Příkrmy ve skleničce. Které jsou podle vás nejlepší?

theresa
9. led 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na Vaše zkušenosti s příkrmy ve skleničce, jak zeleninovými tak i ovocnými? S jakou značkou máte nejlepší zkušenost? Který příkrm miminkům nejvíc chutná?

andy80
22. bře 2009

Motylek: kakao a granko určitě od roku je to alergen, ale klidně i dýl. Já dávala Jiříkovi do dvou let kakaový Sunar

bereninka
24. bře 2009

holky, dá se sehnat ve skleničce samotný brambor? on se prý ted nemá dávat, až pak nové, kvůli plísním?
co nabízí alnatura za skleničky?

freduska
24. bře 2009

Ahoj bereninka, to som nikdy nepocula ale dakujem za info. skusim sa spytat doktorky. Ale moje kamocky co poznam varia stale z brambor bio. Kupene napr. v Globuse. Ja zatial davam sklenicky. Nasi synovia su skoro v rovnakom veku. Ake maso mu davas a ako casto ich striedas?

bereninka
24. bře 2009

fredusko, my ještě s příkrmy nezačali 😅 , plně kojím. Ale právě mi připadá, že má častěji hlad, tak přemýšlím, že začnu o něco dříve... A ty už dáváš masiko, nebo se chystáš, jak dlouho přikrmuješ?

romcatko
24. bře 2009

ahojky, myslím, že samotná brambora není - ptala sjem se - prý by to bylo totálně nechutné a navíc se to nějak nedá dobře udělat či co. Bereniko, my na začátku dávali brambor s mrkví.

sisstin
24. bře 2009

samotná brambora fakt není...to by byla hustárna jak prase 😅 já začínam pomalu vařit..a s těma bramborama si nevím rady, bo každé jídlo,kde jsou je strašně husté 😕

shaula
24. bře 2009

sisstin: tak to rozřeď na řidší konzistenci. Já ředím buď vodou, ve které se zelenina vařila, nebo kojeneckou vodou.
freduska: bio brambory jsou určitě lepší než obyčejné brambory, ale z úplně jiného důvodu - neobsahují pesticidy a další škodliviny. Ale skladované jsou taky, takže si myslím, že i jim hrozí plísně. Já teď kupované brambory vůbec nepoužívám, dávám buď ve skleničce nebo je nahrazuji pohankou, rýží, jáhlami.

freduska
24. bře 2009

Ahojte dievcata. Dakujem, fakt ma to nenapadlo a zacala by som ich kupovat. Moj Sebik mal dnes prve maso/kralik/hame a strasne mu to chutilo. On je velky jedak ale toto mu chutilo fakt veeeeeelmi. Stalo sa vam ze po prvom jedle mal vese deticky tvrdu stolicu. Ja mu dam po jedle stale vodu aspon 100ml ale rano ma prvy bobrk velmi tvrdy.

evikuu
24. bře 2009

Malá taky měla bobečky než si střevo na novinky naučilo 😀 teďka už kadíme o sto šest

pa.juska
5. kvě 2009

Jak jsem pročítala témata tak v Říjnovkách 2008 v Praze,jsem narazila na odkaz, cituji, ...od fim • 1d • Včera v 10:14 Takže docela frčíme v Hippu, kterýho ale v obchodech taky není moc velkej výběr. Ale jukněte, co jsem objevila: podle mě dost dobrá nabídka a nejen v papání, ale i v kosmetice a tak....
http://www.promimino.cz/kategorie/hipp-jarni-sl....
Třeba by se to někomu kdo pořád nevaří mohlo hodit.

laetti
5. kvě 2009

My teda baštíme výhradně příkrmy ze skleniček. Jen by mě zajímalo jak začít s masem-můžu jí dát rovnou celou tu skleničku zeleniny s masem? Nebo jen trochu? Všude se píše, že masa nejdřív jen trochu, ale když je to v té skleničce, tak to může sníst celou, ne?Díky

romcatko
5. kvě 2009

Leati, já bych klidně dala celou. Ono tam toho masa zase tolik není. 😉

sisstin
5. kvě 2009

laeti: tam je toho masa max. 10-8procent před zpracováním..takže pokud dáváš skleničky, tak 6xtýdně maso a jednou zeleninové jídlo..pokud ty doma vaříš s masem..tak to stačí max. třeba 3xtýdně 😉

shaula
5. kvě 2009

laetti: maso se doporučuje 6x týdně + 1x týdně žloutek. Není rozdíl v tom, jestli vaříš nebo ne.

sisstin
5. kvě 2009

shaula: tak to já si myslim, že jo..bo když člověk vaří, tak do toho dá toho masa podstatně víc..než je v té skleničce.. 😉 jinak 6xtýdně hodně masa je naprosto zbytečné..někdo nedává maso vůbec..a děti maj železa dostatek 😉 tohle je už zastaralá informace 😉

sisstin
5. kvě 2009

jinak dostatek železa by se měl poznat z toho, když se stáhne trošku oko dolů, zda je to tam červené...já dávám skleničky s masem..a když vařim, což je zatim fakt málo..tak maso nedávám vůbec, protože malej doma vařený maso odmítá a navaluje mu z toho..a hodně známých nedává maso fakt vůbec..a neděje se nic...

to 6xtýdně maso a 1xtýdně žloutek( ten jsem teda nedala nikdy ještě 😅 ) to tvrdí ti pediatři, kterým je 40-100let..a nevěřim tomu teda...spíš přemíra masa škodí, bo děti ho neumějí strávit ještě 😕

laetti
5. kvě 2009

všem díííky 🙂 taky myslím, že 6 krát týdně maso je moc, budu dávat tak 3 krát. 😉

sisstin
5. kvě 2009

laetti: dle mého, pokud budete čistě na skleničkách, tak 6xtýdne dát maso fakt můžeš..ale nemusíš..nicméně doma vařené maso bych teda 6x týdne nedávala.. 😉

např. mně naše Dr. tvrdila, že v 8měsích mu mám dát svíčkovou..ale ne tu dětskou, ale pěkně se smetanou a knedl..takže ehm...řidte se dle svého úsudku 😀

jinak já jsem v poslední době spokojená s těmi novými Sunárky..dřív to bylo všechno taková kejda hnědá..a ted je to krásné papání s kousky a barvou 😀

soanpe
18. kvě 2009

siss
tak to je odvážná dr. 😅

hele, máte někdo zkušenosti s ovocným pyré Frutapura?
není moc agresivní?

meleri
18. kvě 2009

ahojte,

zrovna si to čtu o tom mase.
samotná fakt nevím jak často. já sama jím maso 2x týdně, tak jsem si říkala, že zatím by to snad malému stačilo taky tak?

shaula
18. kvě 2009

Soanpe, Frutapuru kupuju, dávám občas (většinou dávám Sunárky). Klukům chutná, nevím, jak poznat "agresivní"? 🙂 Má hodně výraznou chuť (holt je poznat 100% ovoce🙂, někdy ji dávám do kaše nebo jogurtu.
Meleri, ale ty už nerosteš🙂 Nevím, jsou na to různé názory, já dávám často, maso prý je dobrá zásobárna železa.

smardik
18. kvě 2009

soanpe já malému občas frutapuru dávám-ta mu jede nejvíc a v pohodě, žádný problém není. Je fakt je má chut výraznou, ale je to 100% ovoce tak jiná být nemůže

soanpe
18. kvě 2009

jde mi o to,a by neměla při kakání podrážděný zadeček
zaslechla jsem totiž v obchodě dvě maminky a dohadovaly se a jedna tam právě říkala, že po frotapure má malej vyrážku na zadečku a po hami ne.

smardik
18. kvě 2009

soanpe malý měl frutuparu, hipp, sunárek a vše v pohodě ale každé dítě je jiné. třeba kamarádka dává malé pastinák a v pohodě, mě z něj zvrací takže ho nedávám

soanpe
18. kvě 2009

smardik
to máš pravdu,
takže budu postupovat formou

pokus: omyl x úspěch 😀

cupi
18. kvě 2009

Andy, zkus pár lžiček přimíchat třeba do jablíčka od Sunárku nebo od Hami, ať tu Frutapuru trošku "rozředíš" a uvidíš, jestli se malá neosype. Nám se osvědčila Frutapura hrušková, švestková a ta s jahodou (nevím přesně, jak se jmenuje). Meruňková je dost kyselá (i na mě, natož na mimi) a na "ovocný koktejl" se Kubík dneska šklebil (ale nakonec to snědl). 😉
Kromě Frutapury hodně baští Sunárky (skvělý je s jahodami a broskvemi), jsou levnější, než ovoce od Hami a není v nich přidaná rýžová moučka na zahuštění (narozdíl od některých Hami a Hipp).

shaula
18. kvě 2009

Cupi, a ty už dáváš jahodové? To bych v půl roce nedělala...

cupi
18. kvě 2009

Jo, jo, zkusila jsem mu dát trošku Frutapury jablko-meruňka-jahoda. Je to od ukončeného 6tého a jahod je v tom 9%. Žádná reakce nebyla. 😉 Když jsme byli minulý měsíc u MUDr., tak říkala, že mu můžu do jablíčka klidně rozmačkat malou jahůdku, hroznový víno nebo kousek blumky.

soanpe
18. kvě 2009

díky za tip 😉

shaula
18. kvě 2009

Cupi, i 9 % může být hodně. Nejde o to, že teď žádnou reakci neměla, ale může to být problém do budoucna (ovšem nemusí). Každopádně proč riskovat, ne? Dost často se divím, co všechno jsou výrobci schopni do skleniček nacpat a přitom uvést, že to je od 6. měsíce... Proto si vždycky čtu složení. Např. Hipp má všechno solené (možná kromě Prvních lžiček) a taky píše od 8. měsíce apod.