Příkrm kaší od 5. měsíce. Kolik? Před kojením?

pessy1
21. lis 2007

ahojky, chtěla bych na noc přikrmovat, máme pět měsíců, přes den kojíme.Jak a kolik mám dávat kaše?Kolik kaše baští vaše miminka, dáváte kaši před kojením, nebo jak?díky 🙂

kacka79
21. lis 2007

Ahojky, my jsme začali dávat ve 4 měs kaši na noc, i když plně kojíme, ale malej je děsně žravej, tak jsme začali s příkrmama jako miminka na UM. Dělala jsem nemléčnou kaši do mýho mlíčka, ale bolelo nás po ní bříško, tak jsme museli přestat..ale dělali jsem to takhle: nejdřív kaše - cca 80ml, pk koupání a pak dokojit..

pessy1
autor
21. lis 2007

tak jsme na tom věkově skoro nastejno,kolipak vážíte?terezka má 8,5 kg, tak nevím jak kaše, ale 70 cm 🙂

slevik
21. lis 2007

Pessy - malá byla plně kojené do konce 4.měsíce, hned začátkem 5.měsíce jsme začali dávat kaši 😉. Budila se v noci každou chvíli a fakt byla hladová, holt jedlík po tátovi 😀.
Začít musíš postupně, první dny jen pár lžiček, pak postupně dávku zvyšovat až na celou dávku. Většinou to píšou na krabici 😉.
My dávali dlouho 100ml kaše (pak 120, teď 140 a zase zvýším 🙂 ), po ní odříhnout, pak dokojit a šup spinkat 😵 .

schnek
21. lis 2007

pessy, my jsme teď začali na noc dávat Mlíčko s kaší od Nestlé a jsem s tím hrozně spokojená. Ondra spinká celou noc 😉 ale jsme na UM a dávám ho místo mlíčka po koupání před spaním.

slevik
21. lis 2007

Teda já už taky blbnu, začali jsme dávat po ukončení 5. měsíce 😅

kajule
21. lis 2007

Ahoj, tak já jsem Páťovi dala ochutnat kašičku poprvé tak přibližně před měsícem. Pravidelně ji ale dostává týden a dávám mu zatím těch 140ml. 😉

sylvar
21. lis 2007

My papáme kašičku od 4. měsíce a moc nám nejede, sní tak 60 ml a zapije mlíkem,párkrát jsme zkusily kaši od hippu good night a ta nám chutná víc jak míchaná od hippu,nestle...té sníme půl skleničky, je to tím, že je sladká a asi jí to víc chutná 😒 ale my obecně málo papáme, a kaše na spaní nezabírá ☹ mám vyzkoušeno, je jedno, jestli kaši dostane nebo ne, stejně se budí co 2,5 hodiny 😝

slevik
21. lis 2007

Tak nám kašička na noc zabrala 😵 . A od začátku dávám mléčnou rýžovou od Nestlé 😉

pessy1
autor
21. lis 2007

sleviku, tak to zkusím, zítra nám je 5 měsíců, dáváte to lžičkou?

slevik
21. lis 2007

Pessy - my jsme taky začali přesně, když nám bylo 5 měsíců 😉. Jj, lžičkou 🙂

pessy1
autor
21. lis 2007

koukala jsem na to, dává se do mlíka beba?jsou mléčné a nemléčné, to se liší měsícema?

slevik
21. lis 2007

Myslím, že měsícema se to neliší, jen do té nemléčné snad musíš přidat UM. My kojíme, takže používáme mléčnou kaši 😉

schnek
21. lis 2007

ta nemléčná se dá dělat i z MM 😉 jinak měsícema se to neliší, ale nemléčné se dělají snad jenom čisté rýžové

pessy1
autor
22. lis 2007

tak jsem to zkusila, narvala jsem ztéží do ní 3 lžičky a jsme kde jsme byli, za 2 hodiny byla vzhůru.Tak zůstanu u forte.

niega
22. lis 2007

Tak nás asi kaše taky nemine. Edík se začal budit v noci co 2-3 hodiny, a to ještě minulý týden spokojeně chrupkal celou noc. A protože je plně kojenej, zkusím na něho nemléčnou čistou rejžovku (asi Hami - v Sunarce je i obyč. cukr a vanilkový aroma, to fakt nechápu, co blbnou 😠 ). Díky vašim radám už vím kdy a kolik. A teď "jak"... Někde jsem četla, že se nemá krmit lžičkou, dokud mimčo neumí hačat. On i když je v "polosedě", padá mu hlavička dopředu na hrudníček, jak ji má těžkou. Tak ho nechci terorizovat lžičkou - to bude asi doba, než to zbaští... Tak to dám do flašky. Mám doma fůru Aventek - co použít za savičku? Mně ty ďourky připadají takový maličký, že tím asi kaše neproleze 😒 . Máte s tím někdo zkušenost? Dělaly jste větší dírku? Díky předem!

lemurek911
22. lis 2007

Niega: |Kup si od Hipp nemléčnou rýžovou. Jinak se podává normální lžičkou /je speciální silikonová/ ať si zvykne na lžičku.Já krmím Tobiáška v autosedačce, osvědčilo se to i jiným maminkám, ale ho posaď do hracího lehátka, podle toho co máš a obrň se trpělivostí, jako každý začátek, ale nepočítej se zázraky.

kacka79
22. lis 2007

Pessy, tak my máme 8,5O taky a 69 cm... no máme holt pořádný macky!! Taky už máš ruce jako opice??
Niega - když uděláš tu kaši řídkou - z tvýho mlíčka třeba a dáš od aventu savičku 3+, tak to půjde... my teda dlabeme lžičkou - z lehátka, ale ze začátku to byl taky booj.. Nám pomohlo dočasně na noc hami hajajá - i když kojíme, tak na noc jsem mu dávala UM, ale už se srovnal a kojíme "jen" 2 x za noc.

janicckka
22. lis 2007

Já teda nevím ale dávám s flašky protože nějak není čas bojovat se lžičkou.Malej měl taky dudel s flaškou a musím říct kojila jsem ho do dvou let,flašku měl tak do dvou a půl,nemá žádný kaz tak nevím jakej je v tom rozdíl.
Jinak malej dávám od 4 měsíce kašičku od nestlé rýže a mrkev moc jí to chutná.Dirku nezvětšuj a kup si rovnou savičku na kaši.

lemurek911
22. lis 2007

Holky nezlopte se, ale dávat kaši flaškou je pohodlnost.

konoupek
22. lis 2007

Já myslím,že je na každým,jak mu to vyhovuje 😉

pessy1
autor
22. lis 2007

kacko, a ještě jsou na den stejně steré!!!Mě nepřipadá tlusta.

slevik
22. lis 2007

Pessy - neházej flintu do žita 😉. Chce to trpělivost, mě první dva dny taky Verča moc nejedla a pak najednou zhltla 40ml, 60, 80, ... 😎
My krmíme taky v lehátku a jedeme mléčnou rýžovou od Nestlé, a to od začátku 😉

niega
22. lis 2007

Lemurek: Jasně, že je to pohodlnost. Ale jak jsem psala výše, Edík ještě neudrží pořádně hlavičku, padá mu na prsa. A taky mi paní doktorka říkala, ať začnu pomaličku, jen jemně zahustit - copak tohle půjde dávat lžičkou? Ale jak říkám, ještě jsem to nezkusila, to jenom teoretizuju...

janicckka
22. lis 2007

Lemurek--já nejsem pohodlná,musím dát najíst i druhému dítěti.Dokonce i tentopřízpěvek píši s malou v náručí.Ale podle tebe jsem pohodlná....hmmmmmmmmmmm

kacka79
22. lis 2007

pessy, mě taky Filipek nepřijde tlustej, je prostě velkej, no...

klarit
22. lis 2007

Ahojky holky,tak zaciname s prikrmama. Zacala jsem davat kasi na noc. Za prve je to pro nas lepsi,protoze je hustsi a neblinkame pak 🙂 A taky z hladu na doporuceni doktorky.
Ale musim se zastat janiccky,ze to neni pohodlnost. Ja to znam. Ale prvni prikrmy jako je mrkvicka apod. jasne papame lzickou. Jenze jsou to tak 2-3lzicky coz neni problem. Kubikovi to jde,ale celou misku kase taky nezvladne lzickou. To je pro nej fakt tezky. Takze muzu dat kasi na lzicce,tak dve nebo tri stejne jako prikrm a pak to dopapa z lahvicky. Aby se taky chudak napapal 🙂 🙂 az se nauci jist poradne lzickou a bude vedet jak na to,tak dame kasi lzickou.

kacka79
22. lis 2007

Přijde mi zbytečný debatovat o tom, jestli lžičkou nebo lahvičkou - jak to komu vyhovuje.. my lžičkujeme, protože to malýho baví, ale kdyby byla nějaká krizovka, klidně mu to šoupnu lahvičkou.. my jsme zrovna ten případ, že kojíme a lahvička nám vůbec nevadí - dáváme čajík a v klidu si za 5 min vezme prso..

romana27
22. lis 2007

já dávám taky lahvičkou - dělám mu ji řidší. Pohodlné? Jasně 😎
Oběd jíme lžičkou, večeři lahvičkou - až bude větší, bude i večeře lžičková 🙂 souhlas s klarit, je rozdíl mezi pár lžičkama na oběd a celou kaší na véču 😉

No a k otázce: takže dávám večer + - 200 ml - 2-2,5 lžíce kaše Hami banánové, smíchaná s mým odstříkaným mlíčkem, malýmu chutná zbaští to všechno a kdybych mu dala víc, tak by se asi nezlobil 😀. Začala jsem ji taky dávat na radu doktorky, prý víc nasytí, no nevím, říkám, dělám ji řidší, stejně se ale malej budí 2x za noc a má hlad 🙂

Každopádně poprvé bych radila opravdu radši řidší a dávat pak pozor v postýlce, kdyby mimi náhodou blinkalo a nesedlo mu to 😕

klarit
22. lis 2007

To je urcite pravda. Zalezi na kazdem zvlast,jestli pouzije lahvicku nebo lzicku. I miminka jsou jina a kazdemu bude vyhovovat neco jineho od zacatku 🙂
Romco to mame same. Mrkvicku lzickou a vecer kasi lahvickou. Taky delam ridsi. Nechci mu zatezkavat zaludek a je pravda,ze po tom hustsi neblinka 😉 Ja zatim davam kasi nemlecnou tech 120ml. A teprve druhy den mrkvicku,takze teprve uvidime jak nam to pujde 🙂

niega
23. lis 2007

Taky uvažuju, že začneme večerní řídkou kašičku lahvičkou. Edík lahvičku umí, páč já bývám občas pryč, tak namísto kojení papá moje rozmrazený mlíčko flaštičkou. Bývá večer často přetaženej, nevydrží u jedný zábavy dýl jak 5 minut a začne se vztekat, navíc mu ta hlava pořád padá dopředu. Asi bych ho lžičkou zbytečně terorizovala 😒 . Nicméně myslím, že do 6 měsíců už najedeme na lžičku 😵 .