Příkrmy ve skleničce. Které jsou podle vás nejlepší?

theresa
9. led 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na Vaše zkušenosti s příkrmy ve skleničce, jak zeleninovými tak i ovocnými? S jakou značkou máte nejlepší zkušenost? Který příkrm miminkům nejvíc chutná?

evikuu
15. únor 2009

Tak to jsi jě teda dostala 😀 .No každopádně pokud Vám nedělá domácí strava dobře, nemá cenu to lámat přes koleno.Zatím jsme na skleničkách-sedí jí a tak neholám nic měnit aspo do toho půl roku, pak uvidíme může se tát že na sklenkách zůstaneme dál 😀
A hlavně že ti prospívá a je spokojený a je jedno jestli se skleničkou nebo bez.Je to stejné jako s kojením-nebo bez hlavně že je vše OK.

gimulka
15. únor 2009

ahoj dneska jsem malýmu koupila v akci Hamánka nějakou zeleninovou polévku s kuřecím masem a bylo to poprvé co to celý nedojedl...nejdřív jsem nestíhala dávat a pak to začal prskat a už jsem to do něj nenarvala...dřív bašti všechno od Hami občas hipp tak nevím..

musko
15. únor 2009

Ja som kupova Bio HIPP - Hami boli pre nás strašne aromatické, tie Petrík nechcel a ešte občas od Sunarky, tie mu šli. V školke problém s jedlom nemá - chodí sa aj pridať. Poháriky boli riešením tak cca do 1r max občas 1,5 roka - keď sme niekam cestovali a tak. 😉

andy80
15. únor 2009

gimulka, já teď kupuju jen Hami, je to cenově dostupnější a chutná to fakt dobře (klidně bych to snědla i já kolikrát 😀), ale polívku mě malá taky nebaštila. Ona nechce polévky ani doma vařené, tak je možné, že Filípkovi taky polívečky nepojedou

evikuu
15. únor 2009

andy a jaké HAMI nejvíce kupuješ??Nám také zatím chutnají ale jsme na začátku 😀

andy80
15. únor 2009

Na začátku jsem kupovala Hami první lžičky /květák, mrkev, brokolice/. Potom jsme kupovali mrkev s bramborem, květák s bramborem, zeleninu s králičím masem, zahradní zeleninu apod. Teď malé nejvíc chutná špenát, brambor, hovězí, zelenina s telecím masem, dýně s bramborem a krůtou, těstoviny se šunkou a sýrem, rýže s tuňákem a cuketou. Je toho spousta a spousta. Nejradši chodím nakupovat do DMka. Mají tam super výběr. Jinak střídám skleničky s domácím vařením. Skleničky kupuju kvůli různorodosti masa. Doma vaříme jen hovězí, krůtí a kuřecí. Dřív jsem vařila jen doma, ale pak byla malá nemocná a naučila se na skleničky (mohla jen mrkev s rýží apod. - měla střevní chřipku).

evikuu
16. únor 2009

Tak koukám že zatím jsem začala stejně 😀 malé chutná vše co píšeš jen samotnou mrkev moc nemusí ale vněčem to jí nevadí 😀
Zatím nám vyhovuje HAMI jak nakupuješ v tom DM to myslíš jejich jídla-alnatura a nebo že je výběr ve všem 😀

many
16. únor 2009

tak nám chutná od Hami vše 🙂 🙂 🙂

andy80
16. únor 2009

Evikuu: myslím, že je tma jako výběr ve všem. Právě i to Hami, takový výběr jako mají oni jsem ještě nikde jinde neviděla. Všude mají 4 příchutě a tečka. Tady toho mají, že nevím, co dřív.

Many: malé taky od Hami chutná všechno, ale má taky svoje nejoblíbenější

evikuu
16. únor 2009

😀 škoda že u nás DM není samá teta ☹ ale asi vyrazím někam dál 😀

many
16. únor 2009

andy - Ladíkovi nejvíc jede - Dýně a brambory s krůtou,u toho si pomlsává jak u kašičky nebo jogurtu 😀
evikuu - já nakupuji v rosmanu,taky nemáme DM

andy80
16. únor 2009

jj ta dýně je taky dobrá

rossman je taky dobrý a taky schlecker, ale ten je krapítek dražší. DM je DM

many
16. únor 2009

schlecker - to taky vůbec neznám ,nikdy jsem neslyšela ten název

evikuu
16. únor 2009

schlecker je bývalá droxi a aspoň toho rossmana máme 😀
http://www.droxi.cz/cs/

nadik
17. únor 2009

Ahoj holky dáváte Hipp a jestli jo, měli jste od 9.měs rýže s karoutkou a krůtím masem? Já jí doma mám a tak nevím zda to dát. Viz odkaz posílám..... značky sklenek střídám a i vařím a člověk taky neví co tam je v kupované zelenině, ale jak se říká co oči nevidí, srdce nebolí, tak nevím zda to dát či ne.....
http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

evikuu
19. bře 2009

AHOJKY HOLKÝÝÝ SKLENIČKÁŘKY-HLÁSÍM SUPER AKCI V DM
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bonbonky/?bonbon...

TAK HURÁ NA NÁKUP-JÁ TAŤKU UŽ VYSLALA 😀 AŤ SE DAŘÍ A HLAVNĚ CHUTNÁ!!

makulinka
19. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsme se zeptat, od narození je malá na UM a od 4.měsíce má začít s příkrmem, doktora nás ale na kontrolu pozvala až ve 4 a1/2 měsíci, kvůli posunutému očkování, protože ve 3,měsíci byla malá nemocná, měla bronchitidu a tak byla očkovaná později, jde mi o to zda mám začít hned a nebo až po kontrole u dr., je to moje druhé dítě, takže už vím, že se začíná mrkví a takové to bla bla bla.

kacka.va
19. bře 2009

makulinko: já myslím, že je to na tobě, jak se rozhodneš, jestli chceš začít dřív nebo ne.

cupi
19. bře 2009

Makulinko, my jsme taky začínali 4 a 1/2 měsících. Prcek je na UM, hodně blinká a má někdy problémy s tuhou stoličkou, tak jsem se "neodvážila" začít bez porady s MUDr. Vůbec nevadí, když se začne o pár týdnů déle, ale rozhodni se podle sebe. Pár lžičkami nic nezkazíš. 😉

roana
19. bře 2009

to makulinka - je dobrý začít až skončí očkování, nezačínat s příkrmama ve stejnou dobu. A že děti na UM maj začít od 4. měsíce příkrmy je tak drobek nesmysl, můžeš začít později i o dva měsíce. Ale to je na tobě....

shaula
19. bře 2009

Tak to my bychom nezačali nikdy🙂 Kluci se narodili o měsíc dřív, tak nás začali očkovat až v půl roce, třetí dávku hexa ještě nemáme...

roana
19. bře 2009

no, to my taky nee, myslím, ve stejný týden najednou... 😉

kristi
19. bře 2009

ja uz mam 4+2 Hami doma, ale je to jen jeden druh, 6 ks.

Mia tedka zbastila celej Sunarek Losos a brambory

shaula
19. bře 2009

U nás v DM měli asi 4 druhy, už jsem tam taky byla🙂)) Jarní zelenina s krůtou, něco jiného s krůtou, pak cosi s tuňákem, boloňské špagety a zapékané brambory... Takže 5 druhů...

lilip
19. bře 2009

muj malej je taky celou dobu na UM a s prikrmama jsme zacali od ukonceneho 5.mesice, doktorka mi rekla, ze nemame zacinat drive, protoze se tim miminku zbytecne zatezuji ledviny a UM mu do konce 5.mesice naprosto staci, jen se zacina s prikrama o neco driv nez u kojenych deti kvuli prisunu zeleza

makulinka
20. bře 2009

děkuji za tipy, tak to vypadá, že tu první lžičku nacháme asi až po tom očkování 😵

pavluskak
20. bře 2009

Dobrou zkušenost mám se skleničkami Sunárek, nedávno měli akci na Little bee v Kauflandu - bio, tak jsem nakoupila a chutnají a pak hlavně Babylove z Německa také bio... já teda dávám zatím jen ze skleniček, právě proto, že si myslím, že teď ta zelenina je vyhnaná bůhvíčím, takže by to asi výhra nebyla, což mi zde již několikrát zmiňovaný test potvrdil...
Chtěla jsem zkusit ovocné Bio Hamánek, ale jsou slazené, takže u nás nee... si myslím, že na cukr je času dost.

andy80
20. bře 2009

makulinka: u dětí na UM se začíná s příkrmy ukončeným 4. měsícem pouze v případech, že dítě vypije 1000ml mléka za den a přesto mu to nestačí nebo pokud dostatečně nepřibírá, což se stejně dozvíš až v těch 4,5 měsících na kontrole. A bez souhlasu doktorky bys neměla začínat. Kdybys jí pak řekla, že už přikrmuješ a ona by s tím nesouhlasila, tak by sis udělala zbytečně zle. Pokud dítěti stačí UM a přibírá dostatečně, může se začít s příkrmy ukončeným 6. měsícem stejně jako u dětí kojených.

ilci
21. bře 2009

my jsme začali s příkrmy před týdnem, zatím skleničky
kupuju hlavně v DM Alnaturu a něco od Hami, vždycky půl hodiny pročítám složení 😀
až třeba doma jsem zjistila, co všechno je ve skleničce s názvem Mrkev a brambor od Hami (třeba porek, byť v malém množství)

jinak dr. už nás tlačila do příkrmů dřív, malý je částěčně dokrmován UM, ale já počkala, až mu bude 5 měsíců

motylek
22. bře 2009

Holky, od kdy se může granko???