Příkrm - kdy začít se zeleninkou?

haniccka
2. zář 2012

Lukáškovi jsou dneska 4 měsíce, kdy začít se zeleninkou?Nebo jen mrkvičkou? K dr.jdeme za týden, tak sem jen ted zvědavá... Kojím jen 1x denně, sme už více na UM.

slundo
2. zář 2012

Tak už asi pomalu začít můžeš, určitě začínej jednosložkovou zeleninou, jednou až dvěma lžičkama a postupně přidávej. Taky se doporučuje tak 4 dny mít to samé, aby se rozpoznala případná alergická reakce 🙂 Jinak pokud netrpí na prdíky, může pak brokolici, špenát , dýni, pastiňák, brambory .... ale postupně a pak až to budeš mít vše ověřené, tak to můžeš kombinovat. S masem bych klidně ještě měsíc počkala, jen přeci je ještě malý 🙂 Jo a jestli budeš dávat mrkvičku, tak počítej se zácpou, ona ta mrkev staví , tak mu dávej hodně pít 🙂 Tak ať mr'nouskovi chutná 🙂

veri25
2. zář 2012

my začali podle doktora od pátého měsíce, mrkví mixovanou, poté přidávat vždycky jen jeden druh zeleniny, ale já bych počkala až jak mi poradí doktor, ale určitě mrkvičkou nic nezkazíš, ale podle mě není kam spěchat 😀

haniccka
autor
3. zář 2012

@slundo a to jen uvařím do měkka mrkev a pak rozmixuju?Nebo se to dělá nějako speciálně?

slundo
3. zář 2012

jj ....umýt, oškrabat, uvařit ( pro začátek v kojenecké vodě a pak si zjisti jakou máte u vás doma v kohoutku, třeba je ok) no a s troškou tý vody to rozmixovat, ničím nedochucovat a je to 🙂 Ona to zas taková věda není, ale člověk najednou přemýšlí úplně nad vším když je to pro miminko 🙂 A hodně maminek ze začátku kupuje skleničky, protož Ti v lednici vydrží 2 dny otevřené a když zatím sní jn pár lžiček ....

haniccka
autor
3. zář 2012

@slundo máme doma svou vlastní vodu 🙂 a je super 🙂 jinak ja se raději ptám maminek odborníku 🙂) koupila jsem pár skleniček ale to jen že jsem byla na nákupu ale máme vlastní mrkvičku i jablíčka tak jsem ráda, že to nemusím kupovat 🙂

missymici
4. zář 2012

mi jsme zacinali s mrkvi od ukonceneho 4.mes.,...myslim,ze klido muzes zacit 😉 ´Varila jsem v koj,vode do mekka a pak jsem to mixla...a trochu zredila bud koj.vodou .Ja klukovi prvni predsnidavky kupovala a pak jsem mela trochu problem par tydnu,ze odmital domaci....Ale zvladli jsme to,...

haniccka
autor
6. zář 2012

@missymici Já začla dělat domácí,tak mu je prubnu dát třeba si zvykne na domácí a nebude chtít kupované 🙂) to by se mi líbilo ...jinak mrkvička chutnala a jaaak 🙂

missymici
6. zář 2012

@haniccka Šikulky,... 😉

jennyska
6. zář 2012

@haniccka Ahoj 🙂 tuto diskuzi už tady párkrát na MK máme, proto tu tvou uzamknu a poprosím tě, obrať se na doporučená témata od @katyxq, které tímto děkuji za pomoc 🙂 Mějte se fajn, J*

werunqa
19. zář 2012

ja davam do te mrkvicky jeste kapku olivoveho oleje-kvuli vitaminum rozpustnym v tucich-A,D,E,K.. 😉