Příkrmy a bolení bříška. Poradíte?

miarosa
28. zář 2010

Chci se zeptat, náš chlapeček se většinou v noci budí s bolením bříška a strašně tlačí.
Jeho jídelníček:
ráno - mlíčko
svačina - ovoce a pití
oběd - zelenina s masem nebo bez masa a pití
svačina - mlíčko
večeře - kašička
A nevím, zda to dělá kašička nebo zelenina, a zeleninu kupuju nebo vařím, ale strašně řídkou jak polívku. Od malička trpěl na koliky a tak večer do kašičky přidávám sab simplex, který nám pomáhal, ale teď je to málo.
Myslíte, že dostává za den ještě dost mlíčka a mám zeleninu raději vařit nebo kupovat?
Děkuju předem za odpovědi 🙂

ivika18
28. zář 2010

@miarosa zkusila bych probiotika, my dáváme lactobacilky od Swissu a hodně nám pomohly, i při atb neměl malej skoro vůbec problémy 😉

romana29
29. zář 2010

miaroso bohužel jsem měla to samé - malý od narození trpěl, skončilo to kolem dvou roků - pak už to samozřejmě nebylo tak často, ale i tak se někdy v noci vzbudil s křikem a musela jsem mu masírovat bříško 😒
Teď už je to absolutně bez problémů

ladybugie
29. zář 2010

u nás to bylo to samé. Malá od narození trpěla na koliky a navíc je refluxová, takže po každém jídle strašně blinká. Když jí dám k večeři jen mlíčko, tak spinká jak andílek. Když dostane kaši, tak se celou noc vrtí, pobrekává a budí. Ta kaše ji prostě tlačí. Dle informací našeho pediatra by dítě kaši mělo dostat tak hodinu a půl před spaním. V praxi by to asi bylo tak, že bych naší Any v šest odpo dala kaši, v půl osmé mlíko a v osm šup do peřin. Nedokážu si ale představit, že by jí to stačilo. My jsme kaše tedy vypustili úplně. A sab simplex míchám snad do všeho. Jo a zkoušeli jsme probiotika BIFIFORM a paráda. Koliky byly pryč. 😉

mamkanec
29. zář 2010

u nás kaše na noc taky dělala ze začátku problémy, teda taková ta sušená co se rozdělává ve vodě, tak jsme začli kupovat takové ty krabičky s hotovou kaší, zasytí stejně ale je tekutější a líp stravitelnější pro bříško

kjajule
29. zář 2010

Nam kašička dělala ze začátku taky problém s bolením bříška a jinak s tou zeleninou v kupované zelenině je víc dusitanu nebo dusičnanu ted nevím a víc nadýmá zkus kupovat skleničky ty jsou více kontrolované a množství tehle látek je tam menší...z mojí zkušenosti jsme skoro do roka jedly spíše skleničky a bříško nás boleleo méně 😉

rennca
29. zář 2010

ahoj.. já už také dávám večer kašičku. A dáveme ji tak kolem 18h. Pak kolem 19h jdeme koupat a než jde do postýlky tak ho dokojím. Zatím musím zaťukat že jsem v noci bez větších prdíků které by nás budily. A co jsem se jich dříve natrápily. Dávala jsem Baby Clam. Možná právě tomu pomáhá ta hodinka před spaním.