Příkrmy a neklidný spánek. Souvisí spolu?

jitrulka
9. únor 2009

Ahojte holčiny, je tu už hodně témat o nespaní dětí, ale chtěla jsem to trochu sjednotit. Už je to 4. den co začínám se zeleninovými příkrmy (kaši ještě nedávám) a přesně od té doby se mi malá častějí budí. Dřív se budila tak 1x-2x, ted tak 6x. Nejdřív jsem to přisuzovala zubům, pač měla i teplotu, ale už je po teplotě, v puse ani náznak a buzení pokračuje. Četla jsem že toto trápilo hodně maminek. Máte některá podobnou zkušenost s příkrmy? A dá se to nějak ovlivnit nebo se to zklidní časem samo?

alishia
9. únor 2009

Je mozne ze ma vetsi hlad, prece jen zelenina neni tak syta jako mlicko, treba ji proste to jedno mlikový zasyceni chybi. Ja vecer malemu prihodila do flasky jednu odmerku kase, aby to mel sytejsi. Jinak nevim cim to muze byt...nas to netrapilo. Malej spal i bez

alishia
9. únor 2009

té odmerky te kase, tak sem ji pak zase na cvhili prestala davat.)

alishia
9. únor 2009

jiank je mozne ze je to proste takove obdobi a za par dni to prejde, my to meli nekolikrat. sem si taky vzdycky myslela ze sou to zuby a do dneska po zubech ani pamatky...asi budem nezzubi🙂

jitrulka
autor
9. únor 2009

máte ještě čas.. ale, taky si říkám, že to jejich "zlobení" by už mělo alespoň nějaký důvod 😠

stvura
9. únor 2009

No ja mam opacnu skusenost, odkedy davam zeleninu na obed /samozrejme este ho stale kojim/, na vecer sem-tam zlupne drobec este ovocnu vyzivku mi spi pekne.
Predtym sa mi budil aj 5-6x za noc, teraz je to naozaj len 2-3x, co si velmi chvalim /i ked moje prsia nie, lebo mi zacalo tiect mlieko a budem zrejme musiet v noci zacat odsavat/.
Inac ked bude dieta jest na noc kasu, moze ale nemusi spat lepsie, fakt to nezalezi od jedla...

jitrulka
autor
9. únor 2009

chtěla jsem s kaší začít až od toho půl roku, pač když už se začně, asi by se němělo přestávat. Ale asi ji zkusím dát. Doufám že to nebude ještě horší 😒

alishia
9. únor 2009

ja sem mu tam dala jen odmerku ryzove kase, na zahusteni.nebylo to absolutne znatm, mela sem tu od nutrilonu. s cistou kasi sme zacali mam pocit kolem konce 5. mesice. Vzdyt vam je pul roku za tyden🙂 to zas nehrot🙂) klidne ji to zkus dat na zkousku a uvidis. Me tada malej kasi po lzickach proste nechce. takze mu delam do dneska do lahve a ridsi a krasne to spapa.)

akejka
9. únor 2009

v období zavádzania príkrmov dieťatko môže reagovať nekľudným spánkom. Je to preňho niečo nové a všetko nové si potom v spánku triedi v hlavičke a budí ho to... 😉 Takže častejšie prebúdzanie je bežné v takomto období...

andyalukasek2008
9. únor 2009

Ahoj holky, souhlasím s Akejkou... S příkrmy už jsme postoupili, jsme od samého začátku na UM ☹, takže snídáme mlíčko, svačíme ovoce, obědváme zeleninku s masem, svačíme jogurtík (s tím jsme teď začali) a večeříme kaši... Je pravda, že vynechaná mlíčka prckovi vždy chybí - nechápu to 🙂 a dohání je v noci, kdy se k budí po 3.hod na jedno mlíčko a pak usne... Jinak spinkal celou noc... Ale je pravda, že tak spinkal od 4.měs a dost tomu asi pomohly i kaše navečer... Je velký hladovec a je veliký, tak je lepší mu dát kaši večer a mléko až k ránu, než 2 mléka za noc... 🙂

alishia
9. únor 2009

andylukase2008: naprosty souhlas. Nez dite cpat nekolikrat za noc mlekem je lepsi mu dat vacer kasi a ucit ho tim spat celou noc.

andyalukasek2008
9. únor 2009

alishia: Přesně 🙂...