Příkrm vykadí bez změny formy

liska01
24. srp 2015

Ahoj, před 14 dny, jsem začala lehce s příkrmy. První týden to bylo vždy jen pár lžiček, polyká pěkně a zatím jí chutnalo. Další týden už jsem začala zvyšovat objem jídla, teď sní tak kolem 100g, ale pořád mi ten příkrm vykadí v úplně stejné formě v jaké jsem ho do ní dostala. Mrkev vypadá a voní jako mrkev atd...
Navíc teď poslední 3 dny, když vykadí příkrm, tak je to ok, zbytek dne kadí hodně řídkou stolici, v podstatě jen žlutou vodu. Volala jsem doktorce a prý to netráví, protože to hned polyká, ani to nepožmoulá, což je fakt, jak jí dám lžičku, tak slyším polk a už otvírá pusu, že chce další, když zpomaluju a říkám, jí, že nikam nespěcháme, tak se začne hrozně rozčilovat, že chce další lžičku... No, doktorka mi řekla, že jí mám teď aspoň dva dny dát jen rýži a pak se vrátit k zelenině. Kdy vám začalo mimčo trávit příkrm??? Sní mi samotnou rýži? Navíc včera přes den otvírala pusinku na prázdno jak kapr a dva dny si přejíždí jazykem po spodní dásni, tak mám podezření na zuby, tak jestli ten průjem není z toho...

lauranosi
24. srp 2015

Mrkev mi netrávili hooooodně dlouho. Dělá jí to i jiná zelenina? Tak prostě na to žaludek ještě není připravený, no...

zuzka3112
24. srp 2015

Me zacal travit hned..ale mrkev proste samotnou nesnese, to je odpor nejvetsiho kalibru 🙂 🙂

liska01
autor
24. srp 2015

@lauranosi Zkoušela jsem ještě, dýni, cuketu, brambor, všechno nyšlo neztrávené.

liska01
autor
24. srp 2015

@zuzka3112 Tak mrkev ta jí chutná hodně. 😀

zuzka3112
24. srp 2015

@liska01 to se mate, po ix pokusech jsem mrkev vzdala.. Ale jinak sni vse ostatni..

liska01
autor
24. srp 2015

@zuzka3112 Jen to trávení má nějaké divné, Už jí bude půl roku a já pořád skoro nic nemůžu jíst, jinak má hned zaražené prdy. ☹ Jsem i na bezmléčné ditě, protože to jí nedělá vůbec dobře, celé 4 měsíce mi den co den proječela, měla ukrutné koliky. Dávala jsem jí Biogaiu teď má laktobacily od Swissu, prostě pořád je to na prd, bohužel do slova...

lajla
24. srp 2015

@liska01 zkus ještě vysadit lepek a bacha mliko bývá někdy i tam kde bys to nečekala...takze pořádně číst etikety

liska01
autor
24. srp 2015

@lajla já vím, mléko je opravdu skoro ve všem. ☹
bez lepku jsem zkoušela a to bylo bez efektu. Ono to teď už není tak hrozné, jen má to trávení celé nějaké takové pitomé... Ale předevčírem jsem si dala symbolické množství květáku v jídle a zase prděla až hrůza... To kdybych jí dala květák jako příkrm, tak si roztrhne prdelku... ☹

speratovalucie
24. srp 2015

Mě to malá začíná vše pořádně trávit asi teprve měsíc. Na příkrmech jsme od uk.4 měsíce a teď jí bude 7 měsíců. Však se říká, že než se trávení pořádně nastartuje a tělo zjistí, co s tím jídlem má dělat, tak že co leze horem, leze i dolem 🙂

ceitryn
24. srp 2015

Nevím jestli to pomůže, ale moje děti 2,5 a 1,5 v podstatě vykadí co sní do teď. Po víkendu u babičky a následném vykakání můžu naprosto přesně říct co jedli. Nejčastěji je to opravdu zelenina. Mě doktorka řekla, že pokud přibývají na váze a nehubnou tak je to v pořádku. Mladší dcera měla taky poři zavádění příkrmů nějaký čas řidší stoličku, pak se to samo srovnalo. Taky sem jí dávala laktobacílky. Jinak moje dcera měla přesně ty samé problémy s trávením jaké popisujete. Už jsme byli s manželem zoufalí, měla jídlo bez lepku, laktozy s nižším obsahem cukru atd. Zkoušeli jsme možné i nemožné, prdy jí budily ještě v roce a bylo úplně jedno co za kapičky jí dám nebo nedám. Časem se to začalo samo srovnávat a teď bych řekla , že je to mnohem lepší. Jo a doteď mám průjmy při růstu zubů (ještě 4 chybí).

liska01
autor
24. srp 2015

@ceitryn Já už se tak nějak pomalu smiřuji s tím, že máme doma nafukovací balonek, ale mrzí mě to, hlavně už bych se fakt najedla normálně, dala bych si něco mléčného. nemůžu jíst ani čerstvé ovoce, to všechno jí vadí, když sním čerstvé rajče, tak má průjem, prostě toho mraky nemůžu a pomalu ale jistě mi z toho začíná hrabat. Kojit chci, ale někdy už bych se na to nejraději vykašlala, jen si prostě nemyslím, že by umělé mléko něco vyřešilo, byla by určitě nadmutá i z něj... A když fakt striktně dodržuji dietu a omezení, tak je to dobré a mateřské mléko je prostě důležité, tak musím držet a modlit se ať to nemá i jednoho dne druhé dítě! 🙂

ceitryn
24. srp 2015

@liska01 Já neříkám že UM něco vyřeší. Jen jsem psala, že jsem s dcerou zažívala něco obdobného a že to prostě přešlo a tím pádem si myslím, že se to časem zlepší i u Vás. U staršího kluka jsem tohle nezažila. 😉

lajla
24. srp 2015

@liska01 a jak moc se malá hýbe? Víš co...mi ta druhá trpěla na prdiky do roka... Málo se hybala...a pravda UM nic nevyřeší... Bylo by to myslím ještě horší...
Zkoušela dr udělat krevni testy a vyter že zadečku?

lajla
24. srp 2015

Jinak ano průjem může být že zubů...první mi prujmovala nepřetržitě☹

liska01
autor
24. srp 2015

@ceitryn Já si jen tak vylila srdce. 😀

liska01
autor
24. srp 2015

@lajla Hýbe se hodně, válí sudy, nohy má pořád nahoře. 🙂 Výtěr zadečku dělali ve 4 měsících a byl ok, jen mi bylo řečeno, že má málo těch dobrých bakterií, ale to už byla měsíc na probiotikách....

lajla
24. srp 2015

@liska01 ono vseho moc škodí...a ty prob bere furt? Ony se mají brát jen velmi krátkodobě...hlavně při atb...vůbec ne dlouho ale to ti žádný dr neřekne...takže jestli není jak se říká pes zakopány tady...

lauranosi
24. srp 2015

@lajla naše dětská lékařka naopak na problémy s trávením nasadila dlouhodobou probiotickou kúru, prý méně než měsíc nemá smysl, pokud mají být výsledky. A je fakt, že nám to svým způsobem pomohlo, ale muselo to být současně s nalezením a vyloučením potravin, které problémy způsobily. ;)

lajla
24. srp 2015

@lauranosi já bych to svedla na ty potraviny🙂 ale jasné každý věří něčemu a někomu jinemu

liska01
autor
26. srp 2015

Tak rýže z ní vylezla taky beze změny formy, už má příkrmy 3 týden a poznám, že se pokadila, protože to i voní jako to jídlo, vždycky zavoní mrkev... Dneska jsem jí zkusila dát celou dávku dýně s bramborem a pochutnávala si, ale dostala jí v 13.30 a už v 17h z ní lezla ven. Do večera jsem měli venku dýni celkem 5x. Volala jsem známému pediatrovi a mám ubrat, mám jí dávat jen trochu zeleniny do mléka, že je prostě choulostivá. Když dokadí tu zeleninu, tak z ní jde jen žlutá voda... 😖
Hlavně jak to netráví, ale nedá si kvůli zapláclému žaludku celou dávku mléka, tak je večer hrozně hladová. ☹

lu777
26. srp 2015

@liska01 s tímhle konkrétně zkušenost nemám, ale mám zkušenost s velmi mizerným trávením a hrozným nadýmáním u obou dětí...
u staršího do roka... a to neustále ublinkával a to pak už i za chůze, do asi 15 měsíců 😝
později dr. zjistil náhodou u jedné prohlídky rozestup břišních svalů...
probiotika jsem dávala dlouhodobě... a taky Sab Simplex...
po příkrmech neskutečně plakal když tam bylo cokoli nadýmavého.... já to věděla tak jsem na to dávala pozor... jednou řev asi tři hodiny, já už úplně vyřízená co se proboha stalo... měl ten den po nějaké době skleničku a tam bylo 0.5 % kukuřice! 🙄

ale neboj, určitě z toho vyroste, u nás od 2,5 roku naprosto bez potíží, do té doby se to zlepšovalo s věkem, ale malý nemohl třeba papriku, neoloupané jablko atd....
u mladší tak ta zas měla perličku že se jí spustila laktozová intolerance, v krvi nic, ale reagovala na vše, i na to co mi dr. doporučoval, takže jsem si všechno našla sama a dávala 100 % bez laktózy, po půl roce se krásně srovnala... po dalším 1,5 roce jí muž omylem koupil zmrzlinu a nic se nestalo a oproti všem předpokladům z gastro poradny z toho vyrostla 🙂

prostě možné je cokoliv, řiď se svým instinktem... s příkrmy moc nepospíchej... dobrá je jáhlová kaše z DM drogerie např. lehce se tráví.... a jíst se musí naučit pomaleji, o tom žádná, jak ji to naučit, to těžko radit... možná až jí porostou zoubky tak ať žmoulá něco... např. jak jsou takové ty síťky na ovoce, tak to by pak mohla, zabaví ji to a to rychle nedá 😉

rozhodně bych dávala toho příkrmu míň a moc bych neexperimentovala.... nenech se zviklat okolím, mně pomohlo jet podle svého instinktu opravdu 😉

lu777
26. srp 2015

@lajla já dávala dětem oběma probiotika dlouhodobě a pomohlo jim to moc 😉
samozřejmě jsme i omezili nebo vyloučili určité potraviny, ale samo o sobě jim to až tak nepomohlo...

hlavně jsem teda taky mixovala déle, i když hezky kousali... prostě se to lépe tráví, když to je pomixované...

a probiotika jsem dávala i kvůli opakovaným zánětům ucha... ptala jsem se na to i kvůli své imunitě a na imunologii mi řekli, že není důvod probiotika déle nedávat, pokud to člověku dělá dobře, tak naopak - určitě je to mohem přínosnější než když někdo třeba bere (chemické) multivitamíny .... takže já bych se toho nebála, co se může stát?

olusenka
26. srp 2015

dcera i syn min. na roce, spíš ještě mnohem déle kadili jídlo prakticky ve stejné formě, jako ho snědli. Taky mi dělalo starosti, že to nějak netráví. Laktobacily dostávali oba. nevím, jestli to má na to vliv. Pak se to časem upravilo samo. byli a jsou sice hubenější, ale dr. jim dělal nějaké testy na lepek apod., bylo to negativní, tak jsem to pak řešit přestala.

liska01
autor
27. srp 2015

@olusenka Díky za odpověď, já si taky říkám, že prostě musím být trpělivá, ale připadá mi šílené, jak to z ní leze. Pořád, dávám látkové pleny, tak nedělám nic jiného než že přebaluji a peru. Dala jsme jí ze zoufaství jednorázovku a po té měla zadek jak pavián... 😠
Prostě začnu dávat klidn jen po dvou lžičkách. Jen je mi jí líto, že jí to jídlo tak baví a chce ho... nedá se nic dělat, když jsem jí dala celou dávku příkrmu, tak do večera byl venku a byla pak pěkně hladová. Taky už jí nestačí frekvence kojení, tak jsem se na ty příkrmy těšila.
No nic, vždycky když už jsem unavená,tak si pakuji, že jí to jednou pustí!!! 😀 Že to není na dosmrti...

liska01
autor
27. srp 2015

@lu777 Uf, asi budem mít něco podobného. Já musím být na bezmléčné dietě, když si dám něco mléčného, tak má hned koliku a to to vlstně má přefiltrované přeze mne...

lu777
27. srp 2015

@liska01 jj, u nás byly bolesti pořád, já jsem nakonec byla už ráda, když mi definitivně došlo mléko kolem půlroku (celou dobu to byl boj, nepomohly ani homeopatika a x dalších věcí), protože jsem musela mít hodně striktní dietu...
prostě vydrž, některým dětem se ta střeva rozjíždějí delší dobu....
mně se hodně pak osvědčilo omezit nebo vyloučit mléko, cukr a bílou mouku... hodně jsem dávala jáhlovou instantní kaši mixovanou s ovocem.... sladké brambory... dýni apod...
kousky jsem musela zavádět ne podle toho kolik měly děti zubů ale jak to trávily....
probiotika jsem kupovala neustále a každou chvíli byla nějaká odlehčovací dieta, někdy stačilo dát neoloupané jablko třeba i v roce a půl a byl průšvih... totéž banán, hodně je to stavělo, takže tak půlku a dost...

prostě na ni nepospíchej, ona se tam dopracuje 😉 dávej fakt jen pár lžiček, za dva tři měsíce uvidíš určitě pokrok, rozhodně ale pouč babičky, že nesmí dítěti naplácat kdeco... ono stačí se přejíst a slabší žaludek je pak rozhozený... takže žádné kupované cukrovinky a párky apod. není dobrý nápad... já dělala doma skoro všechno, co jsem nemohla třeba na cestách tak jsem kupovala kvalitní skleničky... vše jsme ale vozili s sebou, neexistovalo moc do roka, roka a půl někde jen tak něco koupit... u mladší do tří let vlastně...
ale oba z toho vyrostli 🙂 dneska jsou krásný a hubení nebyli nikdy ani jeden, jen prostě jim to netrávilo...

lajla
27. srp 2015

@lu777 jo to já nevím co se může stát...ale doktorum už nevěřím ani nos mezi očima...nebudu rozepisovat mám 4 děti bylo by to na dlouho...ale poslední perla moje 7 léta už byla objednána na vytrhnuti nosní madle...vpacene bubínky tekutina nedoslychavost madle tlačila hodně...vzala jsem to do svých rukou furt do ní chtěli cpat nějakou chemii...ope zrušila a po dvou měsících na KO byla naprosto v pořádku...chodili se na ní dívat a vyzvidali jak se nám to podařilo!!! A podařilo bez jednoho jediného chem léků...
Všeho moc škodí ať je to něco jakkoliv prospěšného...i zdravé věci škodí ve velké míře...
Od té doby co se ridime určitou knihou a vše konzultujeme s její autorkou musím zatukat mám zdravé děti!!!... Ale to bylo tak trochu z jiného soudku... Každý si to řídí sám!!!