Příkrmy, jak se projevila alergie?

marketa999
29. říj 2017

Ahoj maminky,
jak se u vašich dětí projevila alergie na nějakou potravinu? Začínáme zkoušet, tak ať vím, co můžu čekat...

leki
29. říj 2017

*Mirna nesnasenlivost vyrazkou po telicku nebo hooodne opruzenou prdylkou po kazdem bobku (i kdyz jsem nepouzivala ani jednoraz ani vlhceny ubrousky-malej byl hodne nachylnej prvni pul rok na hodne veci, i kdyz jsem je snedla ja).
*Vylozene alergie se projevila zvracenim hned po jidle (u nas to byla "hypoalergeni" ryze, i kdyz byla jen jako zahustovadlo v ovocnem prikrmu, trvalo mi mesic prijit na to cim to je). Nastesti z toho "vyrostl" 🙂

marketa999
autor
30. říj 2017

@leki a co když se objeví třeba ta vyrážka? Přestat dávat tu určitou potravinu a něčím to třeba namazat?

pucmelinka
30. říj 2017

Malýmu se udělala jen vyrážka na tvářích, takové červené fleky/mapy, měl to po mrkvi a teď po jablku... dle dr. zatím vynechám a zkusím časem znovu...
Jinak to mažu modrou řadou Biodermy

anguly
30. říj 2017

Malýmu se taky po některých potravinách od malinka dělají obrovské červené skvrny na obličeji a občas má i puchýřky okolo pusinky...
Radila jsem se mojí alergoložkou a ta mi říkala, že některé agresivnější potraviny (třebas červená řepa, celer... citrusy, některé druhy jablek) vyrážku mohou způsobit, ale toto prý není alergie jako taková... Prý to většinou samo odezní věkem a takové ty běžnější potraviny (u nás třebas vejce) mu nemám přestat dávat... aby si jeho tělíčko nemyslelo, že je to fuj a má reagovat... Ale mám to pořádně uvařit a popř. podávat po troškách smíchané s něčím, co nevadí...😉

Jo a já mažu jedině Enterosgelem (www.enterosgel.eu)... a po chvilce to zmizí.

mamitom
30. říj 2017

U nás byla alergie na petržel, zkoušeli jsme znova za 3mesice a už se syn neosypal. Vyrážka byla na ručkách a pod kolínkama, ale ne nějaká výrazná.

leki
30. říj 2017

Ja danou potravinu vysadila a zkusila po case znovu. Do roku se zbavil vsech "nesnasenlivosti". Vyrazku jsem vzdy mazala biodermou atoderm, kdyz to mel hodne spatny, tak jsem ho koupala v redenem cernem caji (tim jsem mu omyvala i prdelku, kdyz mel hodne opruzenou), doktorka mi rikala, ze to je nakonec lepsi nez kremy 🙂 jen to dela temer nepratelny fleky na vsem.

binki
5. lis 2017

Mate nekdo dite s atopickym ekzemem? Hledam tipy na to, co davate rocnim a starsim detem. Dceri vysla v testech syrovatka a vejce. Kravske produkty ji nedavam. A sama jsem je omezila o cca 85%.