Přibírání u kojenců. Je normální přibrat za týden 110 g?

pajuska87
2. únor 2011

Zdravím,

chci se zeptat, máme 14 denní holčičku a nyní váží necelých 2500 g, narodila se s vahou 2600 g a po týdnu nám přibrala jen 110 g. Jak jste přibírali vy?, je normální když mimi přibírá tak málo?

sova33
2. únor 2011

@pajuska87 My jsme trochu jiný případ,protože náš malý se narodil s váhou 3,74 a po 14 dnech už měl 4,03. Ale doktorka říkala, že minimum je tak průměrně 100 g týdně. Ale samozřejmě všechno je individuální. Co ti na to řekla vaše doktorka?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajuska87
autor
2. únor 2011

@sova33 nám řekl doktor, že dobré by bylo přibrat tak 150 g týdně

pajuska87
autor
2. únor 2011

@em_ka díky 🙂, uvidíme - příští týden jdeme opět na kontrolu

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sova33
2. únor 2011

@pajuska87 To jo, to mi říkala Dr. taky, ale těch 100 je prý minimum, aby prospívalo. Pak už se nad tím asi pozastavují. Ale já bych si s tím zase tolik hlavu nedělala. Pokud aspoň něco přibírá, neřve ti hlady, tak co? Hlavně buď v pohodě a ono se to srovná 🙂

pajuska87
autor
2. únor 2011

@sova33 nene myslím, že neřve hlady, má takové období k ránu kdy pláče podle nás to může být kolika, jinak přes den krásně spinká a na jídlo ji musíme budit

pajuska87
autor
2. únor 2011

@em_ka uvidíme co nám řeknou na příští kontrole 🙂

ja.na81
2. únor 2011

Nas maly pribiral tak vetsinou kolem tech 150 g (ale on je taky pomerne zravy 😉 ). Ale jeden tyden pribral treba jen 90, no tak ten dalsi tyden dal zas 170 g. Proste je to plus minus a asi bych se znepokojovala az kdyby vice tydnu za sebou moc nepribiral a byl nespokojeny...

jasekd
2. únor 2011

@pajuska87 Ahoj, no je to na dolni hranici, ale aspon neco. Muj se narodil 3,75, v porodnici spadl na 3500. Prvni kontrola u Dr. cca po tydnu 3530 😅 Cili asi tak, ze se predtim nevycural. Na porodni vahu jsme se hrabali urcite minimalne 3 tydny. Asi 5 tydnu jsme bojovali jen s kojenim, ale neslo to, takze prikrm. Nas malej mel zloutenku, ktera se rozjela po navratu z porodnice, spavej, neplakal. Takze to, ze ti nerve hlady, neni jediny ukazatel. K tomu ma jeste dost silnej reflux, cili to malo, co vytahal, i z velke casti vyblinkal. No neco na moje nervy. Jestli jdete na kontrolu az po tydnu, tak je videt, ze to doktor nevidi nejak dramaticky, dava vam cas. Hodne pit a snazit se byt v klidu, i kdyz mne to teda moc neslo 😝 My chodili na kontroly pak asi po 3 dnech. Drzim palce.

pajuska87
autor
2. únor 2011

@jasekd malá má ještě zbytkovou žloutenku, takže pro to je asi spavější

pajuska87
autor
2. únor 2011

@ja.na81 uvidíme, snad přibere aspoň těch 150 g 🙂

jasekd
2. únor 2011

@pajuska87 Jj to je ono, lidi, co to nezazili, se divej, ze si clovek stezuje, ze dite moc spi 😀 Kdo zazil, vi... Je to o nervy, kdyz nepribira a nejde vzbudit, hodne sil.

pajuska87
autor
2. únor 2011

@jasekd díky, my vždy budíme na kojení tím, že ji přebalíme, to se pak rozeřve 😀

jasekd
2. únor 2011

@pajuska87 Jo, u nas platilo polozit na vahu 😀 Mela jsem na zacatku starou nepresnou, nic nezvazila, ale na buzeni byla dobra. Studenej hadr byl napriklad na nic...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajuska87
autor
2. únor 2011

@jasekd my jsme si půjčili asi na 14 dní digitální,ale zdá se mi, že váží taky nějak divně 😖

jasekd
2. únor 2011

@pajuska87 Ono jakmile se to dite hazi, tak to strasne lita, ta stara s vyvazovadlem byla nepouzitelna, digitalni jsme pak koupili, protoze jsem chtela aspon castecne kojit, tak abych vedela, kolik si vytahne. Taky to lita, prej ma odchylku 5 gramu, ale lita to v rozmezi i 20, 30 gramu, coz je pro vas astronomicke cislo, je rozdil, zda pribrala 100 nebo 70 😅 Jestli je zvykla na dudlik, vaz s dudlikem, at je co nejvic v klidu. Jo a jeste jsem mela znacku na te vaze, kde ma hlavicku, a davali jsme pokazdy na stejny misto vahu a na ni na stejny misto dite. Dite posunes, podlaha je kriva a hned to vazi uplne blbe.