Příkrmy Hamé versus Hami. V čem je rozdíl?

ia.
26. črc 2009

ahoj holky,
malému často vařím, ale tak 5 - 8x do měsíce dostane skleničku, když někam jedeme, dojde mi zelenina atd. a tak sleduju různé akce atd a nějak mi nejde na rozum rozdíl v cenách Hami (okolo 30kč) a Hamé (cca 20kč), tak by mě zajímalo, netušíte v čem je rozdíl? V kvalitě, obsahu?
Je pravda že Hamé má velmi omezený jídelníček jen na pár jídel, ale třeba mají kuskus s masem a zeleninou, a jinak klasiku, zelenina s kuřetem, krůtou atd....Protože často vařím, tak malému kupuju Hamé a občas Hami nebo Sunarku, pokud jsou v akci za rozumnou cenu.
Jaký je váš názor a postřehy?

shaula
26. črc 2009

Mně Hamé nechutná, připadá mi to takové umělinové. Hami je dobré, takže když dávám skleničku (asi tak často, jako ty), tak jedině Hami nebu Sunárek.

shaula
26. črc 2009

Zapomněla jsem napsat, že i kluci Hamé nejedí tak ochotně jako Hami 🙂 (Hamé sice běžně nekupuju, ale nedávno bylo v akci v Kauflandu za 12,90, tak jsem pár skleniček jako nouzovku koupila, no nekupte to za tu cenu 😀 ).

ia.
autor
26. črc 2009

shaulo, tak mě malý Hamé jí moc rád, ale nemá rád Sunarku, tu už nekupuju. Mě taky ty Hamé přijdou všechny "na jedno brdo", všude je rajský protlak, ale pokud to nemá každý den, tak proč ne. Je fakt že třeba Hami špenát s bramborem a hovězím je luxus, to chutná i mě 😀 ale o to nejde, já jen chci vědět, jestli třeba není nějaký rozdíl v kvalitě a tak, a nebo jestli je to jen o značkách tak jako s UM

sisstin
26. črc 2009

ia.: mně Hamé přijde nic moc 😒 ještě ta maso-zelenina jakž takž, ale je to takové často strašně husté a divně to voní 😕 ovocné malýmu kupuju, ale až asi tak od roka, páč v tom není ovoce, ale jenom dřeně..a je to i slazené, ale malýmu chutnaj...třeba Jablka s medem...ale oni tam maj už od 4.měsíce na tom, takže tím se vůbec nedá řídit 😉 my hodně ze začátku jeli na Hami, ted už spíš na Hippu 😉 +domácí..ale to moc nechce 😝

andy80
26. črc 2009

Hamé je humus, nevím co do toho dávají, ale smrdí to a nechutná to, narozdíl tomu Hami je fakt chutný jídlo, který bych klidně jedla i já.

fim
26. črc 2009

Taky bych řekla, že Hamé nebude kvalitativně tak dobré jako Hami. Navíc zkus si vzpomenout na kvalitu těch úplně prvních příkrmů - Hami daleko před ostatními, jemňoulinké pyré.... a o tom ta značka je.
JInak koukala jsi na složení Hamánka? Snad všude je celer, který se údajně do 1 roka nemá dávat coby alergen. A další a další věci. I když je fakt, že to rajčata taky a jsou snad ve všech značkách. Jenže kdybych tato pravidla dodržovala striktně, tak mám se skleničkama smůlu. A musím se přiznat, že skleničky zatím u nás dost vedou - ne pokaždé jsem dopoledne doma, abych stihla uvařit - ano, pak když se do toho pustím, tak to má na 3 porce, jednu ten den, druhou na druhý a třetí do mrazáku. Ale prostě pokaždé to nevyjde. 😎

sisstin
26. črc 2009

fim: celer je ale i dost v Hami 😝 já tohle neřeším, nemáme alergii v rodině, ani malej není...ale Hipp má pár skleniček pro alergiky, ale je jich docela málo teda 😕 většinou to je králík s něčim, kde není protlak 😝 to Hamé se mi fakt nepozdává, kupuju jen ty ovocné..a až pro větší dítě..a střídám to s čerstvým ovocem a jinýma značkama, kde je opravdu ovoce, ne dřen 😝

fim
26. črc 2009

To jooo, ale až od později, Hamé to má už od 5. měsíce, jestli si to dobře pamatuju. 😠
Hipp jsem měla nejradši tak v tom 6. - 7. měsíci. Kousky v Hami mi ještě nejedl, ale malé skleničky na něj byly prostě malé. Bohužel od Hippu se toho v ochodech moc sehnat nedá, ale naštěstí funguje ten internet. 😀

soanpe
26. črc 2009

Mám ráda Spíš Hami, jsou chutnější.Hamé mi přijde takový umělý. Nejraději mám Humanu a teď od Nestle Naturnes, ale v ČR se zatím neprodává 😠

jitrulka
26. črc 2009

taky kupujeme hami. hlavně se mi líbí jak tam jou stále větší a větší kousky zeleniny, podle věku dítěte. fakt, už pořádný jídlo. toho se u hamé nedočkáš. nevím proč dělajá i 10ti m dětem jídlo na kaši 😒 Ale zas hamé dělají supr ovocné...

soanpe
26. črc 2009

jitrulka, to s tim HAmi máš pravdu.Ty kousky jsou skvělé.jen posledně jsem koupila něco od 6. nebo 7.měs. a musela jsem to zahustit.Bylo to hrozně tekutý a malá mi to nechtěla

lada82
27. črc 2009

nasemu Hamé nikdy nechutnalo...

barbika
27. črc 2009

Tak náš malý taky Hamé nemusí. Za prvý je to namixovaný a bez kousíčků a jak už se tu psalo, divně to smrdí. Za to Hami mu jede. A jak píšeš Soanpe, tak jsme taky narazili na jednu skleničku a byla hodně tekutá, ale přesně, zahustíš a je to fajn.
Takže Hami u nás vede na plný čáře!
Od Sunarku dáváme jenom ovocné přesnídávky (balení po 4 kusech).

charlotte2
27. črc 2009

Ani my Hamé nejíme! A to hned z několika důvod - přijde mi, že smrdí 😖 , mám pocit, že tam dávají nějaké ty nejobyčenější suroviny a nechutná nám 😠 !!! Hami je sice dražší, ale těch skleniček nekupuji moc, snažím se vařit, občas, když někam jedem koupím pár skleniček......a těch 10Kč navíc mě nezabije. Raději si odpustím něco pro sebe, ale malé dopřeji to, co jí chutná a vím, že je kvalitní. Nechci dítě rozmazlovat a kupovat mu samé dobrůtky, ale na jídle šetřit se do budoucna rozhodně nevyplácí, takže u nás je jednička Hami - teda až po maminčině kuchyni - samožřejmě 😀