Příkrmy ve skleničce. Které jsou podle vás nejlepší?

theresa
9. led 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na Vaše zkušenosti s příkrmy ve skleničce, jak zeleninovými tak i ovocnými? S jakou značkou máte nejlepší zkušenost? Který příkrm miminkům nejvíc chutná?

nadik
16. led 2009

Ahoj Holky, no já zrovna včera udělala nákup skleniček a je fakt že Hamánek od Hamé i s masem stojí kolem 20kč narozdíl od Hipp, které je jednou tak drahý ve stejném množství. No platí se asi taky ta značka. Už v porodnici nám hipp podstrkávali v dárkovém balení. Já jsem nakoupila Hami, Hamánek a Sunárek, Hipp mám taky, takže začnu testovat a rozhodně to budu střídat doteďka jsem ob den vařila z kupované zeleniny a nebyl žádný problém, takže si myslím,že ty naše dětičky zase nesmíme tak rozmazlit bio potravinama, protože ve školce a později to stejně mít nebudou a my to taky jako děti neměli. Sunar se přislazoval už od 2 měsíců a ve sklečkách byla jen zelenina na přípravu polévek....

pavlina05
16. led 2009

nadik 😉 a také ta bio zelenina kdo ví odkud je, že??? já jsem posledně valila oči v bio obchůdku co to bylo za hnus!!!
Já tedy vařím z bio, ale maso budu dávat ze skleničky.
nám cutná HAmé. měli jsme od hipp za 24 kč cuketu s bramb. a vůbec nám to nejelo.. 😖

cerstvamama
16. led 2009

alishia
Ovocné dávám od Hami, Hamé a Sunárek. Vyhýbám se jahodám se smetanou, jinak všechno a Adélce to teda hodně chutná. Včera jsem zkoušela čerstvý banán rozmačkaný vidličkou a tvářila se jak kdybych jí chtěla otrávit. Dávila se u toho, no hrůza. Holt to musíme zkoušet.

alishia
16. led 2009

a neprijdou ti ty od hame sladsi nez od hami nebo hipp? ja sem teda nestudovala slozeni cukru🙂 ale ted zacnu kupovat ty levnejsi prijdou mi lepsi.

cerstvamama
16. led 2009

Jo tak to nevim. Hipp nekupuju vubec a momentalne mam doma jen Hame, Hami uz jsou zblajznuty. Takze nemuzu ani porovnat slozeni.

cerstvamama
16. led 2009

Tak hame obsahuje prirodni cukry, coz nevim co je 😀 Sunarek je bez pridaneho cukru. TO pisou na sklenicce. Hami nevim.

alishia
16. led 2009

tak prirodni cukr asi bude ten co je normalne v ovoci🙂 a dalsi se tam nepridava. jenze to je kravina, ja kdyz uvarim jablko a rozmixuju, tak je pekne hnusny, kdyz tam nedam cukr🙂

hancas
16. led 2009

já když tam chci přidat cukr tam tam hroznovej ten doporučili na pohotovosti,je pro mimísky nejlepší

daisy1
16. led 2009

ja jabko postrouham a hotovo, mala se jen olizuje... zadny dalsi cukr

hancas
16. led 2009

ali-myslím že tm jak to jablko uvaříš tak se ztratí ta chut???zkus ho normáln nastrouhat s piškotkama,nebo ho dej do bílého jogurtu je to dobrý 😉

daisy1
16. led 2009

a piskotky a jogurt k tomu, hotova delikatesa, to je fakt 😉

kaciska
16. led 2009

sladké hamánek,včelka mája a zeleninové hipp.... 😵

andy80
16. led 2009

juj, tak hellou včelku máju nekupuju, jednou byla označena za nevhodnou a od té doby to nekupuju

kaciska
16. led 2009

nám chutná a nebyl žádný problém a jíme jí už přes měsíc a kdybych se měla řídit jen tím co je kde napsané a podle knížek tam malá nejí nic.... 😵

alishia
16. led 2009

kaciska: souhlasim.) v dnesni dobe neni vhodne vubec nic. Ja budu hipp sklenicky davat dal, hlavne treba svestky od hipp, ty maly zboznuje🙂 a to ze v testu nevysel nejlip mi nevadi.)

kaciska
16. led 2009

alishia,jj to máš naprostou pravdu,švestkovou taky máme rádi,já tedka dělám spíš v odštavnovači ale taky občas koupím,taky má po ní verunka pěkně řídkou stoličku 😵

alishia
16. led 2009

kasicka: proto ji kupuju, abych mu to v tech strivkach trochhu naredila🙂 kdyz je skoro ve vsem mrkev tak aby nebyl ucpany, a je mu to strasne chutna🙂

pismenka
16. led 2009

kupuju Hami-jak zelen.masové tak ovocné,dnes jsem jí chtěla dát jogurt s banánem a taky se tvářila hrozně.
A dávám jen Hami - myslíte že mám střídat? Hipp nechci, obsahuje sůl.

Minule jsem jí rozmixovala Hami od 9měs. kde jsou kousky - ty ještě nejíme a byli to makarony s omáčkou..... a pálilo to, koukla jsem se a ona tam červená paprika, tymián......................no té červené papr.tam bylo až až,tak
jsem to vyhodila.A dávám jí i když je nám 9měs. Hami pro děti které jsou staré 4-5měs. - zelenina s králíkem apod. Myslíte že bych jí měla dávat pro ty větší? nebo tohe stačí, díky

kaciska
16. led 2009

pismen.-já bych jí už normálně dávala ty co jsou na její věk,pak si zvykne na ty jemně rozmixované a než si zase zvykne na to hrubší tak to se zblázníš 😉 a i v těch 4-5 měs už není asi tolik zdrojů všeho co potřebuje na svůj věk mít,.,.no záleží na tobě,jen můj názor 🙂
jo a zkoumala jsem hipp skleničku a nikde jsem se nedočetla že by obsahovala sůl??ale i kdyby tak tam není zase takové množství že by jí to uškodilo....vůbec neřeším todle...řiká se do roka děti sůl nesmějí ale až jim bude rok a den tak jí dáte hned osolené jídlo,to bude panečku docela šok...já když vařím své příkrmy tak tam dávám pár krystalků mořské soli,mě to doporučila i dr,a jak verule bouchá.... 😵

eppik.m
17. led 2009

pismenka: proč dáváš už skoro 10 m. dítěti skleničky které se dávájí při zavádění příkrmu dětěm menším? Je dost stará na to aby se už učila kousat sama i když třeba nemáte zoubky (to nevím) ale ona si poradí a trošku to rozmnělní dásínkama. Taky v tomto věku dítě rádo zkouší nové chutě a pokuď nemáte potravinou alergii, tak nevidím důvod jí nekupovat skleničky určené pro jej věk které obsahují trošku sole, bylinek 😉 Výrobci by jsi předsi nedovolili připravit jídlo které by kojencům uškodilo!!! Toť můj názor. A z praxe se mi nestalo že by Míšovi sklenička uškodila jak z kouskama tak z bylinkama, solí nebo když jsem mu dala skleničku už od ukončeného 10m. a on měl třeba 9 m. Výsledkem je že už v 10,5m. umí krásně kousat tuhou stravu, kousky mu vůbec nevadí a ještě ani jednou nebyl nemocný 😉 . Neboj se toho, možná ti bude ze začátku prskat když byla zvyklá papat jenom ty hladké kašičky. Tak ji to prostě musíš naučit a ona si zvykne. A já na značku nekoukám ale přečtu si složení a kupuji ty které třeba mají takové složení které ještě nepapal nebo já doma nedělám.

monik76
17. led 2009

Ahoj, tak u nás jedině Hipp! Z ovocných sní všechno, to jí je jedno, ale zeleninové jedině od Hippu. Zkoušeli jsme i jiné, ale nechce je, abych pravdu řekla, tak mi taky ty Hippky chutnají a co nesní malá, sním já 😀 A to že tam je trochu soli, neřeším, stejně už tak od toho 9 měs baští pečivo a tam je sůl taky.
Raději kupujeme skleničky, je to sice dražší, ale kolikrát když vidím v obchodech tu zeleninu co prodávají, tak je to hrůza! 😠

kalo
17. led 2009

eppik: já naší malé taky občas dám skleničku, která je třeba od 4 měsíce a je jí rok a půl. Je to určitě naprosto jedno. /Většinou už jí samozřejmě vařené/

kaciska
17. led 2009

kalo-jednou za čas jistě nevadí ale dávat to denně je zbytečné 🙂 oni si na to rychle zvykaj ale pak bude o to težší přejít na hrubší stravu... 😅

gedgitka.a
17. led 2009

ahojky holky, tak jsme byli o 9 dní na 6měsíční prohlídce a malej měl 73cm a 9280gr, má růsťák a pořád by mi vysel na prsu, takže dr řekla začít přikrmovat prvně bebu, pak nemléčnou rýžovou kašičku a pak mrkev, brambor, špenátek masíku, prostě pomalej rozjezd a vše bio malej má exém ☹ , tak jsem dnes koupila Hipp a uvidíme jak mu to bude chutnat, pak chci zkusit i Hamé a ostatní, až se trochu zajedem v příkrmu, tak jsem zvědavá co bude malému chutnat 😅

eppik.m
18. led 2009

gedgitka.a: to je tedy pěkný cvalík 😉 a mně v půl roku zasa dr. radila abych jěště měsíc počkala a začala až od ukončeného 7mého měsíce a to Míša měl 67cm a 7kg a taky jsme měli růstový sprut, jelikož mi vysel na prsu každou hodinu, hodinu a půl ... Myslím že Denískovi chutnat bude móóóc 😀 .

eppik.m
18. led 2009

kalo: v pořádku 😉

petka80
18. led 2009

pismenka, neboj a klidně dávej ty pro menší děti 😉 Rozhodně se nic nestane, spíš je to lepší, protože obsahují jednoduché základní suroviny, žádné šunky, makaróny, ryby, koření, smetanu a podobné věci, co jsou v těch pro větší. Občas bych teda i něco uvařila a třeba jenom rozmačkala vidličkou, nebo půl na půl s tou skleničkou, a uvidíš, co malá na to. A dávej hodně věcí "do ruky", tak si taky procvičí kousání - chleba, křupky, banán a tak.

Jinak obecně se doporučuje u kojených dětí odečíst 2 měsíce od toho, co uvádí výrobce jako vhodné, protože se s příkrmy začíná až v 6 m a ne ve 4 m, ale to platí hlavně pro ty začátky příkrmů 😉

gedgitka.a
18. led 2009

eppik.m: jojo je ho kus a právě, že teď kojím co 1,5 hodinku, tak dr řekla začít přikrmovat, ale ještě to pár dní vydržíme určo, než se přehoupnem přes ten 6 měsíc a nebudu to hrotit, začnu jen jednou večer s Bebou, pak kašičku a pak začnem mrkev atd. no jestli to bude jako, když mu řeknu Denísku papů a on se mi začne s papulkou dokořán sápat na hrudník, ještě nestihnu ani sundat triko, tak to bude teda něco 😀 😀

ajvi
19. led 2009

ahoj,
trošku z jiného soudku, ale souvisí... 🙂
nezkoušely jste holky zavařovat do skleniček od příkrmů? já nevím jestli ta "lupací" víčka budou držet. Chtěla bych si udělat přesnídávky z jablek sama a zavařit, ale nerada bych to pak všechno po čase vyhodila. a s těmahle víčkama nemám zkušenosti.. 🙂

andy80
19. led 2009

gedgitka.a: pokud má malý exem, tak to není o tom, že budeš dávat bio, ale musíš vysledovat, po kterých potravinách se mu to horší a těch se potom vyvarovat. Bio potraviny jsou sice kvalitnější, ale stejně tak jako po obyčejné skleničce ve které bude třeba rajče se mu to může zhoršit i po Bio skleničce ve které bude rajče.

ajvi: já zavařuju běžně. Jsou lepší ty šroubovací víčka, ale některá ta lupací drží taky. Zavařuju ovoce i zeleninu a pohoda. Občas se stane, že některé víčko nedrží, tak to dám do lednice a rychle zbaštíme.