Příkrmy. Vařit nebo kupovat?

kamhajek
23. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s příkrmama? Rozhoduji se co bude lepší jestli je vařit nebo kupovat. Obojí má své pro a proti. A když kupovat, tak jakou značku jste měli v oblibě?

mercy
25. únor 2007

Asi toľko akona záchode a to prosím bez srandy 😒

melory
25. únor 2007

to bolo na koho? lebo som nenasla prispevok o mraznicke.

zuzu13
25. únor 2007

dnes nie je nič čerstvé a zdravé...ale radšej zeleninu 3 mesice skladovanú a uvarenú ako 3 mesiace skladovanú a rok konzervovanú....iný kraj iný mrav...môj názor...nemenný...rokov mám trošku viac ale na tom nezáleží...dám si poradiť aj od 13 ročného syna 😀

erika153
25. únor 2007

ako kde u koho mercy 😉

arabeska
25. únor 2007

mercy a ako vies aka je ta zeleninka v hippkax?ja si myslim ze ta poda moze obsahovat ovela vetsie svinstvo ako v zahradke napr u mojej babky.ja sa citim istejsie ked si navarim doma,vidim co do toho dam a tak...a co sa tyx alergii tyka tak ak ma na to dieta predpoklady tak ju dostane a ja tomu uz nijako nezabranim...a este raz opakujem ze akzda maminka je pre to svoje babenko ta najlepsia a robi veci ktore povazuje za najlepsie pre to malinke 😵

erika153
25. únor 2007

no ved aj vo flasticke je konzervovana zeleninka a ako dlho!

zuzu13
25. únor 2007

melory...to bolo na mňa 😀 ja som tiež pestovateľ a počas tehu som si pre mimčo zeleninku zamrazila...teda dala do "hajzla" 😀 😀 😀 je to trápne...kto chce psa biť, palicu si nájde 😅 asi tak

elliana
25. únor 2007

Myslim, ze pravda je na oboch stranach. Kazda chceme pre tie svoje ratolesti to naj. A tiez si myslim, ze tie prikrmy nemozu byt az take svinstva, ved ja sama som si sterilizovala nejaku zeleninku a vydrzi tiez min. rok

cat
25. únor 2007

Ja som presvedčená o tom že moje dieťa bude zdravšie keď mu budem variť domáce jedlo a nie podávať vraj prísne kontrolované umeliny. To pre mňa nie je otázka peňazí a čo doktor, to názor, ja toto konzultujem s hlavnou detskou lekárkou z Kramárov a tá tvrdí že práve vďaka tým skleničkám mamy môžu dieťaťu vypestovať do budúcna akurát tak základy obezity, lebo je to len umelina, všetko na jedno kopyto. Navariť pre malého mi trvá pár minút, takže to neni ani otázka času.
Zrejme sme každá presvedčená o svojej pravde a tak konajme tak ako uznáme každá za vhodné, nie?

erika153
25. únor 2007

a keby sme tu mali riesit co obsahuje za svinstva zemina a poda tak to uz je ozaj pritiahnute za vlasy... neexistuje ze co si ja doma vypestujem nieje zdravsie ako to vo flaske-neverim...ved preco to ma taku trvanlivost aj 12 mesiacov ak nie viac-len tam nieco musi byt... nevravim sem tam dat babatku ale keby sme mali riesit mikroby v mraznickach a mikroby v zemine, v urcitych mnozstvach nejake mikroby musia byt skonzumovane aby sa vytvorila imunita.

zuzu13
25. únor 2007

cat 😀 😀 😀

melory
25. únor 2007

museli by sme sa prestahovat na inu planetu ak by sme chceli zit zdravo, a zdravo zit nieje len zdravo jest... 😵 😵 😵

erika153
25. únor 2007

a ked som pracovala s detskou vyzivou fakt sa stahovala aspon raz za dva mesiace nejaka sarza ze obsahuje rakovinotvorne latky. ☹

erika153
25. únor 2007

presne tak melory-potom co je dnes zdrave? ked mraznicka obsahuje mikroby, poda obsahuje mikroby, voda obsahuje mikroby musime sa naucit zit zo vzduchu ale aj ten obsahuje mikroby 😕

zuzu13
25. únor 2007

ale veď keby sme žili v sterilnom prostredí tak sa nebavíme na takej to úrovni...aj dieťa si musí vytvoriť svoju imunitu...voči všetkému a čo nezvládne, tak voči tomu sa stáva alergické

lodia
25. únor 2007

suhlasim s melory, nic netreba prehanat..vsetko s mierou..
kupovane prikrmy nedavam a rada by som obcas dala..lebo ich moja neche v ziadnom priade, skusila som mnohe a po urcitom case vzdy znova a znova a nic nechela..musela som varit, a to si vyzadovala ako nemenny reertoar, tiez nemala rada novinky a nove chute, tak klasika ryza, masko, brokolica a mrkva a to do kasovitej hmoty, niekedy hrasok, kukurica ..ale zemiacik namiesto ryze..
jaj, taka rada by som obcas dala kupovany prikrm a videla ako jej chuti..no nic, to uz nebude 🙂
vyreisila tu dilemu, ci davat za mna moja mala..nezoberie ani jedno susto, okamzite vypluje..
😝 😝 😝

melory
25. únor 2007

sklenikove deti su stale chore tak baby prec od sklenic.

erika153
25. únor 2007

ved tak funguje princip ockovania, v malych davkach podana urcita choroba a organizmus si sam vybuduje ochranne latky, ked budem vsetko mat sterilne budem sa bat poslat decko do prirody nahodou si olizne rucku a alergia bude tam...

zuzu13
25. únor 2007

okrem choroby, hrozí aj obezita...

cat
25. únor 2007

ešte: keď sme boli malí my, neexistovali nijaké hippky či hami a boli sme podstatne zdravšia generácia ako je teraz. Zdá sa mi rozumné aspoň kým môžem, chrániť dieťa pred "hotovými" jedlami, hoci je mi jasné, že neskôr ho asi nepresvedčím a neustrážim pred takými šmejdami ako je McDonadl a podobné..hoci hrôzu z toho mám už teraz ☹

melory
25. únor 2007

mi sme prirodniary a pre mna je mcdonald =hipp

erika153
25. únor 2007

mc donald? veru bude tazke ochranit svoje deti pred nim!! 😠 nenavidim ked vidim ako sa tam napchavaju deticky ale oni za to nemoze to ich rodicia. nevravim raz za cas _ tak ako sklenku raz za cas 😉

zuzu13
25. únor 2007

môj syn má 13 rokov / za chvíľku/ a niečo ako hranolky, hamburger...má max 1 x do mesiaca a niekedy ani to nie...jednoducho doma je navarené každý deň...a ani si to nežiada...chvalabohu... 😀

cat
25. únor 2007

my sme tiež prírodniari 😉 no ale opúšťam túto debatu bo mám pocit že som napísala všetko čo som mala k téme na srdci 😎

hanka274
25. únor 2007

ahojte, tak ja tiez prihodim iba jeden prispevok, pretoze sa tu zas budem hadat s nejakymi nazormi.
Varit varit varit. Varene a kupovane sa neda porovnat.
A uvahy o zemi po Cernobyli a podobne somarinky....A tie kupovane papanicka su z coho, vyrobca doma v bytovke zeleninku pestuje? A asi aj nieco musi vydrzat taka konzervicka nie (na zaklade niakych prisad)? Nekonzervuju to tak ako my doma. Ja uvarim a zavarim. A mam pokoj aj na 2 tyzdne. Myslim, ze to je po cerstvej zeleninke to najzdravsie co mozem pre svoje babatko dat, popri kojeniu....

Neodcudzujem maminy, ktore kupia, pretoze dakam idu a akurat dosli domace papu. Ale predovsetkym varit doma sami !

erika153
25. únor 2007

hanka zase sulad medzi nami. hm hm hm 😉

hanka274
25. únor 2007

tak, tak, aj ja vsimam! 🙂 🙂

kamhajek
autor
26. únor 2007

Tak tahle diskuse se docela zvrhla v nepěknou výměnu názorů. Každá máte svoji pravdu, jen mi některé názory přijdou dost extrémní (mcdonalds - hipp). Jen jsem chtěla vědět jaké kdo má zkušenosti s příkrmami.

erika153
26. únor 2007

ale no! povedali sme si co sme chceli 😉 a myslim ze k veci 😉

melory
26. únor 2007

keby si si precitala vsetky moje prispevky.....bolo by to pre teba mozno objektivnejsie...napriklad ako som si obhajila hipp ze robia skutocne vsetko rucne a maju ozaj kvalitnu zeleninu ale to dobre najdes aj na mc-donalde, no nie?