Příkrmy nebo domácí vaření?

brtnice
9. pro 2015

Holky prosím o rady a co si o tom myslíte,mo je holčičla po skleničkách krásně kadí každý den,ale jak jí začnu dávat svojí vařenou zeleninku a masíčko(domácí)malinká má zácpu kadí málo a má stolici hrozně tuhou,dávala jste některá skleničky pořád a jak si pak dítě zvyklo na vařené jídlo(omáčky,polévky,atd.) moc děkuji za vaše názory 🙂

marki133
9. pro 2015

Ahoj. Já vařím malé doma, skleničky nedávám, ale napadlo mě, přidáváš do domácích příkrmů olej? Doporučuje se přidávat 1-2 lžičky jak z důvodu lepší vstřebatelnosti vitamínů, tak se pak miminko i líp vyprázdní.

anyseek
9. pro 2015

U syna jsem davala jen skleničky vubec mi to co jsem uvařila nechtěl jíst ☹ kolem 1.roku jsme začaly pomalu přechazet na (omačky, polevky atd.) a šlo to celkem dobře 😉

sara84
9. pro 2015

Sklenicky davam vyjimecne, me taky vice chutna domaci jidlo, nez hotovky.Mozna ten olej davate?A nebo maslo a zapit trochu cajem-vodickou. Ty kupovane jsou mi prijdou ridsi..

lv
9. pro 2015

Domácí fakt ten olej (máslo, sádlo), lžička na porci, proti zácpě hodně pít, ve skleničkách bývá často i u zeleniny jablko, hrozno (štáva), nebo odvar z ovesných vloček (můžeš je vařit se zeleninou, upravují tuhost stolice), vynechat mrkev (nebo jí dát míň)..

sedmiteckas
9. pro 2015

My to měli různě, tak půl napůl, teď už mi na skleničky prdí, sama si je "vysadila", možná jí přijdou už víc bez chuti, narozdíl od domácí stravy....ale rozdíl ve stolici po domácí vs.koupené jsem nezpozorovala

puresin
9. pro 2015

Obe deti jeli jen sklanickach (jednodussi na pripravu, hned pri ruce, hlidane slozeni) a na bezne jidlo pak presly uplne bez problemu a plynule. 🙂

libidrozdova
9. pro 2015

ahoj, nám pomohl také olej..vlastně ho přidávám klukům do jídla dodnes🙂 mrkni třeba také do této skupiny https://www.modrykonik.cz/group/1942/ - nebo tam už jsi? 🙂

monunkaaa
9. pro 2015

Jak uz tu zaznelo olej nebo maslo.. a ja davam do prikrmu I vodu,mala nechce moc pit,tak se do ni snazim dostat vodu vsemozne..

majkoz
9. pro 2015

Tak za tuk doporučují kokosový olej!;) A říkám si,zda ty příkrmy neděláš moc mrkvový,to bych pak půl dávky mrkve nahradila jablíčkem,bo lžičkou švestkových povidel-nekdo by řekl fuj povidla do masozeleninovýho obídku,ale je to kupodivu dobrý,a švestky jak známo, projímaj úspěšně;)

japona
9. pro 2015

Dokud bylo nutno stravu mixovat, tak jsme jeli na skleničkach. Po zvladnuti kousků temer jen domácí strava (tedy co se masozeleniny tyce. Rozhnahnany cerstvy banán apod. mi přišel lepsi než ve sklenkach). S přechodem žádný problém nebyl, dite sni cokoliv..

lajla
10. pro 2015

Místo masa obiloviny pokud má víc než rok zacni přidávat červenou čočku...maso staví
A jasné olej je důležitý
Koukni na knihu radost ze zdravých deti

evicka844
11. pro 2015

Já jsem kupovala skleničky od Hippu, protože jsou bio, mají kontrolovaný obsah a co se týče stolice, žádný problém, ani s přechodem na normální stravu, dětí jí všechno.
Jinak do těch vařených určitě nějaký olej, i ve skleničkách je přidaný a více vody, aby byl příkrm řidší.

koriandrie
12. pro 2015
Uživatel koriandrie je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od koriandrie.

U nás teď nejvíc frčí příkrmy od Hami a navíc je ted mívají na ageo.cz za super cenu. A jak holky říkají, je to praktické a malá mi hezky pravidelně kaká 🙂