Příkrmy ve skleničce. Které jsou podle vás nejlepší?

theresa
9. led 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na Vaše zkušenosti s příkrmy ve skleničce, jak zeleninovými tak i ovocnými? S jakou značkou máte nejlepší zkušenost? Který příkrm miminkům nejvíc chutná?

tara78
9. led 2009

Ahojky,
tak já jsem ze začátku kupovala skleničky, většinou značku Hipp a potom Hami. Nechtělo se mi vařit, když malá toho snědla strašně málo.
Teď už je to tak, že kupované mi nechce, tak doma vařím. A z čeho? Kupuju si mraženou zeleninku 😉 .

many
9. led 2009

evikuu - díky za echo 😉

cert..ova
9. led 2009

ahoj, já dávám skleničky, dr. mi říkala, že pokud můžu, je to lepší, protože je to hodně kontrolovaný, teď jsem někdy i uvařila, abych to trochu pozměnila. 😉

danae
9. led 2009

Já jsem kupovala Alnatura, nebo vařila z biopotravin (zeleninu jsem měla většinou mraženou, k tomu bio rýži, brambory nebo těstoviny a bio maso). Dceři chutnalo velice obojí.

Značce Hipp nedůvěřuju poté, co jejich příkrmy propadly v testu MF Dnes, protože obsahovaly příliš sodíku. Moc doporučuju si ten test na webu idnes vyhledat. I ne-bio příkrmy měly poměrně málo dusíku. Na druhou stranu podomácku připravený příkrm z nebio surovin obsahoval tolik dusíku, že by to neprošlo normou. Už si nepamatuju moc detaily. Určitě to ale na tom webu ještě někde bude.

ygreen
10. led 2009

tak my jím zase skoro jen Hipp a Alnaturu - taky mi vadilo, že je v Hipp od 5 měsíce sůl, ale píší, že je to z důvodu jódu pro správnou funkci štítné žlázy.
Jinak HAMI mu nechutnal ani od 4. ani od 6. A navíc mají všude mrkev, která ho hrozně staví.
Takže naši favoriti jsou Hipp - polévky, hlavně s kukuřicí a hráškem, telecí s rýží a Alnatura dýně (mají 3 druhy) ale od 7 měsíce je ve skleničkách duté místo s výběrem 😒

A ovocné - favoritem jsou švestky od Hipp a jinka je mu to jedno 🙂

evikuu
10. led 2009

není zač 😀

eppik.m
10. led 2009

ahojky, u nás se vaří převážně z mražené zeleniny (lepší kvalita než při čerstvé) i z čerstvé dělám hodně vývarovky s hovězím, krůtím a kuřecím... a čerstvého ovoce a na přilepšenou vybírám skleničky se zložením které třeba doma nedělám jak masozeleninové, tak z 100% ovoce, jelikož nemáme problémy s papáním vše vždy sníme i z kouskama 😉 a to už 250g 😝 a na značku nekoukám, pročtu si hlavně složení ... snažím se kupovat vše bez cukru rafinovaného, a pokuď jsou tam bylinky a trošku sole tak nevidím v tom žádny problém, už nejsme malinkatý miminko 😵

aponchie
10. led 2009

male chutnala prevazne znacka Hipp a to asi proto,ze byla chutove vyraznejsi coz se da chapat kdyz jsem ji v tehu dopravala ostre pikantni jidla vesmes indicke 😀 snedla vsecko,ale hipp ma skvele testoviny bolonske ci jake a to bych jedla sama,ale ta cena 😝 😀 jinak od hippu milovala ve sklenicce kase na dobrou noc v tmave lahvicce moooc drahe.. 😝 a doma jsem ji varila a mrazila jidlo..do 2let ji bylo jedno v podstate co snedla..

lenkabu
10. led 2009

Já dávám hodně příkrmy o Sunarky, ovocné i masozeleninoé. v Hippu byla někdy sůl,což mi celkem přijde divný.

minda
10. led 2009

Tak my to střídáme podle složení a nabídky. Favority jsou: Alnatura a Babydream, potom Hami, zkusili jsme Hipp a čeká nás ještě Sunárek. Z ovocných jsme zatím zkusili Hamánka - jablka.
A kaše nám zatím chutná Sunarka rýžová nemléčná a rýžovo-kukuřičná nemléčná.

andy80
13. led 2009

Pardon, že se k tomu vracím, ale koukala jsem na složení Frutapury a obyč. přesnídávek od Hami, bylo mi divné, že by to mělo stejné složení a Frutapura byla o tolik dražsí. Tak ve Frutapuře je opravdu jen ovoce a jablečná šťáva, kdežto do obyč. přesnídávek Hami se přidává rýžová moučka, voda, citronová a jablečná šťáva, takže složení je dost odlišné.

dukie
13. led 2009

Ahoj. Já jsem si zde zmiňovaný test MF vyhledala... 🙂

http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

andy80
13. led 2009

nj, ale ten test je z června 2007

akzeret1
13. led 2009

ahoj malý nejvíc chutnal Hipp,to okoštovala snad všechny druhy
Hami jí moc nejelo jenom pár druhů
Sunárek a Alnatura vůbec

petja
13. led 2009

Kupuju zásadně Hipp,Alnatura,Sunárek a od Rossmana.Je to bio a hlavně,bez přídavku antioxidantů a zbytečností,které příkrmy zahušťuji.Přijde mi brutální,že třeba Hami cpe do všeho emulgátory a to jen proto aby byla třeba přesnídavka hustá!Tu samou službu vám uděla třeba rýžová moučka apod...

dokca
15. led 2009

Ahojky,
my kupujeme Hami, chutná nám nejvíce a Frutapura.A prokládáme to domací stravou pro pestrost.

alishia
15. led 2009

haha a mate to matky....porad hipp hipp hipp protoze je bio, a jak to projel..... 😀

alishia
15. led 2009

jinak si myslim, ze je to tak vsechno na stejno....akorat se to moc resi.

dzej
15. led 2009

ahojky, zajímavej test, díky za odkaz. My máme nejraději Hami telecí se zeleninou nebo krůtí se zeleninou a Alnatura. Hipp malé vůbec nejede.

cerstvamama
15. led 2009

My teda Hipp nekupujeme, přišel mi zbytečně drahej a přitom zhruba stejný složení jako jiný příkrmy. No a nakonec vidím, že se to vyplatilo - není ani moc dobrej.

dzej
Tak ten telecí Adélka nesnáší, asi jí nechutná tenhle druh masa. Začne se vždycky dávit a nesní to ani za nic. Takovej prcek a jak už si vybírá, co? 😀

petronilla
15. led 2009

ahojky,to teda koukám,už se nedivím,že malá Hipp nevezme do pusy 🙂 ,měli jsme asi dvakrát,fakt to je drahý a evidentně nic extra 😉
Dzej-to telecí od Hami Adélka taky miluje 😉

minda
15. led 2009

My jsme párkrát Hipp zkusili, ale nějak zvlášť nás neuchvátil. Už ho kupovat nebudu. Dnes jsme měli Sunárek krůtí maso se zeleninou 6 m. a jak se Patrik olizoval.

ygreen
15. led 2009

tak ten test mě ani nepřekvapil - ale je vidět, že každý výrobce má jednu skleničku kvalitní a jinou ne, ale i vítěz testu Hami - jako ale nevím, proč bych do kluka cpala vepřový - to mu nic nedá 😒
A další věc - sunárek a hami má snad v každé skleničce hlavně mrkev - ale nás strašně ucpává a tak musíme hledat jiné skleničky.

alishia
15. led 2009

ygreen : a to je to, ze kazdemu detatku vyhovuje proste neco jineho. Musis hledat, co vyhovje pravve tvemu diteti. Nam mrkev nevadi.

A to ze nektera sklenicka je horsi v hodnoceni neznamena, ze se to neda jist. Prijde mi ze ste ted uvidely nejaky test, a hned ste se lekly a prestanete z cista jasna kupovat hipp.Z niceho nic je povazovan za nejhorsi znacku, pritom zrovna tady na koniku byl u maminek vychvalovan do nebe, za to jak je bio. Zitra tady bude jiny test, ze hami a sunarek sou blivajzy nejvetsi a v tu ranu, zde bude napsano, no my uz to kupovat nebudem🙂)

lenkabu
15. led 2009

Hipp teda bio není,neříkám že je to sra.ka,ale nejlepší není...už jsem psala výše že jsem v tom našla ve složení sůl 🙄

lenkabu
15. led 2009

Test nechápu,ygreeen má pravdu, vepřové těm dětem nic nedá,mám to potvrzené od dr 😅

ygreen
15. led 2009

lenka: některý hipp sklenky jsou bio a ta sůl, zase to už nejsou kojenci a jód je na zoubky potřeba 😉 tak si myslím, že trocha soli neublíží, ale jako jinak samozřejmě taky nesolím 🙂

cerstvamama
15. led 2009

Holky, a co říkáte Hamé? Adélce to teda hrozně chutná, ale mně to smrdí jako ty jejich Májky a podobný výrobky.

alishia
16. led 2009

chtela bych se zeptat, co si myslite o ovocnych presnidavkach? Ktere davate? A co si myslite o hamankovi od hame?