• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příkrmy - dáváte vždy jen jeden druh zeleninky?

15. července 2013 
Ahoj maminky, potřebuji poradit ohledně příkrmů. Mám 6 měs. syna, asi měsíc už zkoušíme příkrmy. Máme za sebou mrkev, brambor, brokolici, cuketu, dýni. A tak se chci zeptat, když dáváte nový druh zeleninky tak pokaždé samotnou? Jako jen dýni, jen brokolici... Já to tak dělám a příjde mi, že poslední dobou to malej nechce, sní pár lžiček a hotovo! Co všechno mu mám uvařit, aby to byla polívka? Asi si budete myslet, že jsem hloupá, ale je to moje první mimi a jsem z toho mimo :frowning2:
Díky a hezké Vánoce
20. pro 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sinorina já dávám novou zeleninu třeba s bramborem, který už mám odzkoušený. Jinak konzistence dosáhnu přidáním UM.
20. pro 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sinorina já bych už do ozkoušené zeleniny přidala novou, takže pokud s chutí baští mrkev, tak do mrkve novinku :grinning: kombinacím se meze nekladou, jedno s druhým a možností jsou hned desítky..a nově co můžeš hned přidat jsou obilniny bezlepkové rýže, jáhly, pohanka, nebo další zelenina květák, lilek, hodně info je na kojeni.net, tabulky co-kdy zavádět..
20. pro 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sinorina Fantazii se meze nekladou :wink: - teda ne všecky moje výtvory mají úspěch, ale většinou jo. Nový druh dávám většinou jen trošičku samotný, abych viděla, jak jí to chutná, zbytek ve směsi. Můžete začít s masem - krůta, králík, ryby, žloutkem (i bílek můžete otestovat), zavést lepek, batáty, avokádo, pastinák, červenou řepu, petržel. Nezapomínej přidat dostatek tuku (na 100g příkrmu asi tak 1 lžičku vhodného tuku). Zkus experimentovat s konzistencí (řídké, husté - u nás frčí jedině superhutné zapíjené vodou) a strukturou (mixované najemno, nahrubo, jen rozmačkané - u každého druhu může preferovat jinou), taky můžeš zkusit jinou misku a lžičku.
21. pro 2012 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sinorina nový druh podávám s už vyzkoušeným druhem zeleniny. Zezačátku jsem taky nevěděla a podávala jsem jí vždy jen samostatný druh, pak jsem to začala přidávat k vyzkoušenémum přišlo mi to lepší. Cukleta, květák, brokolice, mrkev, brambory, petržel, květák, kedlub, ted jsem zavedla kuřecí a krůtí maso, chystám se na hovězí. Polévku dělám ve stylu zeleninové směsi bez masa a brambory. Maso s bramborem a přidám k tomu třeba mrkev nebo brokolici. KOnzistence se mi podaří odhadnout, pokud je to husté, dám trochu vody, mléko do toho nemíchám. Přidám lžičku olivového oleje.
21. pro 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak trochu využiju diskuze, snad někdo poradí. Od kdy můžu začít dávat rýži, těstoviny, čočku? Musim u těstovin sledovat jestli jsou vaječné nebo bezvaječné?
21. pro 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafeska za mě bezvaječné, stejně v těch vaječných je 1 vejce na x kg mouky...takže je to asi jedno. Od kdy nevím, taky si počkám, až to někdo napíše, a asi začnu kuskusem, protože ty mini kuličky snad půjdou dobře papat. Rýže se může hned od 4.měs, červenou čočku /nenadýmá a je lépe stravitelná/ jsem zkusila teď, v 6,5měs a úspěch :astonished: ...taky využiju diskuzi /i když jich je tu povíc o jídle/, co třeba naklíčené luštěniny? Klíčky obecně, když jsou tak zdravé? Třeba mungo..
21. pro 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dávám novou zeleninku k máslový dýni - ta u nás je TOP1, super jsou batáty - kluci brambory nechtěli a po batátech se můžou utlouct :grinning: jinak veškerou inspiraci a info čerpám od @katyxq která má super zpracovaný články i alba :dizzy_face: tímto jí musím opakovaně poděkovat, protože díky ní se v tom neplácám :sweat_smile:
21. pro 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky,od kdy může miminko v příkrmech kuskus a jáhly?díky :wink:
15. črc 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek