Příkrmy. Má po nich strašně tuhou stolici

bebe7
10. lis 2009

Zdravím
Začali jsme teda po poradě s dr s příkrmy. Všechno je v pořádku malý pěkně papá, ale máme problém s kakáním. Trpěli jsme hodně na bříško a zkoušeli všechno možné nakonec pomohla jen hadička a teď, když už papá i něco jiného má stolici strašně tuhou. Nevíte někdo jaká má být správná stolice při příkrmech? My ji máme takovou zelenou, tuhou. Nemám s tím zkušenosti tak mám strach jestli náhodou není něco špatné.
Díky 🙂

aponchie
10. lis 2009

taky mame problem,ale me neprijde ta stolice tuha je v pohode jen ji to dela problem vykakat krouti se natahuje nozky nechce je skrcit no des,ale uz se to malinkato lepsi den ode dne asi to chce zvykat pomaloucku a neprecpavat tim prikrmem a i kdyz kojeni tak jeste par lzicek vody po jidle

bebe7
autor
10. lis 2009

No právě, že u nás je fakt tuha připadá mi to jak králičí bobky když už to mám srovnávat a je i nazelenalá. A čajík po jídle taky dávám 😒

momin
10. lis 2009

bebe7 my sme meli ze zacatku taky bobky.I ted nekdy. Ptala sem se na to doktorky a Rikala at mu do zeleninky pridavam kousek masla. No ja sem zadnou zmenu nepozorovala..ale maly si na to casem zvyknul... Muselo se to proste pretrpet tak jako ty zacatky s bolenim briska. Myslim ze ted uz rourka nepomuze...

bebe7
autor
10. lis 2009

tak naštěstí pomalu to jde i samo. jenže jsem zvědavá až to nepůjde jak to budu řešit ☹

momin
10. lis 2009

To pujde uvidis.... 😉

bebe7
autor
10. lis 2009

no snad to půjde dneska se mi třeba vzbudil o půl 3, kroutil se a plakal no a nakonec to vyšlo až v 9 😖

rimmel
10. lis 2009

my ked sme zacali s prikrmom maly kakal raz tyzdenne..potom po mesiaci dvakrat a teraz uz kaka skoro kazdy den.....bola som aj u dok.a po vypocuti si co papame a kolko pijeme povedal ze je to vsetko v poriadku..pokym babatko pri kakani neplace a stolica nieje tvrda no problemo 🙂

bebe7
autor
10. lis 2009

no uplně tvrdé to není... Dávám mu většinou čerstvé ovoce a zeleninku jen mrkvičku dávám kupovanou a ta mu moc nesedla bolelo ho po ní strašně bříško 😒

aponchie
10. lis 2009

ja si myslim,ze jsetli se ma zacit s prikrmem jak se vsude rika a to mrkvickou spenatem brokolici kvetackem cca tydny neustale tohleto tak zakonite musi mit zacpu to mimco..lepsi by byla asi uz nejaka kombinace ,ale maj akorat spenat brambor jarni zelenina mrkev brambor takze taky nic moc..

svataterezicka
10. lis 2009

Tak my teda co jsme začaly papat tak kakame spis vic 😉 I dvakrat trikrat denne a je tam videt ze papala mrkvicku 🤐

bebe7
autor
10. lis 2009

🙂 no my s mrkvičkou máme problémy víc nás pak bolí bříško. Tak zkoušíme brambory no a uvidíme co dál jinak s ovoce problémy nemáme jablíčka, banánek atd... po tom by to prý mělo jít 😒

aponchie
10. lis 2009

aha vy davate uz i ovoce to ja ne prave .rikala jsem si,ze tak mesic zkouset zeleninku pak maso pak az ovo tak asi blbe

bebe7
autor
10. lis 2009

ne to je každého věc jak začíná a co dává. Ovoce se má dávat jako poslední ale ten můj žroutík nehledí jestli to je zelenina nebo ovoce všechno dlabe 😀 takže proto jsem zařadila to ovoce. Jinak bych to taky tak dělala

aponchie
10. lis 2009

jak nehledi?vsak kdyz mu to nedas nemuze to chtit 😲

bebe7
autor
10. lis 2009

myslím tím, že si nevybírá podle chuti. Je i nazelenalá.šude je psané, že máme začínat zeleninou, aby potom nebyl problém. Jelikož když někdo začíná ovocem dítě si zvykne na sladkou chuť a odmítá zeleninu no a tomu mojemu drobkovi je to jedno. Papá všechno co dostane

sisa31
10. lis 2009

ahoj holky,já jsem měla bohužel takovou strašnou zkušenost,že malý nekakal skoro 3 dny a potom měl tak strašnou stolici,že jsme seděli asi hodinu na nočníku s řevem--hovišo mu trčelo ze zadku a nešlo to ani tam ani zpátky,docela brutal 😨 Zpanikařila jsem a volala doktorovi,který se přijel na prdolu podívat,to už jsme měli to nejhorší za sebou,ale i tak jsem z toho byla ještě pěknou chvíli hotová......doporučení???Dají se koupit šťávičky švestkové,přesnídávky ze švestkama,kompotové šťávy---podávat zředěné,hodně tekutin a prý existuje dětská vláknina,která změkčuje stolici...malej má 10měsíců,tak jsem mu koupila Fructolax kids a dávám jen pár kapek třeba do čaje nebo do kašičky a zatím se nám daří kakat jednou denně a stolice je měkkčí.....ono tu jejich stolici staví všechno--rýžové kašičky je dobré zkusit vyměnit za pšeničné,tak se držme 🙂

bebe7
autor
10. lis 2009

Chudáček ☹ No o těch šťávičkách jsem neslyšela, ale určitě vyzkouším za to nic nedám. A seženu to v normálním obchodě?

momin
10. lis 2009

holky ja mam dotaz ohledne toho piti po jidle... Maly mi hodne ublinkava kdyz mu dam napit po jidle... Vadi kdyz dostane az tak 2 hodky po jidle?

bebe7
autor
10. lis 2009

to vážně netušim, ale myslim s, že pokud má příjem tekutin tak by to vadit nemělo.

sisa31
10. lis 2009

bebe7----tvůj maličký je ještě malej,ale ty šťávičky švestkové jsou od HIPPU a dájí se sehnat v normálním obchodě nebo v lékárně,tam kde mají kašičky a přesnídávky,atd....
momin--po jakým jídle máš na mysli??Jestli je to UM nebo MM nebo polívečka tak nemusíš dávat hned pití a po jídle stačí po troškách,dej trošku a za chvíli zase,atd...hlavní je hlídat počuraný plínky 😉 jojo,někdy je to boj 😔

bebe7
autor
11. lis 2009

tak uvidíme co to s nim udělá. Dnska mě v 5 ráno vzbudili rány jako z děla 😀 malý si vesele prděl, což se u nás nestává tak často a ještě se tomu smál. Jenom jsem slyšela prd a hahaha a zase prd, asi tak 8krat za sebou.

evabelk
11. lis 2009

Taky denně pozoruju, co ta naše malá zase vykakala 🙂 manžel mi řekl, jestli jsem normální takhle se rýpat v plínce, tak jsem mu řekla, že jo 😉 co vím, tak to tak dělá každá mamina. Malá má 7 měsíců, přikrmuju asi měsíc. Taky mi někdy přijde, že stolička je tuhá a malá tlačí a tlačí a pak vypadne jen malý bobek 🙂 i když je kojená a tekutiny se nemusí do 9-10 měsíců, tak já jí už dávám pít, právě kvůli té stoličce. Stejně toho moc nevypije, ale aspoň si zvykne. Dávám tak 3x denně a nejvíc vypije po tom hlavním příkrmu. Můžu říct, že stolička je lepší. Jinak obecně mrkvička má opačný účinek, než ty švestky, takže se používá třeba při průjmech. Tak třeba to některým maminám pomůže- ať dávají méně mrkve.

bebe7
autor
11. lis 2009

To taky znám tomu svojemu zase vyprávím jak se nám malynkej hezky vykakal atd...😀 pak se zarazím a uvědomím si, že asi po celodení práci nebude chtít slyšet zrovna tohle 😅 Jj a co všechno dávate za zeleninku? Ja právě vůbec netuším co mám všechno dát než přejdu na masozeleninové příkrmy aby ta stolička zase nebyla takova tuhá. JInak jsem se chtěla zeptat mám zavařené ty švestky bez cukru jen ve vlastní šťávičce to bych mu mohla taky dát ne???

sisa31
11. lis 2009

bebe7--jestli máš domácí kompotek,tím líp 🙂 ,jen jestli nejsou moc kyselé,když jsou bez cukru,aby se ti neosypal 😖 ,já dávám malýmu i tu dužinu(bez slupky),když jsou měkké,jde to docela dobře oddělat od sebe,to mu rozmačkám a dám jen tak nebo s piškotem a baští a kaká na jedničku 🙂 ,stačí trošku každý den a je v pohodě,myslím, že je to pořád lepší,než dávat nějaké chemické potvory,na to mají jěště dost času.
evabelk----je dobře,že už dáváš tekutiny navíc,tak se holky držte 🙂 ,já taky budu.....

sisa31
11. lis 2009

jo a ohledně těch příkrmů,nejlepší je ze začátku zelenina--mrkev,brambor,květák,brokolice----pozor nadýmá anebo kup hotové--myslím,že HIPP má na obalech napsané dokonce co staví stolici a co změkčuje,....jinak hledej na netu--zadej si do vyhledávače první příkrmy a určitě něco najdeš 🙂

bebe7
autor
11. lis 2009

jéé ja toho našla 😀 všude píšou právě o těch 4řech a pak nic moc dokonce jsem si stáhla i nějáke tabulky. 🙂

bebe7
autor
12. lis 2009

Zkouším teda tu švestkovou šťávičku a taky dávám čajík větrníček tak jsem zvědavá jak to dopadne 😀

sabuse1
13. lis 2009

bebe7: ta švestková šťáva je fakt dobrá, když už ti jí i ovoce tak můžeš i místo šťávy dát švestkovou přesnídávku, stejný účinek mají i meruňky a bacha na banány, ty stavěj.

sisa31
13. lis 2009

bebe7-ta zelenina ale je pořád dokola,musíš to obměňovat,jednou uvařit zeleninku s květákem, pak s brokolicí, pak můžeš zkusit kedluben,pak kousíček zelí-hlávkové,kousek špenátu přidat a všímat si, co mu dělá dobře a co ne.......já jsem někdy koupila příkrm---druhů je moc a pak jsem zase uvařila zeleninu,obměňovat,jednou přidat oříšek másla do polívky taky není žádná hrůza.Je to pořád dokola,ale je dobré využít i trochu fantazie,aby se dítě naučilo jíst všechno.....hlavní je nesolit,nemastit a dochucovat spíš petrželovou naťí,kousek libečku,atd.Ten začátek je opravdu pořád stejný,jeho tělíčko si musí zvyknout na změnu stravy,kvůli zažívání,tak musíme být trpělivé,hodně štěstí---------jo a ty meruňky jsou taky dobré 🙂

zuny
13. lis 2009

my jsme teď týden na příkrmech, mrkev,brambor i trošku brokolice. Nejdřív měl malej hodně tuhou stolici, ale začala jsem mu ty příkrmy dávat do trochy mlíčka a je to sice tužší, ale už se krásně vykaká. My jsme od začátku na Nutrilonu, kojila jsem a dokrmovala, ale teď už měsíc nekojím.