Příkrmy - dáváte vždy jen jeden druh zeleninky?

sinorina
20. pro 2012

Ahoj maminky, potřebuji poradit ohledně příkrmů. Mám 6 měs. syna, asi měsíc už zkoušíme příkrmy. Máme za sebou mrkev, brambor, brokolici, cuketu, dýni. A tak se chci zeptat, když dáváte nový druh zeleninky tak pokaždé samotnou? Jako jen dýni, jen brokolici... Já to tak dělám a příjde mi, že poslední dobou to malej nechce, sní pár lžiček a hotovo! Co všechno mu mám uvařit, aby to byla polívka? Asi si budete myslet, že jsem hloupá, ale je to moje první mimi a jsem z toho mimo ☹
Díky a hezké Vánoce

beta.m
20. pro 2012

@sinorina já dávám novou zeleninu třeba s bramborem, který už mám odzkoušený. Jinak konzistence dosáhnu přidáním UM.

lv
20. pro 2012

@sinorina já bych už do ozkoušené zeleniny přidala novou, takže pokud s chutí baští mrkev, tak do mrkve novinku 😀 kombinacím se meze nekladou, jedno s druhým a možností jsou hned desítky..a nově co můžeš hned přidat jsou obilniny bezlepkové rýže, jáhly, pohanka, nebo další zelenina květák, lilek, hodně info je na kojeni.net, tabulky co-kdy zavádět..

katyxq
20. pro 2012

@sinorina Fantazii se meze nekladou 😉 - teda ne všecky moje výtvory mají úspěch, ale většinou jo. Nový druh dávám většinou jen trošičku samotný, abych viděla, jak jí to chutná, zbytek ve směsi. Můžete začít s masem - krůta, králík, ryby, žloutkem (i bílek můžete otestovat), zavést lepek, batáty, avokádo, pastinák, červenou řepu, petržel. Nezapomínej přidat dostatek tuku (na 100g příkrmu asi tak 1 lžičku vhodného tuku). Zkus experimentovat s konzistencí (řídké, husté - u nás frčí jedině superhutné zapíjené vodou) a strukturou (mixované najemno, nahrubo, jen rozmačkané - u každého druhu může preferovat jinou), taky můžeš zkusit jinou misku a lžičku.

mafeska
21. pro 2012

@sinorina nový druh podávám s už vyzkoušeným druhem zeleniny. Zezačátku jsem taky nevěděla a podávala jsem jí vždy jen samostatný druh, pak jsem to začala přidávat k vyzkoušenémum přišlo mi to lepší. Cukleta, květák, brokolice, mrkev, brambory, petržel, květák, kedlub, ted jsem zavedla kuřecí a krůtí maso, chystám se na hovězí. Polévku dělám ve stylu zeleninové směsi bez masa a brambory. Maso s bramborem a přidám k tomu třeba mrkev nebo brokolici. KOnzistence se mi podaří odhadnout, pokud je to husté, dám trochu vody, mléko do toho nemíchám. Přidám lžičku olivového oleje.

mafeska
21. pro 2012

Tak trochu využiju diskuze, snad někdo poradí. Od kdy můžu začít dávat rýži, těstoviny, čočku? Musim u těstovin sledovat jestli jsou vaječné nebo bezvaječné?

lv
21. pro 2012

@mafeska za mě bezvaječné, stejně v těch vaječných je 1 vejce na x kg mouky...takže je to asi jedno. Od kdy nevím, taky si počkám, až to někdo napíše, a asi začnu kuskusem, protože ty mini kuličky snad půjdou dobře papat. Rýže se může hned od 4.měs, červenou čočku /nenadýmá a je lépe stravitelná/ jsem zkusila teď, v 6,5měs a úspěch 😲 ...taky využiju diskuzi /i když jich je tu povíc o jídle/, co třeba naklíčené luštěniny? Klíčky obecně, když jsou tak zdravé? Třeba mungo..

ivetm
21. pro 2012

já dávám novou zeleninku k máslový dýni - ta u nás je TOP1, super jsou batáty - kluci brambory nechtěli a po batátech se můžou utlouct 😀 jinak veškerou inspiraci a info čerpám od @katyxq která má super zpracovaný články i alba 😵 tímto jí musím opakovaně poděkovat, protože díky ní se v tom neplácám 😅

mirenkam
15. črc 2013

Holky,od kdy může miminko v příkrmech kuskus a jáhly?díky 😉