Příkrmy s Avent kelímky. Kolik stačí, abych už nemusela dokojit?

ellie12
27. lis 2019

Ahoj.

Můžete mi prosím poradit? Pred 2 tydny jsme zacaly se zeleninovymi prikrmy. Mala ji uplne bez problemu. Vlastne uz prvni den prikrmovani snedla asi 7 lzicek mrkvicky. Male varim doma a uskladnuji v Avent kelimcich 180 ml. Vzdy uvarim na 3 dny s tim, ze jednu hned mala sni, druhou dam do lednice a treti do mrazaku a dalsi vecer ji teprve vyndam, aby to mela na treti den. Dnes mi snedla skoro cely tento kelimek dyne. Bylo to asi 150 ml podle rysky na kelimku. Nevite, zda takove mnozstvi uz staci na to, abych malou uz nemusela pote dokojit? Je plne kojena. Zkratka moje otazka zni, jake mnozstvi v Avent kelimku 180 ml staci na to, aby to byl plnohodnotny prikrm a uz se nemusela dopucnout mlekem 🙂 A take dalsi vec. Pani doktorka rikala, ze zatim dokud kojim tak mala nemusi pit zadny cajik ani vodu. Ale kdyz takhle sni tolik jidla a ja ji potom nenakojim tak nebude mit zizen?

Děkuji moc za rady, zkusene maminky.

Gábi

areh
27. lis 2019

Co se týká pití, tak synovi jsem dávala lahvičku s vodou na hraní. Dlouho neuměl pít z lahvičky, tak se to aspoň odstupně naučil. Bylo léto tak se i ochladil.
Jinak, co se kojení týká, tak jsem nekojila hned po jídle, ale chvíli jsem ho nechala a nakojila až třeba za hodinu a půl, když měl zase hlad.

ellie12
autor
27. lis 2019

@areh Děkuji moc za odpověď 🙂

zuzita15
27. lis 2019

@ellie12 zalezi, jak moc jsi “prokojici”. Spravne bys mela po prikrmu vzdy nabidnout prso a nechat na diteti, jestli se napije nebo ne. Ale mraky matek prso nenabizi, jenze prikrm je od slovesa “prikrmovat” a ne “nahrazovat”, tedy prikrmovat ke kojeni. Plna davka je, kdyz ji dite sni a dal nic nechce, kazde dite to ma jinak, pro nektere je dost 150ml, pro nektere 200ml a pro nektere treba 50ml...

ellie12
autor
27. lis 2019

@zuzita15 Tak to zni rozumne. Chci samozrejme aby byla co nejspokojenejsi tak ji to nabidnu a ona si rozhodne 👶🏼😊 Dekuju

cuuza
27. lis 2019

@zuzita15 No, mě se třeba nabízení kojeni po prikrmu neosvědčilo. Jakmile snědl více než 120 ml a mohl se nakojit, tak zeblil jak doga. Takže čím víc jidla, tím pozdeji kojeni, ideálně aspoň půl hodky pauza.... Ale to chce zkusit, jak to sedne....