Příkrmy u jedenáctiměsíčního prcka. Nechci dochucovat

grisgot
5. dub 2008

Ahoj maminky, mám prosbu..Štěpánek mi přestal papat k obědu moje výtvory ☹ Vypadá to, že jde jen o to, že nesolím..neboť když dám skleničku, kde sůl už je, tak nemá problém. A já teď nevím, jak mu tu stravu spestřit a přitom nepoužívat dochucovadla?!? ☹ Už mu bude rok..co všechno už může takhle velký dítko? Já zatím ustrnula u klasické zeleniny a kuřecí, krůtí, občas hovězí..hmm..nic moc, že? Prosím poraďte..

janeses
5. dub 2008

Ahoj grisgot, mám taky 11 měs. holčičku, jen vařím, skleničky občas....malé jsem taky vařila jen zeleninku s masem, brambor, rýže...pořád to stejné....asi jí to přestalo chutnat a taky mi to úplně odmítala ( měsíc zpátky)...nevěděla jsem, co dělat a moje mamka mi poradila, začit vařit omáčky.Ta zelenina s tím masem byla přece jen pořád to samé, jednou s brokolicí, jednou bez, to chuť moc nezmění a Nellinku už to asi přestalo bavit. Zkusila jsem nejprve svíčkovou - z bílého jogurtu, moc jí chutnala a teď vaříme už i rajskou, koprovku, špenát, měla už i zelí (hlavkové s řepou) jsou to moc chutné jídla, bez soli, bez dochucovadel, je to pokaždé jiná chuť, tak zkus třeba taky něco takového a uvidíš... 😵

grisgot
autor
6. dub 2008

Ahoooj, omáčky, to je nápad! Z bílého jogurtu? Janeses moc prosím, napiš mi recept ☹

karot
6. dub 2008

Tak u nás taky začíná být problém.......................vařím příkrmy doma(hovězí s čočkou,vepřové s květákem,filé s kapustou,žloutek se zeleninou+ke každému mrkev,brambor,trochu petržele a pórku)a už do něj nacpu max. půl 200g.skleničky.Je fakt,že nás občas berou zoubky,tak jsem tím argumentovala,ale zdá se mi,že už mu ty moje "blafy" taky lezou krkem. 😀
Janeses....................co dáváš k těm omáčkám?................Těstoviny? 😕

grisgot
autor
6. dub 2008

Karot..u nás se nechytl ani květák, ani žloutek v jakémkoliv podání. Dělám třeba hovězí s mrkví nebo krůtí s fenyklem..to má docela rád..ale né teď..ach jo.. Mohla by jsi mi prosím napsat recept na filé s kapustou a hovězí s čočkou? 😉

sylvar
6. dub 2008

Tak malá začala bojkotovat skleničky před cca měsícem a jí jen sunar, bílou activii, chleba s máslem, banán,mango,jabko, nic jiného.Vpátek jsem jí od sebe dala pečné kuřátko a vepřové masíko a oblizovala se, včera klasickou br.kaši a taktéž, nějak i ty ,,dětské ,,jíst nechce, přitom má zásada nesolit nesladit,ne kravské mléko,ale jak to udělat, když opravdu nic jíst nechce.Ovoce, dříve oblíbené, vůbec(ve skleničkách), zellenina, málokdy 😖

sylvar
6. dub 2008

A domácí, to nepolkne 😔

janeses
6. dub 2008

Holky napíšu Vám nějaké moje recepty, co mi poradila mamka (maminka 4 dětí a zkušená babička) a u nás teda 100% zabraly....
Svíčková: Dohromady uvařím mrkev, trocha petržele, kousky kuřecího nebo hovězího masa, lžíci vloček, vše rozmixuju, na oliv. oleji trošku podusím, nakonec přidám bílý jogurt (jednou jsem neměla a dala jsem sladkou activi a bylo to lepší, tak jak chcete) a 2 odměrky sušeného mlíka (podle hustoty omáčky, pokud je řidká bez vody, pokud ne, tak s vodou). K omáčce vařím těstoviny nebo brambory, ty potom taky mixnu na hrubo nebo rozmačkám vidličkou.
Rajská: Horkou vodou přeliju 2 rajčata, oloupu slupku, nakrajím na kousky a podusím na olivovém oleji, v druhém hrnci uvařím hovězí maso a k tomu dávám většinou rýži, těstoviny.
Koprovka: Na ol. oleji podusím kopr, podliju trochou vody, dám lžičku vloček a dusím, asi po 10 min. přidám jogurt a sušené mléko. K omáčce dávám brambory a vajíčko (žloutek)
Hlávkové zelí s červenou řepou: Na kousičky nakrájím řepu a zelí, dám vařit, v druhém hrnci uvařím vetšinou hovězí maso s bramborem (zase přidám vločky - dobře to zahustí a jsou zdravé) vše rozmixuju na hrubo.
z ryb vařím pangasiuse...znáte ho? Je to moc, moc chutná ryba, (Nellinka to má hrozně ráda), nemá ani jednu kost, je to takové bílé libové masíčko...k tomu jí vařím zeleninu (takový ten mix. s bramborem nebo těstovinami)
No teď mě nějaký další recept zrovna nenapadá, musím letět, ale jestli si ještě na něco vzpomenu, tak napíšu. Zatím ahoj 😉

majaaita
6. dub 2008

Janeses, super! Moc díky za ty omáčky, to zní úplně parádně. Asi bych si dala taky 🙂)

janeses
6. dub 2008

Není zač, má to fakt chuť, někdy jí i ujídám, tak snad budou chutnat.

janeses
6. dub 2008

JO ještě vařím špenát: Kupuju takový ten porcovaný - kousky....Na oliv. oleji podusím asi takových 4-5 kostek, potom podliju trochou vody a dusím, ke konci přidám trochu sušeného mlíka...s žloutkem a bramborem, taky moc dobré.... 😉

grisgot
autor
6. dub 2008

Díky Janeses, to vypadá fakt ňam, ňam! 🙂

Zdravím Sylvar se Sofinkou! 😉

grisgot
autor
6. dub 2008

Jo a Janeses, co když nepapáme olivový olej? Už od mailčka..Mudra říkala, že mám vždy dát do příkrmu kapičku, aby se prckovi lépe kakalo..jenomže jakmile jsem dala i miniaturní kapičku, Štěpí už to odmítl. Třeba jsem dávala nějaký špatný?!? Jaký mám koupit? 😒

janeses
6. dub 2008

jo aha, já dávala sem tam trošilinku másla, když jsem neměla zrovna olej...ale jinak dávám Kreolis - Extra paneský ol. olej, myslím, že ho mám z Tesca... měla jsem už i jiné značky, ale všechny mi přišly stejné. Myslíš, že tam tu kapičku prcek pozná, vždyť to nemá skoro žádnou chuť....No a kdybych nedávala ten olej, tak bych to asi dělala jen tak na vodě...to by taky šlo.... 🙂

sylvar
6. dub 2008

gris,ahóóój 🙂 a chlebík s máslem papá Štěpánek?místo oleje bych klíďo dala máslo, v některých skleničkách ho čtu

karot
6. dub 2008

Gris..................Hovězí s čočkou:
80g brambor
80g mrkve
40g čočky
hov. maso-stejnou měrou jako zeleninu
Uvařím to všechno dohromady a mixnu.Je to tak na dvě 200g.skleničky. 😉

Filé s kapustou:
80g mrkve
40g kukřice
80g růž.kapusty
80g brambor
1 kostku filé
Postup je stejný jako u předchozího receptu

ewcik
6. dub 2008

Janeses, na jakém množství oleje to asi všechno dusíš? Já jsem totiž trošku kuchařský antitalent 😖

grisgot
autor
6. dub 2008

janeses..no je to šílený, ale pozná! Lump jeden..fakt jsem dala vždycky jen kapku..jak v nějaký TV show..v jedný misce s kapkou, v druhý bez..bez jedl, s kapkou neee 😀 Už jsem to ale dlouho nezkoušela, tak uvidíme..moc díky!

karot..děkuju, to filé bude určitě Štěpánkovi chutnat! 😉

sylvar..no ju, chleba s lučinou nebo máslem zbožňuje..pak taky kaše a svačinky..abych do něj ale dostala normální jídlo, to ne! Uff..chlap prostě.. 😝

janeses
6. dub 2008

Ewciku, nedávám tam toho moc, trošku, takovou malou lžičku, v tom množství se to pak zrtatí, jak už se to přichytává, podleju to vodou.

Karot, prosímtě, když dáváš ten filet, jak z něho vybereš ty kosti...já dávám toho pangasiuse hlavně proto, že tam není ani jedna kost, ale zkusila bych i jinou rybu, ale musela bych jí asi celou rozpitvat nebo co....

Grisgot, taky malé začinám dávat rohlík s lučinou, ona mi pečivo moc nechtěla, ale už je to lepší, kolik Ti toho malý sní, aby to nahradilo jeden příkrm, nebo mu to dáváš jen tak mezi jídly?...já se to snažím malé dávat ráno, po mlíku, ale sní tak půku rohlíku, bez kůrky... 😨

grisgot
autor
6. dub 2008

janeses..rohlík nebo chleba dávám k snídani..a kolik toho sni, tolik toho sni. Rohliku max.půlku, ale chleba klidně třeba krajíček a nebo jen ožužlá kůrku..nechávám to na něm. Snídaně je jeho, i s tím pekelným bordelem okolo 😉 Teď jsem dala rohlík i na sváču, ale to jen proto, že má prcek trochu průjem..tak abych mu to nezhoršila jogurtem..

sokolka
7. dub 2008

janeses já jsem koupila Kubíkovi rybí filety bez kostí, ale je fakt, že jsem to uvařila v páře a pak jsem to ještě půl hodiny pitvala, kdyby tam ta mrška náhodou byla. 😀 Ale nebyla 🙂 No a Kubíkovi strašně chutná bramborová kaše s čímkoliv. S kuřecím masem, filem, sýrem i šunkou. A kaši dělám z normoš mlíka, převařenýho.

karot
7. dub 2008

Janeses.....................ve filetách kosti nejsou,pokud jsou kvalitní. 😉 Já stejně to jídlo trochu mixuju. 😉
Je fakt,že jsi mi teď nasadila trochu brouka do hlavy. 😅

janeses
7. dub 2008

Tak to asi existujou i nějajé filety bez kosti, já vím, že co jsme vždycky koupili takové ty kostky nebo i obyč. filety bylo tam kostí docela dost, proto jsem zkumala a zkoumala, jakou koupit rybu bez kostí a narazila jsem právě jen na toho pangasiuse..(kupuju ho v Penny) 🙂
Dneska jsem zkoušela poprvé čočku a dopadlo to dobře, Nellince chutnala...dělala jsem jí s bramborem, mrkví a trochou šunky, smíchané dohromady to bylo moc dobré...
Holky a kolik Vám toho příkrmu prcci tak sní...? Malá sní vetšinou tak 180g, na dně vždycky musí nechat, to by nebyla ona, ale jsou dny co sní i 200 ale i jen 150g....víc než 200 nesní... 😨 🙂

besinecek
7. dub 2008

ahoj, naše malá sní taky tak 150g někdy 200 ale víc né. Pořád ještě mixujeme, nechce kousky, sem tam sní těstoviny s rajčatovou omáčkou, ale kuřecí maso vždy mixované, holky nezdá se vám že to vařené kuřecí smrdí, já bych to nejedla, už se těším až bude mít rok.

karot
7. dub 2008

Janeses......................Áda už taky není kdovíjaký jedlík.Slavím,když do něho dostanu 180g.skleničku. 😅
V jeho věku už by měl hravě zblajznout 250g(od uk. 10.měsíce) 😝 .
Nevím jak do něj dostanu po ukončeném 1.roce polévku a hlavní jídlo?............... 😀
Taky zatím mixuju skoro všechno. 😉
Ale banán nebo piškoty sní sám. 😉

kristi
7. dub 2008

tak to Mia nesni ani ve 14m celou sklenicku, tak 150-180 vic ne.

janeses
7. dub 2008

Holky, tak jím to asi stačí....
Karot, ,taky jsem zvědavá, jak do ní pak dostanu polívku a potom druhé, hodně maminek to dělá tak, že polívku kolem 11hod., pak jdou spát a až se vyspí tak druhé, potom až odpol. svačinka a večeře....no uvidíme...A taky mixuju, sice už né takové ty kašičky, kousky tam trochu jsou...přesně jak u Vás, piškoty, banán, rohlík nebo kukuřičné křupky, jí kousky docela pohodě... 🙂
Besinecek....týjo smrdí, mě se ani moc nezdá, mě to chutná, mám ráda vařené kuřecí z polívek, pereme se s manželem kdo si obere kosti z vývaru 😅

karot
7. dub 2008

Taky miluju kuřecí "ovar" z polívky. 😵
A ty neslanné příkrmy,co mladýmu vařím mi taky chutnají. 😉