Příkrmy. Vařit nebo kupovat?

kamhajek
23. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s příkrmama? Rozhoduji se co bude lepší jestli je vařit nebo kupovat. Obojí má své pro a proti. A když kupovat, tak jakou značku jste měli v oblibě?

erika153
25. únor 2007

presne tak ked sme doma tak a nemame na robote nic len domacnost a dieta preco mu neuvarit ten jeden zemiacik alebo mrkvicku... ja to budem urcite riesit tak, a na cesty kupim v pohari urcite...a kupila som si knizku varime dojcatam a tam mam kopu receptov tak snad ju vyuzijem-celkom sa na to tesim 😀

zuzu13
25. únor 2007

erika je to otázka pár minút...a vieš čo papá...za to vo fľaške....

melory
25. únor 2007

len ake to je dobre v tej flaske... 😀 ale ved som prispela na predchadzajucej strane ze nesuhlasim, ale ked sa cestuje som za.

danii
25. únor 2007

junior - moja rec 😉
baby ale vsetky sa chceme svojim babatkam venovat, dat im len to najlepsie! myslite ze tym ze kupim vyzivu som menejcenna matka?! 😕 😕 len si setrim cas pre babatko a mozem sa mu venovat 😉
a presne, co je dnes zdrave..... 100% zdrave nie je nic....

zuzu13
25. únor 2007

melory jasne, keď cestuješ tak je to pohoda, ale nie každý deň... 😀

danii
25. únor 2007

erika, takze ak nemas co na robote.... 😉 ja nemam pocit ze neviem co s casom.... ale ano, uvarit zemiak, mrkvu tolko casu nezaberie.

arabeska
25. únor 2007

danii samoska ze tu nikto nehovori o tom ze si menejcenna matka,ale predsa ti malinka aj spinka a vtedy mas cas si navarit a porobit veci,tak preco nie?kazda sme dobra mama 😵

danii
25. únor 2007

nie, lebo moje dieta spi len na prechadzke v kociku..... 😉

carodkaa
25. únor 2007

podle me pokud by se kupovalo vse bio tak vyjdou levneji ty sklenicky nez kupovana bio zelenina a maso 😒

zuzu13
25. únor 2007

danii aj Lucia spí len v kočíku a to max 0,5 hod...a v pohode...okrem toho mám doma "pubiša"...a manžela celí deň v práci 😀

arabeska
25. únor 2007

a vy inak doma nevarite?? 😕 pre seba alebo mazela?lebo ja to vzdy varim naraz....

zuzu13
25. únor 2007

arabeska aj ja tak... 😀 😀 😀

arabeska
25. únor 2007

zuzu,vsetko jednym vrzom 😀

erika153
25. únor 2007

danii neee, to som nepovedala ze menejcenna matka cosi! vobec si nemyslim ze to vo flaske je nejake zle aj ked som robila v obchode s detskou vyzivou davno,tak neraz nam prislo info ze treba stiahnut to alebo ono lebo obsahuje nejake rakovinotvorne latky 😕 ale ja neodsudzujem mamicky co kupuju vo flaske, ja len ze si hadam najdem casu na nieco uvarit a ked nie tak mozno kupim uvidim... pozrite sa tiez som bola presvedcena ze budem kojit najdlhsie ako to popjde a kojila som az 3 tyzdne 😖 ale ja budem varit tak som sa rozhodla 😉

zuzu13
25. únor 2007

erika aj ja som chcela kojiť...a ledva dva mesiace som vydržala ☹

mercy
25. únor 2007

Ja to tu troška zamiešam-ja dávam malému výhradne príkrmy z fľašky-Hipp,Sunárek, Hamé atď. A nie preto, lebo by som nechcela malému variť, práve naopak.Okrem iného by to bolo lacnejšie.Robím to na radu lekárky, ktorej verím. Jej argument je, že ovocie a zelenina na tieto produkty sú nespočetne krát kontrolované ale ak kúpim ovocie,zeleninu a mäso v hypáči alebo to vypestujem v záhrade, nikdy neviem, čo v tom je.A potom dfeti ako 4-5 ročné dostávajú alergie.Pýtala som sa otca a on s ňou súhlasil-povedala, že aspoň do roka.Ja nemám čo riešiť- aj ke´d to ide do peňazí.Beriem to ako otázku neskoršieho zdravia malého.

erika153
25. únor 2007

ved a ja este kratsie ☹ a z mojej viny lebo som si namyslala ze je maly zly po mojom mlieku a nakoniec som to vzdala a nemusela som, tak uvidim ako to bude s prikrmami 😅 ale rozhodne by som nerada vyhodila penaze za tu vcerajsiu knihu receptov 😀 😀

danii veru ja mam co najmenej vraviet ze mame casu ale o 2 mesiace uz hadam budemem mat viacej 😉

mercy
25. únor 2007

A okrem iného je absolútne proti podávaniu surového ovocia a zeleniny-tiež aspoň do roka-tvrdí, že sú z toho alergie

zuzu13
25. únor 2007

hmm mercy my nemáme za čo...takže varíme 😀

erika153
25. únor 2007

mercy ja som nebola krmena z flias a nemam alergie takze to zavisi vsetko od dedicnosti od rodicov a nie z klasickej zeleniny a ovocia. kto ma na to nabeh moze aj kojit aj davat to najlepsie a alergia aj tak bude si myslim.

melory
25. únor 2007

moj dostal alergiu este pred podavanim prikrmov.

na druhej strane hipp ma super "zahradku" vsetko tam robia rucne, ziadne stroje, a je to zdrave, ale ako hovorim, co je uz konzervovane je dobre tak na cestovanie, na kupalisko a podobne.

mercy
25. únor 2007

Zuzka, možno si robíš srandu,ale tá lekárka to hovorila vážne🙂Dve veci, na ktorých som sa rozhodla nešetriť sú toto a pampersky.S inými plienkami nemám dobré skúsenosti.Ja by som nemala problém uvariť-nie som ani lenivá, ani ľavá, nám s mužom varím každý deň. Ale jednoducho tej lekárke verím-je práveže dosť zameraná na prírodné produkty, takže ma to prekvapilo,ale všetky jej rady sa mi doteraz osvedčili.Takže tak.

erika153
25. únor 2007

vidis mercy a ja mam naopak velmi zlu skusenost s pamperskami takze co mamicka to iny nazor. a kazda lekarka ma tiez iny nazor aj ona je len clovek a ma vlastny nazor... neviem napriklad ci by mi moja odporucila umelu vyzivu v sklenicke ale pochybujem 😕

mercy
25. únor 2007

Erika, ale men to potvrdil aj môj otec a tomu verím na milión percent🙂Takže ja to urobím tak a uvidíme🙂

zuzu13
25. únor 2007

mercy...nevravím, že si lenivá... a srandu si nerobím...mám dve deti a dosť rokov na to aby som v takejto téme žartovala....ale vieš, pripadá mi to nechutné podávať dieťaťu niečo denne čo môže zjesť aj o rok....ale každý má svoj rozum....či má 18 alebo 35 r...

junior
25. únor 2007

Dievcata, to ze my nemame tolko alergii... Vidite, v com teraz zijeme? Co sa na svete deje? A nie len ohladom zdravia. Ja si pametam, ze sme sa chodili hrat do prirody, stavali sme bunkre, hrali sa na skryvacku a ine... Teraz tie decka sedia v autobusovych zastavkach, flakaju sa ktovie kde... Myslim, ze je to zbytocne riesit, vsetko ma svoje za a aj proti. Hlavne aby nase deti neboli hladne 😀 😀 😀
A este nieco, to uz mozme rovno rozoberat ci balit do bavlnenej plienky alebo jednorazovej. Aj to sme horsie mamy, ze si chceme usetrit cas? Myslim, ze sme tie najlepsie, ci uz varime alebo kupujeme.
Hauk, dohovorila som 😎

erika153
25. únor 2007

junior presne tak, ziadna nieje horsia ci lepsia kazda robi co vie alebo co chce. ja chcem varit 😀
a balim do jednorazovej 😀

mercy
25. únor 2007

Zuzka a je chutnejšie dávať mu "čerstvú" zeleninu z hypáča, ktorá je zo skladu a predtým bola 3 mesiace na lodi a tiež je zakonzervovaná?Alebo vypestovanú doma, keď nevieš, aké svinstvo možno tá pôda obsahuje? Myslím, že junior má pravdu. 😎A by the way, ja mám 30🙂

melory
25. únor 2007

moje decka nesedia na autobusovych zastavkach, ale chodime do prirody a na zahradku, kde mi spolu davame semienka do zeme z ktorych nam vyrastie zelenina z ktorej im varim prikrmy, mne to pride velmi krasne a dojimave, ze si to polievame a trhame, plejeme, ale keby som zila zavreta v klietke urcite zbehnem do tesca a kupim hipp na mesiac, ale kedze som si schopna dopestovat zeleninu, ktoru chemicky neupravujeme tak mi pride zdravsie jest tu nasu doma varenu, a alergiu ma hugo na mlieko, cize kravy su skazene, a myslim si, ze keby sme mali doma kravu tak alergiu nema.

mercy
25. únor 2007

A len tak mimochodom, vieš, koľko mikróbov je v mrazničke? 😀