Při kojení dáváte mléčné či nemléčné kaše?

jirkulka
1. bře 2010

Ahoj, asi tu nějaké takové téma je,ale momentálně jsem nenašla. Malému je téměř 7 měsíců, stále kojím,ale mlíčka ubývá..Asi před 14 dny jsem začala přikrmovat a na večer dávat kaše. Dle rady dr.jsem měla začít nemléčnýmy.Nevím z jakého důvodu, jestli protože kojím? Tak jsem koupila Sunarku, malému moc chutnala, a bylo na výběr s čím ji připravit. Voda, koj. mléko, mat. mléko atd. Vybrala jsem si vodu. Ve složení jsem ale našla,že obsahuje cukr - o němž vím, že by do jistého věku něměl malý vůbec dostat.Tak jsem koupila jinou nemléčnou - Hami, která se připravuje s koj. či mateřským mlékem. Tak připravuji s mateřským mlékem,ale mám obrovský problém,aby se kaše zahustila..Je tam psáno,že na 120ml 3 lžičky. já dávám i dvojnásobek směsi do mateřského mléka a je to jako bych tam nedala nic. Máte s tímto někdo zkušenost? Dle mého názoru byla ta Sunarka lepší, jak konzistencí, tak na přípravu, i chuťově, jen je tam ten cukr..Ale možná je ten problém hustoty u Hami jen díky tomu,že používám mat.mléko a ne kojenecké..Ale nevím,jak to vyřešit.Tak by možná i ta Hami šla připravit v pohodě,kdybych dala kojenecké,ale zatím nevím, zda je to rozumné, když stále kojím. Řeším ten cukr, protože malý se narodil a měl 4kg,nyní v necelých 7 měsících už máme 9,5kg,tak mu nechci zbytečně přislazovat aby z něho nebyl Míša kulička..Jo a jaký je váš názor - zkušenost s kašemi - při kojení, dávat nemléčné, či mléčné. Díky

pavlusa01
16. pro 2014

Ahojky,já bych při kojení zkusila dát tu kašičku nemléčnou...Já dávám tedy mléčnou sunarku,ale já nekojila tak dlouho...ale co vím tak právě sunarka má i kašičky nemléčné... 😉

lajla
24. srp 2015

A proč neudelate kaši doma? Z ryze jahel....ne to dobre bez mléka a není ti takový chemický blivajz jako ty kaše z obchodu☹

tomyhilfiger
24. led 2016

Ahoj,zrovna také řeším otázku, jakou dát kaši. Malému bude brzy 6 měsíců, zkoušela jsem kaši Nestlé nemléčnou rýžovou, 3x jí v pohodě vypil, počtvrté se po ní příšerně "zeblil", dávil až do slin. A to si nemyslím, že by jí vypil hltavě, normálně si odříhnul, usnul a po dvou a půl hodinách se vzbudil s kašláním a dávením. A hodinu jsme se ho báli dát na záda, protože vždycky začal zase dávit. Takže teď si pokládám otázku, zda je to normální, nebo to byla jen náhoda? Nebo že by to mělo něco společného s očkováním tři dny předtím? Mudr tvrdí, že náhoda a že to s očkováním může souviset, ale samozřejmě mi to odkývala až poté, co jsem jí to nadhodila. Stalo se vám to někomu taky? Přišlo mi to zvláštní, když byla s MM.Tak jsem si říkala, že dáme jinou kaši, ale z toho množství, co je na trhu si nějak nemůžu vybrat. Samozřejmě bych pro něj chtěla to nej, nechci aby to obsahovalo cukr, zatím ani lepek, protože pokud by po tom zase zvracel, nevěděla bych, jestli to bylo tím lepkem nebo tím, že mu to zase nějak nesedlo. Potřebovala bych prostě najet na nějakou značku kaše, kterou by normálně snášel, abych jí potom mohla dát i s lepkem, případně až nebude MM kupovat i mléčnou a sledovat reakci. Ale těch značek je tolik.. prosím poraďte, která značka je dobrá?
Na webu jsem našla tenhle test http://www.vitalia.cz/clanky/test-instantnich-d..., moc moudrá z toho nejsem, fakt aby člověk studoval úplně dopodrobna, co tomu dítěti dává...

tomyhilfiger
24. led 2016

@lajla Lajlo a jak bych udělala třeba kaši z jáhel s MM, když MM se nesmí vařit?

lajla
24. led 2016

@tomyhilfiger s vodou nebo obilnými mléky, obiloviny se nemají míchat s mlekem...kvasí to v zaludku

lajla
24. led 2016

@tomyhilfiger co takhle začít kaši z bílé ryze basmati a celozrnné...lehké, zdravé, stravitelné, za pár kacek

ducik
24. led 2016

@tomyhilfiger začínali jsme s domácími kasemi, žádné prášky v krabici. Vždy ve vodě vařené, pro začátek rýže, postupne jahly, pohanka. Ochutit pripadne domaci ovocnou presnidavkou (bez cukru, jen 100% ovoce) nebo jiz zavedenym ovocem, bananem, strouhanym jabluckem.

ducik
24. led 2016

Úplně bez mléka, i mého, protože mi nešlo nikdy pořádně odstrikat.

lajla
24. led 2016

@ducik nechci prudit ale kombinace obilovin s ovocem dělá to samé... Kvasí...
Kombinovat se zeleninou...

ducik
24. led 2016

@lajla ok, malému problém nedělalo

lajla
25. led 2016

@ducik 90% věci nezpůsobuje problémy okate a přitom jsou špatné... Ale to jen na okraj... Každý dělá jak umí
Šunka Vám taky nezpůsobí problémy okamžitě a přitom se ví...
Vše se postupně nabaluje a když mohu necemu pomocí udělám to
Hezký den

lajla
25. led 2016

V případě zájmu je mozno se kdykoliv podívat do knih či na internet a dočíst se o správném kombu potravin...obiloviny s ovocem ve střevech zahnivaji, v žaludku kvasí...nic co bych dítěti chtěla dopravat...☹