Příkrmy a od kdy jsou? Od 4. nebo 5. měsíce?

magika
24. lis 2007

Mám dotaz...
Doted jsem žila v domění,že pokud je na příkrmu napsáno-Od DOKONČENÉHO 4.měsíce věku dítěte,tak mu jej můžu dát -v mém případě 1.10.-to mu bylo PŘESNĚ 4.měsíce,ale pak jsem se od nutriční terapeutky dozvěděla,že to znamená od 5.měsíce věku dítěte...a ted jsem si to přečetla i na skleničce.V češtině to je napsáno takto:Výživa od Dokončeného 4.měsíce věku dítěte a ve Slovenštině...Od 5.měsíce věku dítěte
Tak jsem z toho jelen 😝

konoupek
24. lis 2007

od ukončeného 4.měsíce je začátek 5.měsíce 😉

zuzik.3
24. lis 2007

Já to chápu tak, že ukončený čtvrtý měsíc je v den kdy má mimčo 4. měsíce.Následující den už má první den měsíce páteho. Takže když je tam česky od ukončeného 4 tak je to vlastě od prvního dne 5, tak jak je to psané slovensky. Je to to samé, kdyby to bylo jinak tak by tam muselo být slovensky napsané od UKONČENÉHO 5. Si myslím teda já a tak mě to řekla i lékárnice protože jsem taky tápala. Vždyť příkrmy se doporučují od půl roku takže se začínají dávat v 6. měsících a kdyby to bylo jinak tak by se museli dávat až v 7 měsících. A mě doktorka řekla že mám začít dávat příští týden, což bude mít malá 6. měsíců neboli ukončený 6. měsíc. Toť můj názor, ovšem zda je správný???

ria80
24. lis 2007

Urcite je spravny.Je to tak,od ukonceneho 4.mesice znamena od zacatku pateho.

navi
24. lis 2007

Tak tohle jsme řešili taky. Nám doktorka tvrdila a stále na tom trvá, že ukončený 4.měsíc je až když je miminku 5 měsícu. Mě to ale pořád logiku nedává, i když mi to vysvětlovala 2x a souhlasím s ostatními, že ukončený 4. měsíc je prostě když má mimi celé 4 měsíce 😎

natalien
24. lis 2007

Ano, ukončený 4.měsíc v první den 5.měsíce 😵

bambulka36
24. lis 2007

Ahoj, taky si myslím, že to znamená, když jsou mimi 4 měsíce, tedy od začátku pátého. My jsme měli minulou neděli přesně 4 měsíce a paní doktorka mi tenhle týden řekla, že už můžu dávat příkrmy.

jana.1
26. lis 2007

už se o tom diskutovalo taky v téhle diskuzi (která je o něčem trochu jiném 😉 ):
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Ukončený 4. (čtvrtý) měsíc = 4 (čtyři) měsíce.

Měsíc má začátek a konec, nějakou dobu trvá. Když se miminko narodí, začíná mu 1. měsíc. Než uplyne celý, uběhne cca 30 dní. Proto, když je mu 1 týden, tak je teprve na začátku 1. měsíce. Naopak když uběhne potřebná doba, je na konci 1. měsíce, což znamená, že má rovný, celý 1 měsíc. Stejné je to i s týdny těhotenství, jak je správně ukazuje koník. 35. tt. znamená, že běží jeden ze 7 dnů tohoto týdne. 34+0 je začátek 35. tt. 34+6 je konec 35. tt. Jako je rok 1980 konec 20. století.
Je to matoucí, protože když člověk mluví, tak řekne od 4. měsíce a myslí tím samozřejmě, že miminku již jsou 4 měsíce a neřeší se nějaký začátek nebo konec. Proto se píše "ukončený", protože 3 měsíce + pár dní (tj. začátek 4. měsíce) by byly na příkrmy opravdu brzo.
No já stejně nechápu rozdíl mezi začátkem podávání příkrmů u MM a UM. Proč se s nimi začíná u UM dříve... U toho MM se začíná postupně v ukončeném 6. měsíci a je to hlavně kvůli zralosti žaludečku atd. (trávicího systému)...
No osobně myslím, že fakt není kam spěchat, pokud dítě hezky roste, ať je na UM nebo MM. To je jedno.., prostě nevím, proč na UM lze začínat dřív.. 😕 😕 😕 😅 😀

jana.1
26. lis 2007

prostě se buď řekne od ukončeného 5. (pátého) měsíce nebo od 5 (pěti) měsíců. Je to stejné. Ony ty doktorky to můžou myslet dobře.. Sice se nevyjadřujou přesně, ale jde jim často hlavně o to, aby tam byla ta pětka.. 😀

makelka
26. lis 2007

souhlasím - konec 4.měsíce je první den 5. 😉

bubli07
27. lis 2007

Co je od ukončeného 4. měsíce, už je tu vysvětleno několikrát a dobře, ale není přeci kam spěchat. My jsme na UM, ale chci začít s příkrmama až po půl roce, jako kdyby byl plně kojen a naše dr. mi to jen schválila. Nač mrňatům zbytečně zatěžovat trávicí systém, když to není potřeba. Něco jiného asi je, když je např. věčně hladové, mlíčko už mu nestačí a nebo prý, když mají hodně výrazný reflux (ublinkávání), tak se prý s přikrmama začíná hodně brzy.

magika
autor
28. lis 2007

Holky díky...... 🙂 ...tak snad už to chápu 😀

jana.1
28. lis 2007

zkrátka od ukončeného 4. měsíce = od 4 měsíců = od začátku 5. měsíce..
ale jinak taky nevím, proč spěchat.. je roztomilé krmit mimi lžičkou, člověk se na to těší jak malej... ale myslím, že pokydaných oblečků si ještě užijem až až.. 😀 a když mimi krásně roste a tloustne, tak mu zřejmě MM/UM stačí. a pokud bříško zatím není úplně zralé, tak bych taky raději počkala do toho půl roku, jak píše bubli. Některá mimča jsou po mlíčku vyloženě buřtíci 😀 myslím, že nějaká vařená mrkev nebo brambora je nevytrhne.. 😅

magika
autor
30. lis 2007

jani...jojo my jsme pěkný buřtíčci 😀 😀 😀