozmixované, obzvláště ty od 6.tého měsíce. Od 8.mého už vidět je 🙂 . Mě přijde, jakoby skleničky od 4měs smíchají s kousky zeleniny a pak to vydávají za ty od 6tého m. 😅

jmisa
9. bře 2010

No malej to snědl, bylo to trochu jako rajská omáčka s nějakejma fazolkama či co bylo to zelené, co tam plavalo, tak pro nás bez problému, ale fakt se nedá řídit tím, že napíšou od 6 měsíců.