Příkrmy. Vařit nebo kupovat?

kamhajek
23. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s příkrmama? Rozhoduji se co bude lepší jestli je vařit nebo kupovat. Obojí má své pro a proti. A když kupovat, tak jakou značku jste měli v oblibě?

zuzu13
26. únor 2007

no tak nám dnes prišiel z hami balíček /viď album/ a s hami králičím mäskom a presnidávkou frutapura jablko-hruška...a keď pôjdem vo štvrtok na stretnutie maminiek a miminiek tak jej to vezmem... 😀 😀 😀

junior
26. únor 2007

Este stale hladate ZA A PROTI? 😎

zuzu13
26. únor 2007

jasné, ja som PROTI dennému stravovaniu z fľaštičiek a ZA príležitostnému 😀 😀 😀

susanh
26. únor 2007

Chcem sa spytat nie celkom k tejto teme. Moja mala (5-mesacna) pije stale iba MM, a absolutne odmieta cajik. Viem ze kym je kojena, nepotrebuje ho, ale co ak jej nebude chutit ani potom? Davala som jej klasicky na brusko - feniklovy. Myslite si ze ked nebude kojena, zacne jej chutit aj cajik? To sa mi nechce verit.

hanka274
26. únor 2007

ahoj, tak ja som prikladom: Plne kojim, mame 10 mesiacov a problem nieco vypit okrem MM. Hocico. A ak trosku tak len prihriate....bud vodu z polievky, alebo cistu prevar. vodu (alebo Tomu Naturu, ta sa nemusi prevarat). Tiez mam z toho nervy, lebo sa bojim ze je dehydr. Ale baby z fora ma trosku upokoja vzdy, vraj ak nepisti a stale kojim, tak by nemalo byt zle. Ako 5 mesacna mas vlastne este casu. Ja som len kojila do 7 mesiaca. Len, nic ine, ziadne jedlo, pitie. Len kojila, takze mas cas.
Ale tiez som mala obavy a este aj mam....

arabeska
26. únor 2007

davaj jej prevarenu lucku,cistu...vela deticiek nema rado cajik.a na co jej vlastne davas cajik?ked kojis,nemusis...

hanka274
26. únor 2007

cajik netreba ano, je to zbytocne umele, voda najlepsia...

susanh
26. únor 2007

Cajik sme skusali dat ked mala koliku a nechcela mliecko, potom ked sa jej nedalo 3 dni kakat, a ked bola chora a nechutilo jej vela mliecka. A vzdy ho vypluvala a napinalo ju. Tak som len zvedava, ci ho neskor bude chciet pit. Viem ze teraz ho este nemusi.

arabeska
26. únor 2007

skus tu vodicku,ak ma koliku pi ten cajik feniklovy ty ved aj to sa dostane do mliecka...

liska
27. únor 2007

susanh,davala si jej ten caj z flase? ak ano,mohlo ju napinat z flase,nie z caju,niektore kojene deti (vratane mojho 😉 )nevedia pit z flase...inak suhlasim,ze caj je aj teraz,ale aj neskor, uplne zbytocny,voda je najlepsia,ale ani tym sa zatial netrap,kym kojis,je vsetko v poriadku este take 2 mesiace 🙂

maca793
28. únor 2007

ahojte baby dnes som čítala v Mamine, že príkrmy nie je dobré dávať každý deň deťom, lebo sa na to naučia a potom si ťažko zvyknú na normálne jedlo. pripisujú to takému fast-foodu.
nie som proti babám, ktorým radšej vyhovuje táto forma stravy pre dieťa. je nás tu myslím si viacej, čo radi uvaria našim deťom čerstvú maškrtu a vyjde nás to oveľa lacnejšie. Nie?

hanka274
28. únor 2007

tak tak maca793, lacnejsie a take... "milsie" ?
kamoskina dcera tazko papa normalne jedlo uvarene....ja som zase pred nou skusala raz taky daky prikrm a mala sa xichtila a vypluvala....

bellasandra
1. bře 2007

Tak ja som len teraz zacala skusat malej davat nieco iné okrem MM .Kupila som jej zeleninku hipp- nechcela. Kupila som jej polievku - nechcela. Uvarila som jej mrkvu a zemiacik- spapala 🙂
Takze ja neriesim ci kupované alebo doma uvarené. Nie som proti kupovaným príkrmom.

arabeska
1. bře 2007

bella a preco jej uz davas prikrmi ak je kojena???kojene deti maju cas s prikrmami az do pol roka.zatial jej staci MM

jita2
1. bře 2007

Naše papá domácí, ale ne s takovým nadšením, připadá mi, že to jen jí, že musí a taky toho už poslední dobou moc nesní...když jsem jednou koupila kupovanou skleničku, tak ti s chutí snědla..ale dávám pořád domácí, nechci, aby si zvykla pak jen na kupované a nechtěla domácí 😅

bellasandra
1. bře 2007

Arabeska, chcela som vyskusat, doktorka mi povedala,ze pomalicky môzem zacat dávat. Ale este jej dávat zeleninu nebudem. To som len vyskusala, ci jej nechuti vôbec, alebo len kupované ze jej nechuti.
Zatial jej varím ryzovu kasicku, to spapa. Ale len takých 40ml jej spravím. Normalne papká mliecko.

arabeska
1. bře 2007

bell, kojene deticky maju zacinat s prikrmami az od pol roka.mliecko jej zatial staci.doktorka vie ze kojis?normalne nexapem ze ti to povedala ked vie ze kojis...
s prikrmami este pockaj a davja jej stale iba tvoje mliecko,to je pre nu najlepsie.

bellasandra
1. bře 2007

Ano, doktorka to vie.

hanka274
1. bře 2007

bell, to je fakt. Davaj iba MM, mne dr zacala vraviet tiez okolo pol roka, ze potom nech skusim mrkvicku....po tyzdni pridat zemiak...takto isto skusat pridat karfiol, brokolicu, masko, vajko.....atd atd. Kupovane vobec nie. Myslim tym akoze pri zacinani, chapes ma.....Zacat sa ma vzdy "domacim", teda doma pripravenim.
A len tak na okraj, ja som LEN kojila, teda ziadna zeleninkA, NIC, 7 MESIACOV. Takze este nedavaj nic, ani tu kasicku. A kase....vies to su take hovadiny, oblbovaky aby decka spali/myslim neskorsie, pri starsich/. My mame 10 mesiacov a ti mozem uprimne povedat okrem 2-3krat skusania, my nic v obchode nekupujeme, ziadne kase, mlieko, prikrmy. Da sa zit aj bez toho, usetris a je to zdravsie. Ani sa nevyznam v tych roznych cislach a ostatnych oznaceniach. 😝
Takze len koj, a co najdlhsie, drzim palce, packo!
a dik za postolky!

bellasandra
2. bře 2007

Hanka, viem o tých kasiach..a Ema mi z toho aj tak vela nespapa, hladá cecok stale. 🙂

siduska
2. bře 2007

ja taky kupuju ked nekam jdemem nebo kdzy proste nemam cas, inak varim a to pre nu staci fakt jenom malicko, varim jej vselijake polievocky, zeleninku, zemiacky a tak samozrejem jej davam aj nejake to ovocie a kasicky no a vecer nejaky ten sunarek bohuzial, nemala som moznost dlho kojit

hanka274
3. bře 2007

to je skoda sid, ale ked tak ako pises, tak ok, len var, je to naj...
bell, ved ani jej nedavaj, a hlada cecok? to si ja vychutnavam, ideme papat, uz mi vyhrna tricko a tak sa tesi, ze sa z toho tak smiesne tesivo smeje ha-ha. len koj....ahoj!

bellasandra
3. bře 2007

Hanka, veru , aj ja sa tomu tesím. To je také zlatunké, on s tou malickou pusinkou hladá, kolkokrát aj cez tricko 😀

hanka274
3. bře 2007

presne, 😀 😀 😀 😀 aj cez tricko, otvara ako lastovicka, privrete ocka.....no mnam, niekedy ju mam chut spapat ja!

bellasandra
3. bře 2007

😀 tak tak. Chystám sa kojit co najdlsie, dufam ze sa mi to podarí 🙂

hanka274
3. bře 2007

bell, nemusis sa snazit, treba chciet, a bude to.
Ja chcem, paci sa mi ten krasny pocit a hlavne treba byt aj v poho....

bellasandra
3. bře 2007

Aj mne, a v pohode som , vsak co je od toho lepsie a jednoduchsie ? Nic 🙂

hanka274
3. bře 2007

a milsie? krajsie? nadherne!!!
idem do Baumaxu, tak cavesko!

bellasandra
4. bře 2007

Tak tak Hani 🙂

jituleelias
17. dub 2007

Tak to u nás, když jsem v půl roce začala přikrmovat, tak domácí jídla ani kupovaná Eliášek vůbec nechtěl. Musela jsem do toho přidávat trochu rýžové kaše (protože tu v pohodě k večeři baštil). Bylo to určitě tím, že byl jen kojený půl roku. Takže nemléčné příkrmy mu dělaly asi měsíc problémy. Postupně jsem kaše dávala méně a teď baští ostošest. 🙂 Kupuju taky jen když nestihnu uvařit nebo když jedeme na výlet. A nejvíc z kupovaných chutná Eliáškovi Sunárek. A teď začínám najíždět na to, že si obídek připravím den předem a pak to jen ohřeju a není takové honění aspoň v poledne.