Příkrmy při alergii na bílkovinu kravského mléka

ilema
11. bře 2014

Ahoj holky, je mezi vámi maminka která má prcka alergií na BKM? Já jsem kojila a držela bez mléčnou dietu až do šestého měsíce. Poté mi na gastroenterologii povolili dát si jogurt nebo kousek sýra. Teď řeším příkrmy, protože na začátku při zjištění alergie nám bylo řečeno, že do jednoho roku by má neměla jíst potraviny, které můžou vyvolat alergii, konkrétně se teď jedná o lepek samozřejmě mléko v podobě bílých jogurtů či jiných mléčných výrobků včetně klasické umělé výživy. Ořechy, ryby, soja atd. jsou jasné tabu. Na jogurty v mém jídelníčku malá nijak zvlášť nereagovala a protože jsme se stěhovaly, nemáme zatím nového doktora a místní gastroporadna má plno měsíce dopředu. Kromě kukuřičných křupek nemůžu sehnat nic jen tak na křoupání do ručičky (malá trpí na tĕžké zácpy, takže máme z jídelníčku vyloučený banány i syrové jablíčko, jiné ovoce není tomto období zrovna dvakrát chutné), stejně tak je i omezený výběr bezlepkový nemléčných kaší. Prosím nemáte některá zkušenost se zaváděním lepku do stravy dítěte s alergií, která buď už vymizela nebo je nejspíše na ústupu.

ange_de_la_morte
11. bře 2014

Ahojky doporučuju tenhle článek - na konci článku najdeš odkazy na diskuze a skupiny maminek s podobnými problémy, a rowněž odkazy na alba užiwatelek s alergickými dětmi - najdeš tam přímo postupy zawádění příkrmů i spoustu tipů jak wařit alergikowi 😉 ) omlouwám se za ,w,

https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko/

katyxq
11. bře 2014

@ilema já alergikovi na BKM a sóju zavedla i lepek, ořechy, vejce, ryby, všecko dřǐv než v roce a v pohodě 🙂 ... nemá smysl se vyhýbat těm potravinám, pokud dítěti nevadí, naopak pozdější zavedení zvyšuje riziko vzniku alergie