Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

brisalek
19. únor 2010

Uplny souhlas s mystique o te kvalite a tom, kde asi vyrobci sklenicek berou suroviny.... a kdo to kontroluje...!!!

ava
19. únor 2010

bavit se tady o ceně mi případá jen jako taková zajímavost, doufám, že to nikdo nemyslí vážně, že by vybíral jen to, co mu pro dítě vyjde levněji! 😠
Spíše je dobrá zpráva, že domácí může být i o něco levnější, ale pro dítě bych koupila cokoli, co je důležitější než je zraví? A kolik toho utratí člověk za zbytečnosti...o tom fakt žádná debata!

myslím, že není fér styl, kterým útočí brisalek, vždyť to, že jsme tady a diskutujeme znamená právě to, že pro děti hledáme to nejlepší a sbíráme informace. Kdybychom byly blbky, tak se neobtěžujeme a dáme dítěti bez přemýšlení to, co je nejsnazší.
Takže naznačovat dagině, že snad bude cpát dítě hamburgerama mi připadá opravdu scestné!
BTW - kde se berou BIO potraviny je taky velmi nevyzpytatelné a vzhledem k tomu, že jsem v tomto oboru jednu dobu pracovala, si o nich myslím svoje - jsou mezi nimi jak kvalitní a opravdu BIO, tak zcela bezcenné a konvenční /stejně jako mezi konvenčními potravinami/.

Pokud někdo nemá vlastní zeleninu od babiček či doma vypěstovanou, je odkázaný na nakupování, což v tomto ročním období popravdě není zrovna snadné. Takže já obědy vařím, ale svačinky kombinuju - abych nedávala jen jablka, hrušky a banány - doma připravené - kupuju i skleničky - zejm.meruňky a švestky pro obsah železa.

Samozřejmě je skvělé, když někdo doma připravuje třeba i kaše, ale dejte si, holky, pozor na zemi původu - např.rýže z Číny a okolních zemí není a nemůže být BIO, i kdyby to 10x deklarovala - ta země je promořená skrznaskrz

zuzik28
19. únor 2010

Já, s ohledem na atopický ekzém, ve skleničkách vůbec "nejedu" 🙂 Protože co oni jsou schopní do toho dát to fakt nechápu. Když si vezmu, že už bychom mohli skleničky od ukončeného 8. měsíce a mrknu se do složení, že je tam plnotučné mléko, pomerančová šťáva, vejce, koření, rajčata a hromada dalších "mňamek", tak nééé, děkuji.
Než abych studovala na každé skleničce složení tak to fakt uvařím doma. Mám to rychle, žádná práce a vím co malej sní. Navíc jsou ty skleničky převážně s masem, které my ještě nejíme.
No prostě...já vařím doma, skleničkám nevěřím, konzistence je už na pohled hrozná a co jsem zkoušela tak i některé pěkně smrdí. Ale je to jen můj názor, nikomu to rozhodně nevnucuji, každý ať dělá jak uzná za vhodné.

dagina
19. únor 2010

Ahojky, vy potvůrky, ale na cesty vám jsou skleničky dobré, co 😀 😀 😀 ??? Jen si pěkně poraďte i pod stanem bez ledničky 😀

mystique
autor
19. únor 2010

Dagi a kolikrát do měsíce na cesty to holky potřebují 1x ?a ono i ta domací jde dát do termotašky

mystique
autor
19. únor 2010

Když jsem tuhle debatu začínala nechtěla jsem, aby se někdo hádal 🙂 prostě zjistit jen jak to všechny děláte

dagina
19. únor 2010

A kdo se hádá??? Jestli myslíš Bris, tak ta to dělá i v jiných diskusích, to je normoš, a jinak si tady radíme mi přijde....🙂
Mysti, tak to neber tak vážně 😀 , já mám spíše pocit, že děláte problém tam, kde vlastně ani není, je to tak všechno individuální, nedá se vůbec říct, že je špatná matka, protože nelátkuje, protože nekojí, nevaří...., fakt záleží na více okolností.
Kdyby se hlasovalo pro domácí x skleničky, jednoznačně jsem pro domácí.
Jak jsem došla ke skleničkám jsem popisovala.

zuzik, naše malá je také atopic, měla jsem obavy z té šťávy z hroznů a dobrý, rozhodně to není spouštěč..., a když střídáš cca 8 skleniček, tak už pak etiketu nečteš a víš počem sáhnout 🙂

misule82
19. únor 2010

Zdravím, tak já skleničkuji a už i vařím. Počítám, že za chvilku přejdeme většinou jen na vařené. Malá je taky atopik a se skleničkama nemáme vůbec žádný problém. Vůbec ty začáteční jsou vesměs ve složení ještě dobré. V těch pro starší je už celer, rajčata, bílé koření atd.... nejvíce si chválím alnaturu. Jinak zásobu skleniček budu mít doma pořád. Kdyby se nechtělo vařit, případně kdyby zůstalo krmení na manžela, jelo by se na výlet atd. Skleničky vůbec nezavrhuji, jen pořádně zkoumám složení 🙂

brisalek
19. únor 2010

ava to nebyl zadny utok, jen reakce na to, ze dagina psala, ze nebude cpat deti jak nase babicky...a promin, ale vitam C... je psan skoro na vsem ovoci ve sklenickach...a kdyz mi nekdo napise kdyz to neji dam mu to co ji ..tezko pochopit jinak
nechapu proc je nekdo tak vztahovacny, take se nechci hadat a rozhodne nic neni mysleno osobne...jen nazor a trochu nadsazazeny aby byl jasny🙂
s temi penezi plne souhlasim i s tou bio zeleninou...

Nevim proc bych mela se 7m nebo rocnim ditetem jezdit pod stan, nevidim v tom pro nej vubec zadny prinosstejne jako na dovole u more ???

Kontroverzni diskuzi jsem dagi mela pouze s Apochine o ktere tady kazdy vi 😀

mystique
autor
19. únor 2010

Tak ještě že to berou vsichni sporotvně 😀 . Mě šlo hlavne o to, aby člověk načerpal isnpirace jak co uskladnit, zamrazit a nachystat. Měla jsem pocit, že v mém okoli hodně holek používá skleničky. A jak vidím není to tak uplně pravda.

dagina
19. únor 2010

Bris 😀 😀

dagina
19. únor 2010

Mystig, tak v mém okolí zase převažuje vaření, jsme asi 3 maminy cca z 15 😲, které skleničkujeme

mystique
autor
19. únor 2010

🙂 jasne tak pak člověk přemýšlí co je správně

aponchie
19. únor 2010

dneska varim polevecku zeleninovou akorat bo nemam doma lautr nic..ja si nedelam iluze o Bio cetla jsem vcera clanek o Bio v Respektu a je to vicemene dogma a marketing..ale to je na dlouhe povidani

sicinka
19. únor 2010

Tak jsem zase uvařila a vyhazovala asi jsem špatněj kuchař (nebo je to tím že mu v tom nechávám kousky, ale rozmixovat to do mrtě mi nepřijde řešení). TO přirovnání o ceně jsem použila, protože se tu cena řešila. Zkusila jsem to včera spočítat a to domácí v bio kvalitš vyhází levněji, ale né výrazně. V létě to bude opačně 🙂 Pořád jsem přesvědčená že jel lepší sát dítěti kvalitní lahvičku, u které zkontroluji obsah že v něm nění nic co nechci, než vařit ze zeleniny která je rychlená, naklíčená apod. Ono stejně není nic ideální, nedávno jsem se dočetla že děti by neměli banány, v zímě brambory. Všechno to bylo podloženo vědeckými fakty, které mi selským rozumem říkají, že mají pravdu. Ale pak už fakt nevím čím prcka v zimě krmit. Já jsem na začátku říkala, že nebudu krmit dítě něčím z konzervy atd.. Ale nemám čas a už ani náladu schánět suroviny po celé praze a pak ještě výsledek vyhazovat. Těm co píší, že jsou to hnusy dopuručuji třeba tu almaturu nebo babylove bio ochutnat, opravdu to chutna strasne podobně. Já sama nechápu, jak to to dítě pozná.

moravanka
19. únor 2010

muj muz neveri na bio vubec. ze pry je to jen marketing, lidi si mysli, ze kupuji jen to nejlepsi z prirody.
ja davala male zezacatku sklenicky od 4 mesice (zadna sul nebo koreni), ale nechtela to a ja porad mela pocit, ze ji davam konzervu, tak jsem zkusila varit. a to mi ji.
v mrazaku mam namrazene kousky masa, a zeleninu k tomu obmenuju.
nic na cesty brat nemusim, nikam nechodime, na plavani nebo na nakup s sebou beru jen flasku mleka a caje.
jinak kdyby byly ty sklenicky tak spatne, tak by se to snad nemohlo ani prodavat, ne?
takze kazda maminka at se rozhodne jak lip ji to vyhovuje.

sicinka
19. únor 2010

Jen ještě k tomu kde výrobci berou ty kvalitní suroviny - podle toho že jejich cílem je zisk, tak v době kdy jsou suroviny nejlevnější. Samozřejmě by bylo ideální udělat to podobně a v létě si připravit "skleničky" sama a zavařit, ale takhle dopředu přemýšlí málo maminek (ale znám takové). U nás jelikož mám díítko poměrně žravé tak pokud bych se odhodlala, tak ho jen na domácí stravu přeučím. Jen mě prostě mrzí, když se na mé výtvory šklebí, plive je přitom já objíždím obchody, abych mu dala to co chci. Takže já jsem opravdu za skleničky ráda. Ale nechápu proč bych ho měla krmit hamburgry apod... vůbec nechápu souvislost. Děti později jedí tak jak jejich rodiče a na tom snad nic prvních pár měsíců nemění.

dagina
19. únor 2010

Sicinka, zrovna jsem na tebe vzpomínala jestli podáš info jak to malá zbaští..., také by mě zajímalo jak to poznají. Vždyť někdo nemá problém to v pohodě kombinovat...., fakt nějaký citlivý jazýček či co 😀 .

Mystig, a také mám kamošku, která sice vaří, ale za to holku omezuje v pití, bo jí pročůrá hodně látkovek, se kterýma má pak práci, holčina křičí bumbu bumbu, ale nic nedostane, má pití na příděl a to docela málo.

Někdo tu psal, že dělá doma i kaše..., už nevím kdo..., jako klasika krupičné, nebo třeba rozmixovanou rýži s mlékem?? Malá má odpor ke kaším, natahují ji na blinkání, postupně jsem jí kaši přidávala kaši do přesnídávky, to se jakštakš naučila jíst, ale pořád poměr více přesnídávky než kaše, taktéž UM ji hrozně natahuje a ani ho nechce. Takže by se mi hodil tip na domácí kaši 😉.

sicinka
19. únor 2010

Jo a samozřejmě jsem to do skleniček přendavala - bylo to maliličko lepší (jen jsem ji nesměla vymýt v myčce, pak neměla etiketu 🙂. Dneska jsem mu to v zoufalství přelila naředěné do flašky a takhle mi to domácí snědl asi z půlky, takže sice domácí ale tak 80 g. Kdyby dneska nešel na procházku s dědou, tak mu to nenutím vůbec a prostě vydrží do svačiny, ale takhle jsem mu aspon neco vnutila. Jinam mám asi prcka aristokrata neb jsem včera sehnala telecí svíčkovou, považila s bio kuskusem, karotkou a brokolicí, ochutila doma vypěstovanou petrželkou, přidala extrapanenský olivový olej a výsledek byl řev. Si to asi osolim a zblaznu sama. 🙂

dagina
19. únor 2010

Sic, a zkoušela jsi do toho dát i tu rýžovou nebo kukuřičnou mouku??? Ale pokud jsi mu něco vnutila, tak to je dobrý úspěch, se třeba rozjí a budeš vařit 😉 .

dagina
19. únor 2010

Manža mi dneska doveze Almaturu, tak jsem zvědavá na ten zázrak 🙂 .
Sic, to také dělám, že co nesní dosolím a sním, nebo to přidám do nějakýho jídla 😅 .

sicinka
19. únor 2010

Ne, ale v těch skleničkách co mu dávám žádná není, tedy uplně na začátku dostal první lžičku od Hami a chutnala mu, ale to byla výjimka. Jelikož jsem zlá matka, tak prostě když uvařím nic jiného nedostane. On to pak časem vždycky sní. Ale má to cenu když se u toho šklebí bulí a 150 g do něj dostávám postupně dvě hodiny. Už to takhle zkouším od začátku příkrmů a pořád nic. Dneska jsem spíš potřebovala aby něco snědl než pujde ven. No a otevru skelnicku 190 g spadne do něj celá ještě kouká, že by si jako dal 🙂 Já v okolí vyhlášená kuchařka a vlastní dítě neukecám 🙂

dagina
19. únor 2010

Sic, no tak jestli u toho dělá velký tyátr, tak zase bacha na to, aby pak neměl odpor k jídlu a nešprajcl se úplně. Navíc když se pak přidají zuby, tak to je očistec do nich dostat i to co jim chutná. Kolem 11měsíce byla malá i pár dní jen na mléce, bo do pusy žádnou tužší stravu nevzala - samozř. že to bylo k zubům. No nijak jsem jí násilím nenutila, měla a mám z toho lufta.
No vidíš - vyhlášená kuchařka.... a to se říká "ševče drž se svého kopyta" a je to stejně někdy houbelec platný 🙂

aponchie
19. únor 2010

ja treba verim,ze bychom meli jist co se pestuje u nas a ne ananasy manga avokada atd..vzdyt mame mnoho veci hrozny hrusky merunky broskve patizony dyne repy atd atd atd sveho..ja to sama nejim nevidim duvod proc jasne treba mandarinku si dam ta mi chutna moc,ale povetsinou jim jablka a to pouze Idarety od nas z CR anebo potom v lete je jich mnoho druhu ceskych vybornych..ja si nemyslim,ze sklenickove produkty jsou pestovane za prisnych podminek nekde ve specializovanem hangaru jen pro deti vylozene..ja si pestuju na zahradce prevaznou vetsinu sama co unam z avhodne tedy cukety hrasek dyne pastinak mrkev mangold apod.nehnojim nestaram se o to vubec a roste to krasne 😀 rozbor pudy jsem nedelala ,ale dari se v ni vsemu kupodivu jen brambory ne..zasadili jsme na zkousky 5brambor a sklizeli jsme 3! 😝 ..Bio je trosku nadnesene uz je Bio vsecko bavlna voda casopisy atd..ja verim,ze je lepsi si koupit produkt na trhu od domaciho zelinare treba nez v supermarketu,ale nevite nikdy jestli to a jak rostlo ..o sklenickach jsem presvedcena,ze berou pouze zrale dobre druhy kontroluji to biochemicky ,ale jinak si nedelam o tom iluze..ja rada varim tak proto vyrabim doma taky jsem kuchar profik takze to mam jednodussi,ale sklenicek mam doma hafo pac treba dneska jsem varila jidlo a pripalila ho debil takze sme byla rada,ze sem otevrela sklo 😀

dagina
19. únor 2010

Apon, tak to je velká chyby, že jste si nenechali udělat rozbor půdy 😀 😀 😀 .
TAk to se mě nechce věřit, že skleničková zelenina je pěstovaná zvlášť v hangaru..., a to i v ČR?? Jestli tomu tak je, tak je dobře pro nás 😀

aponchie
19. únor 2010

dagina ja myslim,ze nikdo si to jaksi nedela anebo mensina drtiva ..to mas jak s vodou ve studni ja znam toliko lidi co ma studnu a vubec nevi co pije 😅 nasi si nechavaji prubezne delat rozbory na hygiene jednou meli vodu lepsi nez kojeneckou ani prevarovat nemuseli pak meli zakalenou pak meli cehosi vic nez doporucenoa ted maji zase v pohode..ja piju jen vodu z vodovodu stavu se sirupem ani balene nekupuju nic nesnasim ty pakle mineralek porad..sladke drahe neekonomicke..naprd..tak tak sme totalne out i nase deti .. 😀 😀 😀 😀

sicinka
19. únor 2010

Já jsem tedy kuchař nadšený amatér 🙂 ale občas mám pocit že k nám kamarádi chodí jen za večeři 🙂 S těma sezóníma potravina já jsem za jedno. Ale holt nám ty příkrmy vyšly časově hloupě. Zase je lepší mít letní mimi člověk s ním může být celý den venku, kojí kde potřebuje atd.. Ale vybírat pro letní mimi kočár (aby byla dost velká korbička) a jídlo (aby to nebylo nahnilé, rychlené, atd...) je zase horší. Tak já měla představu možná naivní, že ti výrobci prostě berou do bio skleniček zeleninu v létě z velkých eko farem, zavaří a se ziskem prodají. V létě jsem jezdila na malé trhy za Prahu nebo do holešovic do tržnice. ted se snad do jara budeme stěhovat do domečku a už mám návrh zahrady včetně velikého záhonu 🙂 tak jen doufám že bude čas a finance tu zahradu zralizovat. Vymyslela jsem si tam samé "jedlé" malé stroměčky, at si může časem Dáda trhat to ovoce sám, tak je nejlepší 🙂

dagina
19. únor 2010

No naše Lůca také pije holou vodu (občas proložím čajem), i my. Na šťávu už nám nezbývá když skleničkuju 😀 .

dagina
19. únor 2010

Sic, to jsi mě připomněla..., co se nám narodila malá, tak tchánovci an podzim vykáceli všechny ovocné stromy, není ani ťuk, prý neplodili, ale není to pravda, jen se o ně moc nestarali 😠 .
A vůbec, když budete mít takovou zahradu..., nechtělo by se ti jít do biofarmy 😅 ?????

aponchie
19. únor 2010

to je fakt v lete je to super ,ale v zime neni moc na vyber co se da delat