Příkrmy. Mám po nich dávat odříhnout jako po mlíčku?

zoubek
19. pro 2008

Prosím o radu zkušené maminky. Začali jsme s prvními nemléčnými příkrmy. Nevím, zda když už spapá celou skleničku např.mrkvičky (již bez mléka na dokrmení) ho mám dávat stále odříhnout jako po mlíčku? Ještě by mě zajímalo, zda se považuje ta malá sklenička třeba od hami - první lžička, jako celý příkrm místo poledního mléka a již nemusím dávat po spapaní ještě mlíko, nebo je to málo? Děkuji moc za rady.

kijonkova.k
19. pro 2008

zoubek:já odříhnout nedávala,malá si říhla sama,když ležela na bříšku.A co se týče množství,tak my ze začátku dávali 100g zeleniny a malá už více nechtěla a mlíčko taky ne.Takže zatím to stačí,časem toho sní určitě více 🙂

rajka
19. pro 2008

zoubek - nevím, jestli kojíš nebo ne....já (na doporučení mudr) po zelenině malého přikládám - někdy se dokojí někdy ne, nechávám to na něm....a vždycky ho nechám chvíli "vytrávit" takže buď posedí v židličce nebo si ho vezmu na klín nebo ho chvíli nosím a on si většinou odříhne

radka.m.
19. pro 2008

zoubek-děláš to správně,plná porce příkrmů je 150-200ml.po celé této dávce už se nemá dávat um,ani dokojit,protože o to mín pak prcek sní příkrmů a může začít habrovat právě na příkrmech,takže klidně můžeš dát velkou skleničku příkrmů-190ml,když ti to prcek sní a potom už žádné mléko.

zoubek
autor
19. pro 2008

Super. Děkuju moc. Moc mi to pomohlo a ubezpečilo. 🙂 Holky jste hodné.

kate77
21. pro 2008

Ta od Hami sklenička má jen 125g....taky to pořád řeším..to nebude asi celá náhrada za mlíko,kdy mimčo vypije 150 až 200ml....ale taky se do nás víc nevleze..většinou jen půlka..Mudr říkala,že se nedá nic dělat..že aspon něco.takže já někdy dokrmím mlíkem,když se povede celý příkrm 125g,tak pak mlíko později

zoubek
autor
22. pro 2008

kate77: No právě. Mě mudr říkal, aby se nahradilo jedno mlíčko příkrmem, musí sníst tu velkou skleničku. Když spapá jen tu malou, měl by potom dostat půl mlíka. Zkoušela jsem to,ale to mlíko mi pak vyzvracel. (Jinak nekojim) Malej baští po 4 hodinách. Pokud mu dáváš to mléko později, tak v kolik resp.za jak dlouho ti pak baští to další jídlo?