Příkrmy. Vařit nebo kupovat?

kamhajek
23. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s příkrmama? Rozhoduji se co bude lepší jestli je vařit nebo kupovat. Obojí má své pro a proti. A když kupovat, tak jakou značku jste měli v oblibě?

olinel
17. dub 2007

Moja Evka v pohode prešla na príkrmy a tie kupované jej dávam, ked už fakt nestíham.Občas jej do toho zamiešam trošku z ovocnej výživy a papá to len také fukoty. 😀

zuzu13
17. dub 2007

my len varíme...a spapáme všetko 😀 nemixujem, len pučím vidličkou.Raz som skúsila hotový príkrm s nezjedla ani lyžičku...bolo to riedke 😅 asi 😀

olinel
17. dub 2007

zuzu13 ani mne ten hotový nechcela, ale som jej tam dala tú výživu a bolo fajn.Ak bude treba, tak jej to tak skús dať.

anndrea
26. dub 2007

Moja Sophinka papka len cerstvu varenu zeleninku velmi jemne popucenu vidlickou alebo vymixovanu na kasicku a uz pridavame aj masko, sladke prikrmy sme zatial neskusali, aby sa naucila na zeleninku a papka vsetko (o: Ked som kupila zeleninovu vyzivu Hipp tak mi ju nespapkala, tak musime robit vsetko cerstve.

kamhajek
autor
26. dub 2007

Tak já byla včera na půlroční prohlídce a doktor mi doporučil první příkrmy kupovat, protože zelenina a ovoce co prodávají je samá chemikálie, aby to rychle vyrostlo. Žádnou konkrétní značku nedoporučil. Tak co já jsem zkoušela tak bio skleničky od Hippu. Četla jsem, že dobrá je prý mražená zelenina Ardo, je prý bio. tak uvidím jestli jí seženu.

bellasandra
26. dub 2007

No ja malej kupujem od hipp, ale aj hamé, chutí jej uz aj to , a aj jej varím.
Ovocie- to len kupujem výzivy.

luciask
26. dub 2007

Z vlastnej skusenosti odporucam varit a mrazit prikrmy. Ja som vzdy uvarila, prip. je dobre naparit prepasirovat alebo zmixovat v mixeri, potom dat do nadobky na lad a mate male porcie, ktore potom dajte do sascku do mraznicky oznacte co tam mate a vyberajte podla potreby, na cestovanie som stale pouzivala kupovane detske vyzivy.

andy.a
2. kvě 2007

môj syn nikdy nebol veľký papkáč,keď sme začali s príkrmami,tak začal odm ietať mlieko...varili sme mu rôzne polievky,zeleninovú,kuraciu a pod...neskôraj sýtejšie,ale zo začiatku muveľmi chutili hlavne príkrmy od Hamé-tuším morčacie v rajčinovej omáčke-už to bolo dávno,tak si to nepamatám...ani čerstvé ovocie ako napr.strúhané jablčko alebo roztlačený banán nechcel jesť,skôr tie detské ovocné výživy,a stým ovocím to tvrá dodnes,nechce jesť čerstvé ovocie-má už 3 roky,papáva zvačša ovocné výživy pre bábetká-a to sme radi,že do neho niečo také dostaneme.Radšej má zeleninu,ale aj tej nezje veľa...má zvláštne chute,nerobí mu problém zjesť cesnak alebo cibuľu,neštípe ho to...ale mrkvu to nie..eš-te rajčinu zje...
ale bez chleba,len tak... 😒

beatrice28
28. únor 2012

môj 7 mesačný syn sa mi budí v noci každé 2 hodiny na kojenie, je to ok aby jedol tak často? Ale inak ho neviem uspať, trochu sa napapá a spí ďalej

mirasierra26
16. srp 2012

Ahojte, pocula som o tejto knizke: Polevky a kasicky pro nejmensi, napisala ju Mudr. Judita Hofhanzlova, neviete ci by sa dala niekde tato knizka na nete stiahnut ? Dik za rady.

mirka1308
24. srp 2012

Keď som malému začala dávať prvé príkrmy/ mrkva+zemiak/ tak moc nechcel. Potom sme boli hospitalizovaný v nemocnici a tam nám sestrička dala od Hami taký malý pohárik zeleninovej zmesi. Aj som váhala ale malý sa tak do toho pustil, že som mu nestíhala dávať do pusinky. Muž potom kúpil pár pohárikov/ špenát, brokolica a zmes zeleninová/ a ja mu to kombinujem s doma uvareným. Vždy dám pol pohárika kupovaného a vačšiu časť doma uvarené/ napr. cukinu ktorá mu moc chutila alebo mrkva+zemiak/. Ovocné presnidávky mi nechce jesť, nedrapuje ho z toho, čo teda moc nechápem, lebo je to príjemne sladké 😨 Čo mi vravia kámošky, ich deti skôr jedia to sladké 🙂 A na večer dávame kašičku do flašky. Masko sme ešte neskúšali, tak som zvedavá.

ange_de_la_morte
24. srp 2012

Přidávám svůj názor: Za mně určitě budeme příkrmy vařit ( už teď zavařuju) , vyjde to levněji a navíc vím přesně codo toho dávám. Ale máme vlastní zahradu, vlastní kuřecí, králičí, jehněčí,.... jinak bych asi zvážila spíš kupování, protože zelenina v obchodech je stříkaná vším možným ( já v zahrádce nestříkám vůbec nic, přežije přežije, když ne tak smůla)

jitulik4
24. srp 2012

@wladka prosím poslala bys mi taky receptíky, začínáme a nevím co, malá má 17 týdnů jsme na UM. Děkuji

wladka
24. srp 2012

@jitulik4 moja ma uz 6rokov.. ani neviem, kde ten zoznam s receptami mam.. 😝 mrzi ma to ☹

kaatulka
24. srp 2012

Já vařila pokud možno čerstvé, protože to zmražené mi přišlo, že se nedá jíst...a když jsme šli na výlet/návštěvu atd...tak jsem dávala skleničku, většinou Hami nebo Hipp....jedovaté to není, tak co...

Jinak dr. mi též doporučila první příkrmy raději kupovat...