Příkrmy. Vařit nebo kupovat?

kamhajek
23. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s příkrmama? Rozhoduji se co bude lepší jestli je vařit nebo kupovat. Obojí má své pro a proti. A když kupovat, tak jakou značku jste měli v oblibě?

cat
23. únor 2007

No rozhodne viac proti majú kupované príkrmy. Si pozri na obaloch čo to všetko obsahuje, okrem iného aj sol a cukor a množstvo chémie čiže konzervačných látok aby to akože vydržalo do dátumu spotreby. Moj názor je dosť drsný,ja viem, ale myslím si že len lenivé matere ktorým sa nechce variť cpú dieťaťu samé také veci 😒 nepoviem občas, keď sa niekam trebárs ide..ale lutujem deti čo sú na tom odchované..

dashak
23. únor 2007

kamhajek, já doma dělám na páře v nutričním centru. Kupuju jen když jdeme někam na návštěvu a nebo s králičím a telecím masem, které doma nedělám.

Ty koupené opravdu mají dochucovadla, navíc hodně potravin smíchaných pohromadě. Správné zavádění příkrmů je postupné, nový druh zeleniny vždycky až s odstupem 3 dnů kvůli zjištění alergických reakcí na danou potravinu.

melory
23. únor 2007

kupovala som hipp, ale je kniha detske recepty a tam mas prikrmov od vymyslu sveta a su veru aj chutnejsie, ked sa to dochuti doma. je tam aj pisane ktore jedlo sa moze od ktoreho mesiaca, a dost mi to pomohlo.

jita2
23. únor 2007

můj názor je taky trochu negativní na ty kupované skleničky, jak říkala CAT, jak pořád hlásají, že vše mají pod přísnou kontrolou...tak i přesto to obsahuje věci, které se mě vůbec nelíbí...cukr, sůl apod.

Ale je těžké, kdo nemá zahrádku nebo přístup k domácí zelenině a masu...já bych zase nedělala z kupované zeleniny a masa vůbec nic..snad vyjímkou z těch zdravých obchodů...ale do toho člověk taky nevidí..já mám vše svoje, tak mám jistotu, co tam dávám...

Koupila jsem skleničku zatím jen jednou, a do malé to vjelo jako blesk. Zkrátka je to nevím čím ochucené, aby to dítěti chutnalo, samozřejmě to domácí nechutná tak dobře, protože tam nedávám žádná dochucovadla, ale malá to jí..i když někdy dělá trošku problémy, ale jinak v poho... 😉

wladka
23. únor 2007

kam, my varime, netrva to dlho 5-15min, a viem, ze je to ciste, a zvyknem urobit viac, a polku dam do vyzivoveho pohara, a na druhy den to iba ohrejem..ak chces, dam ti par velmi rychlych receptikov na IP..

samozrejme, kupovala som aj od hami, zeleninove aj ovocne pyre, vzdy to pouzijem, ked ideme niekam dlhsie na navstevu, nie je to pravidelne.. pokial sa da, radsej uvar.. 😉 .. ja ked vidim, ako malinkej to chuti, mna to potom strasne bavi varit pre nu.. 😵

cat
23. únor 2007

jita2- zeleninu v hypermarketoch by som veru nekupovala ani ja, my si dopestujeme sami a keby som nemala túto možnosť, vyhliadnem si nejakú starú babku na trhu čo si to pestuje vo svojej záhradke, no radšej takto ako ten dovoz vo velkých obchodoch..

jita2
23. únor 2007

ahoj wladka,
mohla bys mi taky pár receptíků poslat? byla bys hodná..dííík 😀

carodkaa
23. únor 2007

holky je to tezky ja nemam absolutne zadne domaci zdroje,ze zeleniny v normalnim obchode mu aspon do roka varit nechci,protoze je to hnus,nakupovat z bio obchodu je hodne hodne drahe a tak mu proste kupuju sklenicky.Tuhle jsem schvalne zkusela varit podle toho slozeni na sklenicce a ono to kupodivu bylo podobne..takze ja si nemyslim ze sklenicky jsou pro dite vetsi svinstvo nez ta normalni kupovana zelenina 😝 a na idnes jsou testy tech sklenicek a vsechny vyhovujou predpisum..at si kdo chce co chce rika a pokud tomu neverite..tak uz se neda verit fakt nicemu 😒

kristi
23. únor 2007

ja mysli v lete varit a v zime kupovat, asi zaukoluji tchyni, at neco vysazi 😉

sunny6
23. únor 2007

Tiez si myslim,ze varenim vela casu nestratite,ved u nas maly spava poobede okolo 2,3 hodin,a priprava jeho maglajzu mi trva 10 az 20 minut-teda len ocistit zeleninku,uvarit a podlavit.Myslim,ze by sa mal vybrat ten zlaty stred.Raz za cas sklenicku,hlavne ked cestujeme,navstevy,alebo jednoducho nemam naladu na varenie a zasoby su vycerpane 😀 ...vtedy hej,ale ja ked skusam tie vyzivy,neviem mne proste kazda chuti rovnako,a maju povacsine tu istu farbu,takze myslim ze by sme im mali dozicit rozmanitost....a ked bude mat babo okolo 10 mesiacov ,dat papat to co mi papame...naucit sa varit bez soli,je to veelmi zdrave a lahko si navyknete,verte mi 😉
Nehovorime len o zeleninovych pokrmoch,ved varit sa ma aj cestovinka s vajickom,rybky,zemlovka mnam....proste domaca strava,samo.no sol,no cukor-ved vy si svoju porciu mozte dochutit aj ked je naservirovana 😉

vilca
23. únor 2007

carodkaa, souhlasím s tebou...dokonce mi dětská doktorka řekla, že je lepší alespoň ze začátku dávat ty kupované, protože jejich složení je hodně hlídané. Nevím jak vy, ale mně se ty obří kupované mrkve vůbec nelíbí. Doktorka řekla, že si můžu být jistá, že do těch skleniček nic špatného nedávají, s čímž si u zeleniny, která se tady dá koupit, jistá být nemůžu... 😒
A ještě k těm prvním příkrmům. Myslím, že Hami První lžička je pro začátek dobrá, obsahuje jen jeden druh zeleniny, takže tak, jak to má být... 😉
Nechci vypadat jako krkavčí matka, ale prostě budu střídat kupované a svoje vařené polívečky... 😉

jita2
23. únor 2007

no vždyť jo, že kupovaná zelenina opravdu není dobrá... 😉 , a jak říká CARODKAA, že nemá žádné domácí zdroje, tak je lepší kupovaná sklenička, než kupovaná zelenina nebo dokonce kupované maso, nedejbože nějaké zahraniční..

jak jsem psala, mít vlastní zdroje, je nade vše...ale vařit každý den, no nevim, jestli bych vydržela, proto moje výrobky zmrazím, nebo ještě lepší, zavařím...a pak jen vytáhnu zavařenou skleničku a je to fofr...úžasná věc 😉

cat
23. únor 2007

vilca- aj mne synova detská lekárka tvrdila aké sú Hippky dobré a zdravé. Ale spomínala iba Hippky. Keď som ju potom videla propagovať Hippku aj v jednom detskom časopise, už bolo nad slnko jasnejšie že jej firma distribujúca Hipp musela riadne pomastiť vrecká. Z takýchto lekárov mi je nanič, preto som od nej už vzala kartu inde.

pipo1777
23. únor 2007

Ahoj baby dobrá diskusia no kto má pravdu sa aj tak nedozvieme ☹ Ja maličkej varím a tie kúpenské kupujem len občas keď niekde ideme a podobne ale velmi jej nechutia.A to že propagujú aká bio zelenina je v tom, to mi v dnešnom svete nikto nenahovorí že je to 100% tak.A Cat zas ti dám za pravdu s tými lekármi ,Moja mi radí hami a len hami a dala mi brožúrky a choď 😵 Je to biznis a nič viac.Tak že mamičky robte ako uznáta za vhodné lebo pravda je v nedohladne 😒 😀

junior
23. únor 2007

Ahoj, ja som tu asi pred tyzdnom riesila problem, ako prejst na doma varene jedlo. Maleho som 2 mesiace krmila kupovanymi prikrmami a potom nechcel jest moje jedlo. Konecne po tyzdni si zvykol ale este stale som hotova, ked ho idem krmit, ci to bude chciet jest a v zalohe mam aj kupne jedlo. Ovocne vyzivy mu ale kupujem a SUNAREK ich ma bez pridavku cukru a malemu chutia.

junior
23. únor 2007

melory, ako presne sa ta kniha vola a kto ju napisal?

danii
23. únor 2007

baby, super tema, super debata! konecne 😉
ja mam sice este cas, ale uz teraz sa predzasobujem informaciami.... 😅 takze mi dobre padnu vase nazory.
ja osobne nemam nic proti kupovanym prikrmom, ale tiez nie kazdy den. a myslim ze hipp je dobra znacka, aspon co sa vyziv tyka urcite.
ale treba si tiez uvedomit ze nie kazdy ma moznost vypestovat si vlastnu zeleninku....a je odkazany na odchody. alebo trhy. ale myslim ze tam je to velmi podobne obchodom takze.....

kamhajek
autor
23. únor 2007

No mi možnost domácí zeleniny ani masa nemáme. A zatím se mi nepodařilo v Kolíně objevit obchod se zeleninou, který by mi přišel v pohodě. Jeden už jsem měla docela v oblibě, než tam z hroznového vína začli létat ty hnusný mušky, na ty jsem úplně vysazená. Ani si nemyslím, že bych byla líná něco vařit, vařím pro nás, tak to jídla pro prcka by mě už tolik nezatížilo, jde mi spíš o to co bude lepší.

mimi109
23. únor 2007

ja malej varim lebo ona mi tie prikrmy z obchodu nechce aj mi z jedneho grckala kupila som aj knihu varime pre dojcata je tam kopa receptov a aspon viem co v tom uvarenom prikrme spapa 😉

ladunka
23. únor 2007

Ahoj,
kamhajek, v Kolíně v Bille jsem si všimla, že začali prodávat bio čerstvou zeleninu. Osobně nemám k Bille moc důvěru, takže bych se trochu bála, jestli nefixlují, ale je to možnost...

jana20
23. únor 2007

mimi109 - od kolkych mesiacov si zacala prikrmovat dcerku???

lelca
23. únor 2007

ja sem ze začatku jako ty první přikrmy jako je jen mrkvička,brambor atd.. vařila sama ale později asi od 7 měsice už sem kupovala skleničky a davala to tak že to měl jednu skleničku na dva dny a kupovala sem jen ty čistě s masem a zeleninou bez přílohy a tu sem k tomu dovařila protože jinak se mi to nevyplatilo takže měl třeba půl skleničky krůti se zeleninou a k tomu brambor a na druhý den zbylou půlku a zase jinou přílohu nejvic měl oblíbené sunarky od roku sem začala vařit to co my a neměl problémy přejít na normální stravu a pak taky i kdybych nekupovala skleničky tak bych totálně nestačila nebo sem musela od rana do večera jezdit po venku s malým jinak mi nespal a když už usl doma tak nesměli prasknout ani parkety natož abych něco dělala v kuchyni.Takle to dělalo hodně mamin v okolí myslím tu skleničku na dva dny je třeba tu půlku odebrat čistou lžičkou a zbytek dat do ledničky..jinak je to celkem drahá záležitost dávat celou skeleničku každy den...

junior
23. únor 2007

Suhlasim. Je to draha zalezitost. My uz tych prazdnych flasticiek za 2 mesiace mame neurekom. Rano ovocna vyziva, na obed zeleninova alebo zeleninova s masom, teraz uz 1 a 1/2, lebo mlady je papkac.... Teraz uz ale varim, ved mesacne ma to vyslo takmer 2000,- + nutrilon + plienky.... Tazko, tazko.
Ale nemyslim si, ze su zle, akurat ze to solia. A na nalepku nemozu napisat len tak z rukava - bio. Dnes ked uz rum je UM, a EU pcha nos do vsetkeho, neverim ze klamu. A co sa tyka zeleniny v obchodoch.... Viete co jete v pasteke, parkoch, salamach.... ? Viete co pijete? Co dychate? Dnes je uz vsetko na 2 veci, ci uz domace alebo kupne

womann
23. únor 2007

Ja davala prikrmy Hipp,i ovocne,lito penez mi v tomhle ohledu vubec nebylo.Ani neni.Davala jsem i vice sklenicek na den.Ta kvalita je tam hlidana.Prectete si slozeni,Hipp vychazi daleko lepe s ECKy nez Hami atd. Ted uz zacinam varit a vice rozsirovat jidelnicek, a je to v pohode.Kupovana zelenina mi O.K. tedy neprijde.Jak tady nekdo psal,ze domaci je domaci,tak o tom by se dalo polemizovat.Jiste,je lepsi nez kupovane z marketu,ale vime,co je v zemi?Mel vliv napr.Cernobyl?Vzdyt jeste dnes,po 20 letech nasli v rozborech hub-zde v Cechach velmi prekrocene limity skodlivin-z Cernobylu.To abychom si nechali udelat rozbory,cim zalevame,krmime zvirata a tak podobne...To doma nezaplatime,takze prijde na to... 😉

danii
23. únor 2007

junior, presne tak....
a podla mna tie vyrobky su testovane, kontrolovane a keby tam nieco co by mohlo ohrozit zdravie dietata uz by sa o tom vedelo a stiahli by to.... a su znacky ktorym verim. teda najma jednej urcite! 😉

masinka
23. únor 2007

baby, my mame hned pri dome Lidla, tak tam obcas v ramci kocikovania kupujem zeleninu/ ovocie - do ineho obchodu sa s malou peso nedostanem. Svagrina do mna huci ze tam by ona ani nevosla ake su tam humusy. neviem, dnu do toho nevidim a zvonku to vyzera lepsie ako zelenina v Tescu, Carrefoure a na trhu
no a minuly tyzden bola na RTL reportaz ako testoval Greenpeace zeleninu a ovocie v Nemeckych obchodoch. No a najlepsie vysli z toho Lidl a Aldi co su aj tam uplne najlacnejsie obchody - mali v testovanych veciach len minimum skodlivin, potom bola Billa, ta este bola v norme a uplne najhorsie vysli tie najdrahsie obchody - KArstadt, Tengellman ... tak sa v tom vyznajte...aj ked samozrejme je mozne ze siet Lidl tie "lepsie" potraviny hodi na Nemecky trh a zbytok do strednej europy....

sunny6
23. únor 2007

masinka musim s tebou suhlasit,mi zijeme v UK,a hned za rohom mame Aldi, v meste je aj Lidl...a to su nase najoblubenejsie obchody,lacne a dobre,zelenina a ovocie vynde na polovicnu cenu ako v supermarkete [tesco,asda...]a je ovela chutnjsia,je pravda ze sa rychlejsie pokazi,a neni vzdy najkrajsia,ale ved to je znak toho ze neni umelo vytvorena,a chuti super 🙂
Inak aj moj maly grcal z tychto skleniciek,hlavne kde je syr,a take biele omacky...ak tak mu kupujem len kura zo zeleninkou,alebo ovocne,inak sme na domacej strave od zaciatku 🙂

mimi109
24. únor 2007

jana 20 ja som ju zacala prikrmovat od ukonceneho 4 mesiaca lebo som ju dlho nekojila nekojene deti sa od ukonceneho 4 mes dokrmuju

elliana
24. únor 2007

tak a teraz naozaj neviem, co je lepsie. Nejaku zeleninku mam z domacej produkcie, ale maso nie. tzn, ze kuracimi prsiami kupenymi v tescu malej nicim zdravie? teraz uz naozaj neviem, co jej mam davat jest.

liska
24. únor 2007

ja varim doma,v pare,zatial bio-zeleninu,ale postupne prejdem na klasicku,nie z ekonomickych dovodov (tu bio nie je ovela drahsie ako normal)-myslim si totiz,ze ak by sme deti chceli uchranit od vsetkeho skodliveho, museli by sme zacat hlavne filtrovat vzduch,ktory dychaju...nech mi po roku-dvoch na bio niekde neochutna "dusicnan" a nechyti sok 😎
kupovane flasticky nedavam a nebudem davat,pretoze priprava detskych prikrmov mi pride tak jednoducha a rychla,ze na to nevidim pol dovodu...ale ked uz kupovane,tak aspon dobre pozerat,co to obsahuje,napr.hipp vyzera byt ok,ale take hami alebo nestle,kde daju v pohode od 4.,5. mesiaca cukor, kuchynsku sol,tvaroh,ananas... 🙄