Příkrmy ve skleničce. Které jsou podle vás nejlepší?

theresa
9. led 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na Vaše zkušenosti s příkrmy ve skleničce, jak zeleninovými tak i ovocnými? S jakou značkou máte nejlepší zkušenost? Který příkrm miminkům nejvíc chutná?

nadik
19. led 2009

ajvi, ahojky, já bych to nedělala, nejde to totiž tak na pevno zavřít, když malá začala s příkrmy tak jsem vždy schovávala na další den skleničku v ledničce, a vždy to víčko bylo trochu křivě... 😀 zkusila bych ale ty z větších přesnídávek chce to vybrat tu skleničky kde je větší uzávěr a jen jen ten cvakací... 🙂

ajvi
19. led 2009

díky, zrovna jsem zkoumala skleničky co mám doma, tak to vypadá, že pár nelupacích bude...

nadik
19. led 2009

ajvi: holka,že se ti chce to zavařovat.... 🙂

ajvi
19. led 2009

nadik 😀
no já mívám takové záchvaty,,,,občas. máme doma hromadu jablek, tak si říkám, že to vždycky jednou za čas spáchám. ale musím počkat na ten záchvat. 😀

evikuu
19. led 2009

Holky čím se dá dosladit přesnídávka?? Vím že je nějaké sladidlo pro mimi ale ne a ne si vzpomenout 😝

nadik
19. led 2009

já bych zkusila hroznový cukr... a nebo ti poradí v lékárně....

evikuu
19. led 2009

já vím že je něco pro tyhle prďolky v obalu podobném instantnímu čaji ale je možné že je to ten hroznový cukr...

kijonkova.k
19. led 2009

Já bych řekla,že buď hroznový nebo ovocný cukr.Nic jiného to asi nebude.Zrovna dneska jsem na to koukala ve zdravé výživě,ale nakonec nevzala. 😉

nadik
19. led 2009

med se může až od roka, ale vím,že ho dávají maminy i dříve když není problém... Já asi budu dávat pak med do čajíku, ale počkám až bude malé tak těch 10měsíců....

radka.m.
19. led 2009

evikuu-doporučuje se přislazovat glupokurem,pokud je to nutné.

radka.m.
19. led 2009

jinak glukopur je hroznový cukr a taky se doporučuje fruktoza-ovocný cukr,jinak po roce se může med,který ostatně tyto obě složky obsahuje taky.

evikuu
19. led 2009

http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/babio-detsky-ml...
už jsem to našla-znáte někdo??

gedgitka.a
19. led 2009

andy80: já vím dr mi to říkala, ale skrze ten exem doporučila raděj ty bio, ale díky 🙂 😉

theresa
autor
19. led 2009

evikuu, já dávám mléčný cukr malýmu do čajíku - aspoň trošičku, neboj ono to zas tak moc sladké není, to by jsi tam toho musela dát opravdu hodně.

evikuu
19. led 2009

Já se nebojím 😀 já jen jestli to aspoň sladí protože máme domácí přesnídávky ale ta chuť je někdy 😝
Díky

andy80
19. led 2009

gedgitka.a: já jsem právě nevěděla, jak si to od dr pochopila. Já to totiž kdysi pochopila tak, že pokud budu dávat Bio, tak bude všechno o.k. Jaké bylo moje překvapení, když se Jiříkovi exem zhoršil. Pak mi to Mudra vysvětlila, že si mám hlídat potraviny a nemusím dávat Bio (tenkrát ho bylo málo a bylo dost drahé, teď už je dostupné).

cerstvamama
20. led 2009

Holky, v Tescu na Novodvorské (možná i jinde) mají příkrmy Hipp a Hami 3 za cenu 2. A to samé ovocné Bio Hamánky.

evikuu
20. led 2009

hned jdu mrknout na leták tesca 😀

mes
21. led 2009

Ahoj maminky!
Mám rozkaz se Vás MAMINEK - moje kamarádka má 8 měsíční holčičku - teď bude začínat 9 měsíc - už od začátku osmého zkoušejí příkrmy, ale malá strašně řve, že to nechce - vrtí hlavou a brečí, nemůže do ní dostat ani lžičku - už to trvá měsíc, vyzkoušela všechny příchutě zeleniny i ovoce a nic...vždy když do ní náhodou něco dostane (strčí do řvoucí pusy) tak se málem pozvrací jak to jazykem plive ven...Nemáte nějakou radu??? Jak to tu malou naučit? Nebo to chce jen trpělivost??? Nebo poradit něco co by jí mohlo chutnat na začátek? Jinak cpe do pusy všechno, ale jak uvidí lžičku, tak je řev...Děkuji moooc

ygreen
21. led 2009

mes: zkus květák první lžička a smíchat ho s mlíčkem (um nebo mateřským) a dát do flašky - varianta květákové polévky. Míchat s mlíkem se dá skoro vše.
Hipp - polévky s květákem, cuketou a telecím - výborná s mlíkem

ygreen
21. led 2009

evikuu: já dávám babio čaje - malej je miluje - je tam laktóza jako v MM. 😉

many
21. led 2009

jéééé ☹ chuderka malá,tak to teda nevím jak poradit ☹
jinak taky jsem dnes byla v tesku a Hami masozeleninové příkrmy 3 za cenu 2 no fakt bomba 😀 jsem udělala zásobu,ale bylo to už dost vybraný,v 8.měsíci jen 3 druhy 😒 zkusím zase zítra 😀

ygreen
21. led 2009

Čau many, Tob Hami nebaští. Od 6 tam dávaj hodně rajčata a to mu nějak nejede 😉

many
21. led 2009

ahoj ygreen a co to je za čajík,že bych ho někdy koupila,zatím jsem zkoušela od lerosu,ale jinak nepije,zatím jen mlíkok ode mě,ale čajík z hrnečku,pitko ani flašenku nechce zatím,tak sem tam mu dám z hrnečku a pomalu,jinak je durch 🙂

many
21. led 2009

jinak zatím příkrmy jí,akorád už není schopný na oběd sníst celou sklinku pár dní 😒 tak nevím jestli je to sytější 😒 nebo ho nechat dýl hladovět 😀

many
21. led 2009

někdy sní půlku někdy třičtvrtě 😒

ygreen
21. led 2009

Babio čaje, mají konejšivý (bylinkový), fenyklový, jahodový, jablko banán a lesní plody. Malej má nejraději asi ten konejšivý. Ale vypije všechno. Já samotná nejsem nadšená z toho banánového. Je v tom laktóza jako v MM. Dřív měl granulovaný HiPP a ty jsou sladký jak pr.el.
Ještě prodávaj s laktózou granulovaný čaj Čiperka, ale chuťově nic extra.
Ale Babio stojí pixla 110,-

many
21. led 2009

a tady v těch není cukr nebo trošku 😉 ať vím a kde ho kupuješ 😉

evikuu
23. led 2009

Dnes jsem malé dala ochutnat-mrkvičku od hami-první lžičku, snědla to statečně ale netvářila se na mě nijak nadšeně 🙂
ale pak jsem jí dala ochutnat mrkev-jablíčko bylo to lepší. brambůrku jí udělám sama ale chci se zeptat jakou další variantu jí má pak dát??? Třeba za týden-14 dní
Mám ještě doma od hami zeleninu s kuřecím masem od 4+ můžu??? Jakpak dětem chutná??? To mě asi pak straší nedojí 😀
Jinak ovocné přesídávky by jedla jak divá / dávám jí vždycky olíznout párkrát lžičku a starší jí pak dojede/ 😀

eppik.m
25. led 2009

Četla jsem :
Je lépe kupovat dětské příkrmy nebo sije připravovat doma?

Vzhledem k tomu, ze kontrola škodlivých látek u dětské stravy je na mimořádně vysoké úrovni a hodnoty jsou přísně kontrolovány, není třeba mít strach u kupovaných příkrmů. Na co je však třeba dávat pozor je věk dítěte, pro které je strava určena. Někteří výrobci ho na etiketách uvádějí nesprávně a ačkoliv se snažíte svému miminku dát to nejlepší, můžete mu dát jahodový příkrm již v pěti měsících ačkoliv je to zcela nevhodné, neboť například jahody jsou jak jsme již uvedli velmi alergenní a mohly byste naopak povzbudit vznik alergie.
Dalším důležitým faktorem při výběru kupovaných příkrmů je značka, tradice a expirace.

Při expiraci je nutné dbát spíše na datum výroby než na to do kdy je trvanlivost. Platí čím čerstvější tím lepší.

Na co je nutné dávat pozor při přípravě stravy doma a při nákupu ingrediencí:

při výběru ovoce nebo zeleniny, ze které budete chtít svému dítěti připravit příkrm musíte dbát na to, aby bylo vždy čerstvé, neotlučené, nenahnilé, brambory nesmí být naklíčené ani nazelenalé.

Nejlépe je používat bio produkty bez chemické úpravy a postřiků.

Při sestavování jídelníčku pro děti pamatujeme zejména na tyto zásady:

1. Má vyhovovat požadavkům správné výživy tj. dát dítěti pestrou, smíšenou stravu nejen kaloricky vydatnou, ale obsahující všechny druhy živin v množství, které vyžaduje určité věkové období. u mladších dětí 15% bílkovin, 35% tuků a 50% sacharidů, u starších dětí se tento poměr mění na 14%:30%:56%
2. Má obsahovat denně tyto živiny: mléko, maso, vejce, chléb, čerstvou zeleninu, brambory, ovoce, máslo, cukru co nejméně.
3. Má být přizpůsoben možnostem dětského věku. U malých dětí, které nemají vyvinutý ani mléčný chrup, dáváme přednost stravě kašovité. U starších dětí kašovitá strava neprospívá ani zubům, ani trávení.
4. Strava má být správně rozdělena na celý den. 25% snídaně, 30% oběd, 20% odpolední svačina, 25% večeře, 5-8% případná druhá večeře
5. Má obsahovat sestavy takových pokrmů, které se k sobě hodí chuťově, barevně, tvarem i konzistencí.
6. Je třeba zařazovat a zpracovávat pokrmy z potravin jakostních.
7. Má přihlížet k sezónním požadavkům a možnostem. V létě zařazujeme pokrmy méně sytivé, snáze stravitelné a chladné. V zimě naopak lépe chutnají pokrmy kaloricky bohatší, teplé, které zahřejí.