Příkrmy - jak zařadit maso?

tonicek82
17. zář 2018

Dobry den...od ukonceneho 4.mesice jsem zacala se zeleninovymi prikrmy...na tento tyden se chydtam zaradit do zeleniny maso. Vycetla jsem, ze plna davka k obedu je cca 150 az 200 g...jakmile tedy +/- zbasti toto mnozstvi nebudu jiz nabizet mleko? Mala je jedlik...ted davam tak 60 g a jeste mi pak vypije 210 ml mleka...a to vzapeti...jinak nastane rev...snazim se, aby zeleninku zapila cajem, coz se mi tak nejak dari ... da se rici, ze 1g == prikrmu = 1 ml mleka? A kolik gramu ma snit s v dopoledni a odpoledni svacine? To jsem nikde nevycetla...ale na to ovoce se teprve budu pripravovat...moc dekuji

hezz17
17. zář 2018

Já myslím že když to budeš takhle řešit na gramy tak se brzo zblaznis.

jenny91
17. zář 2018

Naprosto souhlasím s hezz. Zaprvé se z toho zblázníš, zadruhé miminko taky není nějaký automat, takže někdy ti toho sní víc, někdy míň. Aspoň u nás to tak je, takže ho krmím, dokud mě nezastaví (někdy si jen zobne a dost, někdy si dá víc, ale neřeším to).

jajulin
17. zář 2018

@tonicek82 řiď se dítětem a svou intuicí. Jsou děti, které se na plnou dávku dostanou za pár dní a naopak i takové, které ji nesní ani v roce. Já mám sedmiměsíční dítě, s příkrmy jsem začala po 6. měsíci. Kojím a příkrmy ke kojení přidávám, nenahrazuji. Takže malého nakojím a za chvíli v mezičase mu dám příkrm, spořádá celou misku. Po příkrmu a kdykoli během dne nabízím vodu. A jsme spokojeni oba dva. Pokud dítě nemá s jídlem vážný problém, není třeba řešit detaily🙂. A i obava, že když toho hodně spořádá, tak bude tlusté, je lichá. Po zelenině a libovém mase se netloustne 🙂. A mléko je pro půlroční dítě stále úplný základ jídelníčku. Takže se napoj na malou a pozoruj, co a jak jí vyhovuje.

tonicek82
autor
17. zář 2018

Jo ja vim...ale nechci ji zbytecne prejidat. Ona je fakt jedlik. Je na um takze dokud je ve flasce mliko...pije. To same ten prikrm...dokud ji davam otviru pusinu a laduje se. Co jsem vypozorovala...kdyz se asi fakt preji, tak mi pak na hraci decce parkrat ublinkne. Chtela bych tomu predchazet. Je to moje prvni miminko, tak to moc resim, asi nekdy az moc, no...

jajulin
17. zář 2018

Tak jí dej množství, které se ti zdá přiměřené, a pak pozoruj, jestli je spokojená. Neměla by po jídle plakat hlady.

hezz17
17. zář 2018

My začli s příkrmy asi v 5m, kdy se nám sapala po našem jídle. Cca po měsíci jedla k obědu větší porce než teď v roce. K snídani misku kase. Teď ani omylem. Q vždycky jsem ji ještě hodně dokojila. Prostě jednou ii vic, jednou míň. A to ještě až přijdou bolesti zubů, očkování... To nejedla vůbec nic, třeba 3 dny se jen kojila.

wodanka
17. zář 2018

@tonicek82 môj malý je taký istý, dokedy je čo jesť alebo piť ( mliečko) tak si dá. Takže porcie jedla čo mu robím vážia cca 230-250g a ak má mliečko tak vypije 240 ml. Takže u nás to platí, že g=ml

ivuska1986
19. zář 2018

Ahojky, taky mam prvni mimco, takze jsem vazila porce, jakmile mi snedla 150 g a vic, uz jsem nedokojila. Jinak jsem davala do porce 50 g syroveho masa, zbytek zeleninu. Po case to prestanes hrotit a vážit, cca do dvou měsíců😂😇 jinak Ti schvaluji neprecpavani dítěte🤗 svagrova mrne krmila 8x denne prikrmy+mleko a neterince se fakt roztahnul zaludek, v roce mela 13 kilo, PV 2600g a v 15 měsících jeste nechodi a tahat se s ni, je fakt zahul. Bud ráda, ze hezky papka, ale jak pises, vseho s mirou. Ja nekde vycetla, ze obed 250 g a svacinka 150 g. Mrkni na facebookove stranky vaříme zdravě od prvních prikrmu - tam vzdy ziskam hodne rad