Příkrm, který nemá ve složení škrobovou moučku

lisanda
9. říj 2009

Ahoj maminky mám na Vás dotaz většina příkrmů na které jsem se dívala obsahuje škrobovou moučku. Hami má např jen 60% zeleniny nebo ovoce a zbytek moučka. Je nějaká značka která ji v příkrmech nemá? Ani se nedivím že pak domácí papkání děti nechtějí.Řeším to už teď protože je malá na UM a asi začneme brzo přikrmovat. Na jedné diskuzi jsem četla že alespoň do konce 6 měs bio výrobky - ale ta moučka ? 😠

mirocka2000
9. říj 2009

A co sposobuje ta mucka?moj presne odmieta moje varene a chce iba kupovane....ale teray sa to už lepsi s tým vareným

beruska2x
9. říj 2009

no, ona moucka skoliva jako takova neni akorat ze deti zaplacne aby nemeli hlad ale nema zadnou vyzivovou hodnotu - zadne vitaminy, atd...

myslim ze je to asi ve veśech prikrmech, jen je otazka kolik %, proste to tim nastavuji.. kseft je kseft 😝

beruska2x
9. říj 2009

jeste - me rikala Dr ze se muze zahustovat od 8m jidlo detem i moukou, jako omacka ale ja to nedelam nicim doted, proste to neni potreba, myslim ze to ma smysl kdyz deti nepribiraji, jsou podvizivene a je nedostatek jidla ale jinak v tom nic dobreho nevidim ☹

soanpe
9. říj 2009

lisanda
k přikrmování dětí na UM: nespěchej s tím.já mám holku taky od nar na UM a první příkrm měla až 2týdny před 6.m
já holce dávám jak domácí,tak kupované a zahuštuju jí rýžovými vločkami příp.kukuř. moukou, ale jen ve vyjímečných příp.
je teda pravda, že kupované dávám humany, alnatury a nestlé naturnes(u nás asi neprodejné) sem tam hipp

zlatouch
9. říj 2009

neverim, ze by prikrm obsahoval 40% skrobu, do bude tak v jednotkach procent, tech 40 bych videla spis na vodu. Pridava se kvuli konzistenci, az budes prikrmovat, poznas, ze kupovane jidlo ma lepsi texturu, nektere jsou takove pudinkovate treba. Domaci bez skrobu proste takovy neni, je to spis takovy nevzhledny kydanec, casto se z nej oddeluje voda, ale jde jen o estetiku, na vyzivovou hodnotu to nema vliv, fakt ho tam je malo 😉

llllucka
9. říj 2009

Tak jsem se schválně mrkla na složení příkrmů,co doma mám a ve všechn to není a když už,tak je to tam napsáno bez gramáže,tzn. že je tam toho tak málo,že se to na gramy ani neuvádí.Zajímalo by mě,jak jste přišly na těch 40%.A v ovoci to není vůbec.