Příkrmy od ukončeného 4. měsíce. Co dávat? S čím začít?

marketcinki
29. dub 2013

Ahoj holky,
máme ukončený 4.měsíc a prý máme začít přikrmovat místo jednoho kojení. Malá si asi drží linii a nechce mi moc přibírat. 😉
Poradíte, co dávat a s čím začínat?
Díky moc 🙂

katyxq
16. zář 2013

@edelin ještě třeba batáty (chutnější je pyré z pečených než z vařených), avokádo (rozmačkané syrové), kukuřice

veronikakim
27. říj 2013

@blondynka400 A to že neexistuje málo vyživné mléko píšou kde?Já jsem důkaz toho,že existuje.Kojila jsem do 2 měsíců,měla mléka až až..Pak najednou jsem kojila i 7hodin a malej mi tak plakal,že až modral..Samozřejmě z hladu,jako matka jsem to poznala..Tak jsem neváhala a odstříkala jsem a světe div se,nastřikala jsem 165 ml pouze předního mléka,a když už jsem si myslela,že se konečně dostanu na mléko zadní,nic..Pár ml a šlus..Takže slabé mléko existuje,protože mému synovi absolutně nestačilo..Takže kde se stala chyba teda,když se dnes tvrdí,že neexistuje? 😢

liska7419
7. dub 2015

@marketcinki
Kojit 2x za noc ve 4 měsících je OK 😉 🙂

liska7419
7. dub 2015

@veronikakim Také jsem měla slabé méko , když jsem měla první mimčo. Kojila jsem jí co 2 hodiny...až do 4. měsíce, Pak jsem dala na noc kaši, mě i malé se ulevilo, ale kojila jsem dál + příkrmy 😎 , máš doktor tehdá stál za starou belu (furt jen kojte, kojte, kojte...že já vůbec nespím mu buď nedocházelo nebo mu bylo fuk!), musela jsem si poradit sama!

pavlusa01
16. dub 2015

Já bych počkala tak do toho půl roka,když je malá plně kojená....To mi příjdou miminka už na ty příkrmy lépe připravené....ale to je na vašem rozhodnuti...Já začala první den jen troškou mrkvička a pak jsem malou dokojila a tak to měla asi tři dny....dávka se pomalu zvyšovala,pak jsem do mrkvičky přidala brambůrky a zase tak tři dny to samé,ale čerstvé 🙂 Pak zase přidala další zeleninku a tak pořád dokola...když se to dělá takhle postupně a pomaleji,tak si miminko na určité potraviny zvykne a i vy poznáte která mu třeby nesedne,nebo by se mohla dostavit nějaká alergie......

liska7419
17. dub 2015

@pavlusa01 Kdybych ještě dál nespala, tak už mi asi vážně hráblo. Ono vydržet nespat 4 měsíce v kuse je už víc jak dost! Takže jsem to rozštípla a po první kaši malá spala 6 hodin a né jen 1,5 hod. Což bylo maximum za noc co spala v kuse.Naštěstí na kaši žádnou alergii neměla, až po měsíci jsem pak začala přidávat ovoce a zeleninu. A jaká už je z ní veliká holka 😀 .

zlajana24
23. dub 2015

mrkev, brambor, brokolice, cuketa, dýně, řepa, hrášek, fenykl, pastiňák.
doporučuje se zkoušet jeden nový druh zeleniny v příkrmu po 3 dny, abyste odhalili případné alergické reakce. 😒 Začíná se vždy jedním druhem zeleniny, teprve po 3-4 dnech se přidá další druh zeleniny. Pokud by dítě některou potravinu nesnášelo, šlo by snáze poznat, o kterou se jednalo.
Až si dítě zvykne na zeleninu (zhruba za 2-4 týdny) je možné do ní přidávat důkladně uvařené a velmi jemně nakrájené či nasekané libové maso, zpočátku asi 20g (1 polévková lžíce.............Stejným způsobem se postupuje i u druhého příkrmu – ovoce. Také se postupně několik dnů zkouší jeden druh. Zpočátku se ovoce loupe a krátce podusí (až na výjimky, kupříkladu banán. Pěkný den. 😎

zuzana1414
8. kvě 2015

Ahojte holky, jsem tu dnes poprve.
Chci se poradit, mam malou holcicku 4mesice a tyden. Uz nekojim, davame Nutrilon 1, krmim tedy 5x denne 180ml. posledni davku jidla ji kolem 20:00 vecer, pak jde spat a kupodivu spinka celou noc az do 6:30. Je jako budicek do prace))) No je to asi 14 dnu, co ji davam mlecnou ryzi na obidek kolem 11 hod a to poprve snedla cca 20ml a pak jsem ji dokrmila jeste 180ml Nutrilonu. Tak jsem se rozhodla navarit polivecky a mrazit do sacku no a ted jsem uvarila polivecku z brokolice, mrkve, petrzele a kruti palicky, rozmixovala ted ji mam uz studenou a chtela bych ji zavarit, poradite mi jak na to?? dekuji Z.