Příkrmy, kdy začít?

renda501
26. srp 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat od kdy jste začali přikrmovat? Budou nám příští týden 4. měsíce a doktorka říkala, že už může mít příkrmy. Zatim jen kojim. A když příkrm tak z čerstvé zeleniny nebo ze skleničky? Já jsem pro čerstvou zeleninu, ale zajímají mě i jiné názory. Nemáte tip na nějakou dobrou knihu s recepty pro kojence? Moc děkuji

jipe
15. zář 2016

@kaja2016 sklenička nepraskne

anve77
15. zář 2016

@jipe také bedýnkuji... a doporučuji se poohlédnout po někom v okolí, kdo bedýnkuje a má přísun čerstvé zdravé zeleniny. Mí zákazníčci si libují i v tom, že mají i méně známé druhy zeleniny.Např. Patizon, vodnice, lilek,aj.... Akorát, že malá měla problém přejít ze skleniček na čerstvou zeleninku,byla pro ni moc voňavá, ale za pár dní baštila jak divá 🙂 🙂

kaja2016
15. zář 2016

@anve77 to je super. Kdysi jsem se divala na internetu po bedynkarich z okoli a nasla jsem jen takovety sprostredkovatelske firmy - superdrahe. Nemas tip, jak hledat? Neni nejaky utajeny server?🙂 Jsem z Prahy.

anve77
15. zář 2016

@kaja2016 Jejda tak to nevím... Prodávám bedýnky kolem 300,- o váze 18 kg. Beru od místních farmářů. ( mám to i ve své inzerci ) Jsem z vesničky a máme tady snad všechny potřebné dodavatelé. Okolo Prahy vůůbec netuším. ☹ ☹ Ale je to škoda, že to takto nikdo nenabízí.U nás to drahé není, lidé by ztratili motivaci u farmářů nakupovat.

bekyc
16. zář 2016

@kaja2016 Nepraskne, ještě se mi to nestalo a neměla by prý. 🙂

renda501
autor
17. zář 2016

dávali jste pak později třeba na noc kaši miminku?

fori
17. zář 2016

@renda501 já dávala kaši u prvního asi od 5 měsíce... od hami....stejně v noci nespala 🙂

anve77
17. zář 2016

@fori Taky dávám kašičky od Hami, taky speciální na dobrou noc a nespí taky...tak já už nevím, čím ji spolehlivě zasytit. 😉

jipe
17. zář 2016

@renda501 taky dávám od hami nebo hipp ovesnou na dobrou noc. Že by spal celou noc nehrozí, ale (spíš teda asi náhodou) po zeenině večer to bylo vždy za trest

kaja2016
17. zář 2016

@jipe
@bekyc Diky 🙂

kaja2016
17. zář 2016

@renda501 davam, nebo spis zkousim davat kasi. Mala me usina ruzne, tak nekdy nestihnu a nekdy nemam silu. Davam od hippu prvni kasi, zkousela jsem v lahvicce s vetsim otvorem, ale to zatim moc nejde, lzicka je zatim lepsi. Vic me po tom taky nespi. I kdyz jednou jsem dala kasi v 17 jako k veceri, hnedka usla a spala do pulnoci🙂

anazuzzuzana
17. zář 2016

já jsem kojila přes den kažou hodinu a v noci každé dvě celých šest měsíců... takže jsem se nemohla dočkat půl roku, až začnu dávat příkrmy... říkala jsem, že určitě to půjde jak po másle, když je tak neukojenej a už se viděla, jak si dám třeba na dvě hodinky klídek jen sama pro sebe... malej ale jídlo ještě první dva měsíce totálně bojkotoval a já z toho byla už dost nešťastná (jako že prostě budu kojit non-stop až do smrti)... a pak kolem toho osmého měsíce skoro ze dne na den začal krásně jíst... prostě v tom půl roce ještě nebyl jeho čas... tím chci jen říct, že chápu, že se příkrmů nemůže někdo dočkat, ale začínat příliš brzo nebo to lámat přes koleno, může jen vést k rozčarování...a jako první mi taky začal tak nějak jíst kašičky anebo moje svačinky - hollandia, ovecné vločky, ovoce

kaja2016
17. zář 2016

@anazuzzuzana souhlasim s tebou, ja mam dceru na umele vyzive a doktorka mi rekla, ze je nejake narizeni, ze u tehle deti se ma zacit s prikmy uz ve 4. mesici. A nemuzu rict, ze by se me to osvedcilo. Podle me je to moc brzo. Ted je dceri 5 mesicu a sni par lzicek a ani to spolknout poradne neumi.

anve77
17. zář 2016

@kaja2016 já už dcerku dokrmuju taky od 4 měsíce. Dávám jí zeleninu jen v poledne.Nevím proč mě to napadlo, začala jsem brokolicí ve skleničce,chudinka moje prořvala celé odpoledne.Myslela jsem, že ji to roztrhne.Jsem se proklínala.Potom jsem už byla opatrnější,ale dávám jen místo oběda,aby měla čas to strávit....

jipe
17. zář 2016

@kaja2016 ono záleží na dítěti, malý zvládal lžičku vpodstatě hned (4m a 1t), ale nesmělo to být moc husté, to ho nadavovalo. Začala jsem dýní, ale nej byla pak cuketa a červená řepa

mialagia
17. zář 2016

@renda501 dávám občas hipp první kaše (rýžová..) na rozdíl od jiných v ní není palmový olej tak na to pozor jinak skoro ve všech je..ztm jsem teda neobjevila další bez toho svinstva..nicméně spinká nám kaše ne kaše..celou noc..občas se 1x vzbudí na kojo nebo vodu..😉

kaja2016
18. zář 2016

@mialagia ja jsm taky zacinala hippem, prave kvuli kvalite. Ale jak me ji dcerka malo, tak to nestiham spotrebovat do tech 24 hodin. U hami je to treba 48. A hlavne ji ten hipp moc nechutna, ale tak to je tim, ze to je proste zdravejsi...vcera jsem zkousela hami a snedla uz pulku sklenicky.

fori
18. zář 2016

@anve77 ono to nebude tím že by měli hlad..proste se deti v noci budí...naší holce jsou 4 roky v budí se do ted nekdy i 2x v noci...ale už nejí.... 🙂 ale vzbudí se...

anve77
18. zář 2016

@fori Právě, že mě připadá, že se hlady budí.Můžu se rozkrájet, abych ji utišila, ale jak ji dám flašku, nacucne a začne hltat jak zběsilá. Marně přemýšlím, čím jsem sytila prvo- druho rozenou. Vařila jsem ji rýžový odvar, vločkový odvar, kupované kaše a nic.

mialagia
18. zář 2016

@kaja2016 počkej jako myslíš skleničky hipp ne?ty já dávám různý hipp,hami a pak z DM bio..ale kaši hipp tu si vždy udělám akorát množství co spapá vždy čerstvou..

Jo a včera jsem zrovna po delší době dala kašičku večer a stejně se v noci 2x vzbudila, takže u nás nefunguje na lepší spaní..
Možná třeba klasická krupicová by zasytila víc, ale tu ztm nedáváme..😉

kaja2016
18. zář 2016

@mialagia me kasi neji, uz jsem to vzdala. 🙂 jinak jo, hipp sklenicky jsou jen 24h.

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz